Život je život

• Česko Život je život (viac)
Česko, 2015, 92 min

Réžia:

Milan Cieslar

Scenár:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (viac)

Hlava rodiny, zasmušilý a prísny František (Ondřej Vetchý) by po boku svojich troch dcér rád videl schopných a úspešných mužov. Lenže všetky majú veľký „talent" nachádzať si pravý opak. Najstaršia dcéra sa musí aj so svojím neúspešným manželom nasťahovať späť k rodičom a v rámci možností sa ďalej snaží otehotnieť. Prostrednej dcérenke sa zas neomylne lepia na päty iba úplní exoti a mimoňovia. A najmladšia dcéra? Tá je zas milostne úspešná až príliš. Má šestnásť, je tehotná a nevie s kým. Navyše sa začína rúcať tradičná oáza a pevný bod manželskej dvojice – dovolenka. Každý rok sa jazdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snívať o mori. Potom sa v jej živote objaví bohémsky spisovateľ s ľahko samovražednými sklonmi, v tom Františkovom zas krásna kolegyňa so španielskými koreňmi (áno, je to ona, naša Kristína )... a začnú sa diať veci. Všetky malé príbehy dávajú dokopy jeden veľký a zábavný život so situáciami, ktoré pozná každý z nás.  Ibaže každý nevedie ešeě druhý a o dosť dobrodružnejší život ako neohrozený agent. František áno. (Bontonfilm SK)

otík

Byl to takový typický mix poměrně slušné komedie a kravin, které neměly být nikdy natočeny. Sice dvojí linka reálného a vysněného světa není vyloženě špatná, ale ke konci už to docela nudilo. Navíc veškeré scény ve tmě jsou fakt strašně natočeny, není tam vidět skoro nic. Jinak reálný příběh není špatný, Vetchý se Stašovou zábavní, zbytek taky dobrý. Průměr, který v jednotlivých scénách potěší, v celkovém podání je to ovšem nestabilní koláč. ()

korbitch22 odpad!

95 minut neskutečného utrpení.Něco jako kdyby ste byly na dovolený s partou němců.Český film jde ke dnu a já nechápu, jak někdo vůbec může zafinancovat něco tak iritujícího, neskutečně trapného, hloupého a ubohého.Každý Kameňák je vtipnější a to je přátelé uznejte sami dost hrozné.Každá postava je příšerně nesympatická, nemáte vůbec komu trochu fandit nebo se o jeho postavu byť jen na chvilku zajímat.Vetchý je naprosto příšerný a pevně věřím, že si tenhle arogantní pán svoji roli náramně užil, hádám, že ani nemusel moc hrát.Příběh je stupidní a otravný.I moje žena, která české filmy od srdce miluje a já jen kvůli ní musim tyhle braky trpět sama řekla, že takovou kokotinu snad ještě nikdy neviděla a z Vetchého se jí chtělo zvracet.Asi sem nikdy neviděl horší český film.Opravdový brak a ty hvězdičky tady lze chápat jenom tak, že dnesšní divák má v hlavě opravdu těžce nasráno.Jediné pozitivum jsou dvě krásné herečky Voříšková a Peláková a seč si o to skoro říkají, hvězdičkami nebudu házet ani pro ně.Co měli být proboha ty scény s papežem?Co měl bejt ten ''dredař''?Iritující ubožárna která uráží zdravý rozum, papeže a konec konců i ty vyhulený dredaře.Jak řekl pan Postránecký v Černých Baronech....chce se mi zvracet.0%. ()

InJo

Nejsem cílovka a nic jsem od toho nečekal, takže si vlastně nemůžu moc stěžovat. Jednoduchá odpočinková (crazy) komedie pro nenáročné diváky, v níž některé vtipy fungují lépe a jiné hůře (a ve které je dokonce pár akčních scén!). Žádný velký komerční hit to nejspíš nebude, ale furt je to minimálně o jeden level výš než rádoby komedie Zdeňka Trošky z posledních cca patnácti let. 40 % ()

dr.fish

Měl to být předpokládám "Muž z Acapulca se sociálním podtextem". Stárnoucí fotřík, který pořád žije v tom, že je velkej borec a dává to každýmu najevo. Zatím je to jen pupkatej policajt, co zachránil jednou staré paní psa a to bylo jeho 15 minut slávy. Jinak sedí doma, pije piva sleduje jak vedle něj v křesle stárne a odkvétá jeho žena. Má tři dcery a žádné z nich se v životě moc nedaří. Utíká do snů, kde se stává agentem 007 a likviduje padouchy, sám obletován ženami. Námět dobrý, provedení zůstalo na půl cesty. Ne všechno lze zdaleka zatratit, ale chtělo to si s tím dát víc práce, přehodnotit některé scény, jiné naopak propracovat. Je to nedotažené a jako celek trošku nudné. Herecký ansámbl mohl zahrát mnohem mnohem víc, kdyby bylo co, tvůrci zkrátka nevyužili potenciál dobrého nápadu. Ta bondovská linka je většinou úplně mimo mísu... 60% ()

silentname

Dám vám tému na zamyslenie: "Čo je lepšie? Hlúpy film, ktorý sa snaží tváriť maximálne seriózne, alebo hlúpy film, ktorý o svojej hlúposti vie a rozhodne sa s tým pracovať?" To som si presne položil, keď som videl prvé scénky filmu "Život Je Život." Neočakával som od neho dokopy absolútne nič, no musím povedať, že ako komédia ma to skutočne bavilo riadne. A hoci je to celé absolútne pritiahnuté za vlasy a korunuje tomu maximálne Ondřej Vetchý, ktorého postava je tak mimo realitu a časopriestor, že sa človek nevie prestať rehotať na všetkom. Pre mňa je toto niečo ako kombinácia filmov Muž Z Acapulca a The Secret Life of Walter Mitty . A ako bláznivá komédia to funguje. A dokonca musím povedať, že Kristína Peláková mi asi menej vadí ako herečka, než ako speváčka. A je tu celkom srandovná. Keď sa bavia herci a scenáristi, nemôžeme sa nebaviť s nimi. Lebo energia filmu je ohromná. A asi práve preto to pre mňa funguje. Je to reálne dobrý film? Nie. Je to absolútne blbosť, ale ako som povedal, film to o sebe vie a pracuje s tým na jednotku. A práve preto to podľa mňa aj celkom dobre funguje. Úprimne hovorím, pozrite sa na to a zabavte sa. Hodnotenie: B ()

• Natáčení probíhalo i v tunelu Blanka a to ještě před jeho otevřením na podzim roku 2014, kdy byla v tunelu testovány bezpečnostní systémy. (M.B)
  • Film vydělal 32 760 954 Kč a v kinech ho vidělo 258 274 diváků, což z něj dělá nejúspěšnější český film roku 2015. (Zdroj: Unie filmových distributorů). (Pedronaut)
  • Scény na pláži se natáčely ve Starých Splavech. Jinak se natáčelo v Praze. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)