Deviaty život Louisa Draxa

• Česko Devátý život Louise Draxe (viac)

Deväťročný Louis Drax (Aiden Longworth) zažil za svoj krátky život už osemkrát stretnutie so smrťou. Každý rok ho stretla hrozná, takmer fatálna nehoda. Prežil otravu, zásah elektrickým prúdom, ťažké zlomeniny, skoro zmrzol a utopil sa. Počas oslavy deviatych narodenín, so svojou matkou Natalie (Sarah Gadonová) a otcom Petrom (Aaron Paul), utrpí chlapec svoju najťažšiu nehodu. Spadne z okraja vysokého útesu do ľadovej vody. Zomrie pri prevoze do nemocnice. Po dvoch hodinách v márnici však Louis začne znovu dýchať. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu opäť nezomrel. Jeho prípadu sa ujíma slávny detský neurológ, doktor Allan Pascal (Jamie Dornan), ktorý chce odhaliť pravdu o jeho bizarnom živote, schopnostiach prežitia a podivných okolnostiach jeho smrteľnej nehody. Pomocou moderných technológií sa Allan vydáva do spletitých zákutí mysli paralyzovaného dieťaťa. Onedlho však aj doktorov život začínajú sužovať desivé náhody. Záhadné zmiznutie Louisovho otca Petra a narastajúca príťažlivosť k Natalie  prinášajú doktorovi Pascalovi komplikácie, na ktoré nie je pripravený. Allan sa prepadá do spleti záhad na hranici reality a fantázie. Kľúč k rozuzleniu temných udalostí pravdepodobne leží hlboko v mysli spiaceho chlapca. (TV JOJ)

VenDulin85

Že je to předvídatelné? Tady mi to vůbec nevadilo, protože polovinu času se rozčilujete nad tím otravným nepodarkem, co ne a ne umřít, pak vklouznete do jeho komatozních představ, se kterými si tvůrci pěkně vyhráli, no a pak... pak si dáme Deli. Pistáciovou nebo čokoládovou? Jamie Dornan nebo Aaron Paul? V obchodě vám muka volby bryskně rozsekne francouzská hůl nějakého důchodce, ale v kině? Protože nechci vyzradit absolutně nic, tak jen napíšu, že závěrečné loučení dvou osob bylo to nejhezčí a nejdojemnější, co jsem za poslední dobu viděla. ()

angel74

Taková krapet drsná „pohádka”, ale nemůžu říct, že by mě nebavila. Navíc při troše dobré vůle bych našla i logické vysvětlení celého příběhu. Když ještě přihlédnu k dobře zvolenému hereckému obsazení (včetně u mě stále oblíbenějšího Jamieho Dornana) a skutečnosti, že mě fakt zajímalo, jak z toho galimatyáše tvůrci vybruslí, tak nemám důvod dát nízké hodnocení. (70%) ()

MartinezZ

Zajímavý film s odhadnutelnými ústředními postavami, ve kterém mi přišel dost na hlavu konec, který to poněkud zabíjel. Směsice žánrům všech možných, umě zpracovaná, že se divák nenudí a musí přemýšlet „Co se to stalo“, pak „Jak se to stalo“ a netrvá to ani dlouho a protože ví či tuší kdo a jak, tak „Proč se to stalo“, no a pak konec nedává msysl, pokud nejsou některé postavy úplně vymaštěné. O Aidenovi možná ještě uslyšíme. ()

Oktavianus

Nakonec celkem fajn rodinnej film. Thriller nebo něco podobnýho, to ani náhodou. Žánrově celý film dohromady vytváří velmi zvláštní slepenec, o kterém jsem v první chvíli vůbec nevěděl, co si myslet - něco takového tady dlouho nebylo. Hodně se povedla výtvarná stylizace, vizuálně je film úžasný, tvůrci si s misanscénou opravdu vyhráli, zářivě barevná podzimní zahrada sanatoria je až kýčovitě malebná, temné scény v jeskyni zase řádně ponuré, flashbacky zase obsahujou až dětskou rozpustilost. A taky celkem předvídatelný příběh s jasně odhadnutelnou pointou sehrávají dobří herci. Zmiňuju se o tom hlavně proto, že jsem si neuměl představit, jak by hezounek Jamie Dornan mohl hrát psychologa. A vida ho, mizeru. Sice tu tradičně vystupuje jako okouzlující mladý muž, jemuž ženy podléhají, ale je věrohodnej i ve vypjatějších a lékařsky odbornějších scénách - prostě jsem mu toho psychologa věřil. A to není málo. Skvělou ruku měli tvůrci i s obsazením kanadskýho spratka Aidena Longwortha, který je vyloženě skvělý, jeho slovní pingpongy v ordinaci s Oliverem Plattem patří k nejzábavnějším scénám. Vyplatí se toho kluka s tváří grázlíka do budoucna sledovat. ()

AppleCore

Zprvu až komedií, rodinnou vztahovkou, záhy dramatem, fantasy, až se to nakonec dostane k thrilleru. Třebaže překvapí jak moc "burtonovsky" se film ze začátku jeví, každou další minutou zájem diváka uvadá a z kómatu se dostane až při hypnóze. Nelze upřít snahu, ale tady Aja vcelku ujel. Nedaří se mu budovat správnou snovou atmosféru a vůbec neví jak režijně uchopit tak žánrově rozmanitej spletenec. Obsazení je navíc strašně suchý, bez charakteru a příběh - byť s potenciálem - je scenáristicky utopenej ne úplně talentovanym hercem, kterej až doposud nic nenapsal. Příště by to chtělo potlačit ambice a zkusit něco tématicky jednoduššího. Od dvou hvězd to zachraňuje moc pěknej, ale trestuhodně nevyužitej soundtrack. ()

• Verzi filmu připravoval i režisér a scénárista Anthony Minghella, který ale zemřel v roce 2008, týden po odstranění nádoru v krku na mandlích. K jeho práci se vrátil syn Max a dokončil scénář pro film. (mrborn2lose)
  • Když Jamie Dornan a Sarah Gadon měli natočit svůj první polibek, Jamie trpěl střevní chřipkou a Sarah měla zase angínu. Oba se nakonec rozhodli, že scénu natočí, a dokonce jeden druhého ještě víc nenakazili. (ČSFD)