Polícia na francúzskej Riviére si nevie poradiť s mafiánskymi skupinami a tak sa rozhodne vyprovokovať medzi nimi vojnu, ktorá by pobrežie čiastočne vyčistila. Plán je jednoduchý - stačí vylúpiť kasíno vo vlastníctve jednej zo skupín a z činu obviniť konkurenciu. Ale na takúto akciu sú potrební špecialisti... (RTVS)

Master19

Asi je škoda, že v hlavních rolích jsou prakticky neznámí herci. Chtělo by to někoho charismatičtějšího (a ani dabing to nezachránil - i když pomohl). Příběh je dosti originální i když to nejzajímavější, tj. dokonale vykradený sejf, se opakuje neustále jen se mění technické vychytávky, které je nutné přelstít. ()

kkarx

Američani natáčeli v 70. letech skvělé dosud realitě nejbližší kriminálky v čele s nezapomenutelnou Francouzskou spojkou, avšak už o dekádu později se z nějakých důvodů takto laděné snímky přestali téměř objevovat. (viním z toho především dekadenci osmdesátek a velký příklon k akčnímu filmu, zlehčení témat atd) Francouzi navázali tam, kde USA skončili, i když jistým vlivům doby a děním v USA se neubránili. Specialisté se tak plně nesou v duchu těch nejlepších Belmondovek a Delonovek, navíc s neprovařenými, ale nadmíru sympatickými hrdiny. ()

honajz

Z celého filmu jsem si po letech pamatoval jen hory s úprkem á la Útěk v řetězech, a pak nalepovací trezor. Zajímavé je, že - aniž bych to udělal vědomě - jsem opět zvolil film, kde vykradení trezoru není to podstatné pro děj, ale jde zase o přátelství dvou chlapů z doby, kdy v tom nikdo nehledal sexuální konotace, ale prostě kamarádství, nic víc. Taky jsme měli chlapskou partu, se kterou jsme chodili do kina, narazili štěně (piva), a přitom se nám líbily holky, především předčasně vyspělé prsaté spolužačky. Každopádně film má docela pohodovou atmosféru, některé věci neřekne přímo a je potřeba si je trochu domyslet (kdo, co, proč v pozadí a jak to mělo dopadnout a kdo měl být obětním beránkem - je to tam řečeno jen krátce), akční to na dnešní poměry moc není, ale aspoň vynikne ta pohoda mezi ústředními postavami, o kterých se nakonec také něco dozvíme. Nu a samotná loupe je perličkou, třešničkou na dortu na konec, protože je nejen chytrá a s dobrými hláškami, ale i vtipná. Docela se divím, že to Kufault ještě neviděl. ;-) ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: LUNA = ?.?.2000, réžia slovenského znenia (štúdiá PÓDIUM) = MARIÁN SLOVÁK+PREMIÉRA NA STV 1: 12.12.2018, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MIROSLAV KUBIŠTA - Snáď to už konečne niekto vytiahne z archívu a hodí na BluRay alebo aspoň DVD. Je to predsa totálna klasika. (5.2.2009) ()

Mara97

Narazit na dobrý film v televizi zcela neplánovaně není nic neobvyklého. Když ten film je ale kdesi za svou polovinou a vy se od něj najednou nemůžete odlepit, i když neznáte předchozí děj, jedná se už o výjimečnou situaci. A právě tak jsem na Specialisty narazil. Několik scén neuvěřitelně napínavého vloupání mne donutilo podívat se tentokrát na celý film, a rozhodně jsem nelitoval. Tradiční detektivka, odlišujících se od ostatních neuvěřitelnou vynalézavostí a důmyslností naprosto zaujme pozornost, kdy už okolí pro diváka neexistuje. A přitom se nejedná o žádný mainstream. Jaká to škoda. ()