Vizionářský režisér snímků Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla a Halloween přichází s hrůzostrašným příběhem pěti zaměstnanců karnevalu, kteří jsou v noci před Halloweenem uneseni a drženi jako rukojmí v rozlehlém areálu. Vydáni napospas svým únoscům jsou nuceni hrát zvrácenou hru na život a na smrt zvanou 31. Během příštích dvanácti hodin budou muset bojovat o své životy s nekonečným zástupem vražedných maniaků. (Cinemax)

korbitch22

Rob Zombie je prostě retardovanej.Mohl to být další zábavný vykosovák ve stylu Texaského masakru, jenže to by Rob Zombie musel přestat rok od roku navyšovat svůj každodenní přísun heráku.Nejhorší ze všeho co vás bohužel plácne okamžitě do xichtu je příííšerný casting, doslova k zblití.Když pominu tu jeho rachitickou, hnusnou, anorektickou a vyfetovanou čubku který řiká myáj dárling a obsazuje jí do každýho svýho filmu, tak je zbytek herců ještě daleko horší.Plejáda vyčpělých, vyfetovaných, polozapomenutých, podivných existencí, které prožívaly své chvilky slávy někdy v době, kdy v USA hitparádach byl na první příčce Jimmy Hendrix se svojí Foxy Lady a z takových zoufalců sestaví Rob ústřední hereckou pentalogii, jíž od prvních minut přejete jediné...smrt.Jenže ta se díky Robově debilitě dostavuje pomalu, pomalu a navíc řítkých dávkách proložených několika ichtylními postavami vrahů bez jediného náznaku charismatu či atmosféry která se nedostává a jediné co se dostává je neskutečná porce trapnosti, ubohosti a smíchu.Filosofické kecy kokotských charakterů z obou stran barikády ve vidláckém pulp exploinťáku....to je k posrání.Kdyby se Zombie aspoň chvilku režisérsky snažil a vysral se na to být za každou cenu svůj (což znamená prostě vymaštený magor) natočil by opravdu zábavný krvák, protože vraždy mu jdou dobře a Halloween je skvělý film, jenže Rob prostě musí jet podle toho svého trademarku a točit filmy o kreténech pro kretény.S tímto tvůrcem jsem ztratil definitivně veškeré naděje na platný zářez do hororového žánru.30%. ()

TheRaven

Elaborátů už je tu dost, tak jen stručně. První polovina výborná, připomnělo mi to Zombieho ranou tvorbu. Skvělá stylizace, hra se světlem, důraz na detail, hnus a špína. V druhé polovici už se Zombie snaží až příliš tlačit na pilu a začíná kapku nudit. Každopádně zajímavá podívaná, a pokud by se to distributoři nakonec rozhodli uvést i u nás, klidně se na to na velkém plátně podívám znovu. Slabé čtyři, možná to pujde ještě dolů. ()

Slasher

Dle očekávání - Zombie je zpátky ve svý zóně (ofenzivní explo-dirty-buranov), ale nebeských výšin jeho prvotin to zdaleka nedosahuje. Celou dobu jsem se bavil, držel pozornost, hlavně díky povedený galerce cvoků vrahounů, má to vychytaný "murder rooms" dekorovaný ve stylu náckovskýho oltáře nebo vagíny, ale překvapivě je to slabší po stránce nápaditýho explicitního násilí a smrtí (vina MPAA?), a nějak mi tu chybělo to zásadní... aby mi cokoli z toho přirostlo fakt k srdci, urvalo mě nebo rozesmálo. Trošku to na mě působilo dojmem rychlovky. P.S. Sheri už okoukaná až to irituje, naopak Richard "Doom-head" Brake čaruje, on je na 31 s přehledem ta nejlepší věc. ()

misterz

V poslednom čase Rob Zombie nie je pre mňa to pravé orechové, na druhú stranu ale nehádžem flintu do žita a stále verím, že sa to zlepší a že raz začne točiť filmy kvalitatívne podobné tým jeho starším veciam. 31 žiaľ ešte nie je ten prípad. Bez atmosféry, bez napätia a s trápnym pokusom o "brutálne" hixplo a šokovať diváka, miestami to už zachádzalo až do akejsi karikatúrnosti. Išlo vlastne len o akúsi chaotickú naháňačku a prehliadku týpkov obľubujúcich mejkap a ďalšie "skrášľovacie" kraviny v márnej snahe docieliť dojem pekla a brutality. Ja si však peklo a brutalitu predstavujem úplne inak. 40/100 ()

xxmartinxx

Film Roba Zombieho začíná citátem Franze Kafky za zvuku jazzové trumpety. K čemu jinému tedy dospět, že jde o absolutní umění, v němž se střetává vše dobré, co západní civilizace vykutila. Možná mi přišla maličko přetažená expozice a naopak nedotažený závěr, ale vše mezi je u téhle verze 120 dnů sodomy pochoutka. ()

• Tím kostymérov Roba Zombieho nebol schopný nájsť vyhovujúci kostým pre Malcolma McDowella (otec Murder). Tento problém vyriešil až obraz z filmu Barry Lyndon (1975), ktorý má režisér doma a vďaka ktorému ho napadlo, že by mohol vyzerať podobne, ako oblečenie hercov z filmu. So svojou ženou Sheri Moon Zombie tak objednali lacný kostým na internete a upravili ho do záverečnej podoby. Tá sa Malcolmovi McDowellovi nepáčila. (Marceloo)
  • Rob Zombie bol nútený film dvakrát prestrihať, pretože mu MPAA odmietla udeliť rating R. Pôvodný rating bol NC-17, takže by film väčšina kín v USA odmietla premietať. (Marceloo)
  • Film bol natočený za dvadsať dní. (FromHell)