Prázdniny v Provence

• Česko Prázdniny v Provence

Leto nekončí, zábava pokračuje. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek sa po zimnej komédii Padesátka vracajú na plátna kín s letnou atmosférou prevoňanou tentoraz provensálskou levanduľou v komédii Prázdniny v Provence. Režisér Vladimír Michálek ich obsadil do postáv troch kamarátov a členov hudobnej skupiny, ktorí utečú pred svojou manažerkou až do slnečného Francúzska a ubytujú sa u tety jedného z nich. Trochu sa poflakujú, hojne si užívajú a tiež stretnú krásnu a sympatickú dievčinu, ktorá dokáže zlomiť srdce. Každý z veľkej trojice kamošov je iný a všetci spoločne permanentne lietajú vo viac či menej šialených situáciách. Zarytý hulič marihuany, hláškujúci filozof a nesmelý basák robia všetko vo väčšom než malom množstve. (Bontonfilm SK)

hirnlego

A zrovna u tohohle je sekce "zajímavosti" prázdná, ach jo. Utratilo se víc za honorář Šantal, za drogy pro Hádka, nebo za to, že někdo bude předstírat existenci scénáře? První půlku bych si s upřímnou absurdní láskou pustila podruhý poprvý, střízlivění, mělnění a ňahňání v druhý půlce už spíš ne. A to jen piju. Medvěd staví döm je to nejnádhernější, co Prachař lidstvu mohl dát. ()

playboy_05

Jak rekla Anicka Polivkova...”tihle kluci jsou takovy...cesky”. Nevyrazny Hadek, komparzista Kotek a tehotny lachtan Prachar...docela se tesim az nam trochu doroste nova generace hercu, protoze sledovat tyhle nesympaticke petatricetilete pupkate trapaky, jak hraji mlade rockery je trochu moc. Vlastne je to ukazka jak malo sympatickych a rozumne vypadajicich mladych hercu vlastne mame, o hereckach to chvala bohu neplati. ()

Morholt

Štáb si prostě udělal výlet do Provence (teda pokud se to točilo v Provence), kde natočil zmatené cosi, co nedávalo vůbec žádnej smysl. Vlastně to byl jen sled zmatených záběrů, kde se buď chlastalo víno nebo hulilo cokoliv. Ústřední trojka se sice snažila a Pfauserová je roztomilá, ale kde nic není, ani smrt nebere. 5% ()

klukluka

Ty voe, co jsem to za kretena..?! 😔 Před pár lety jsem to popravil jednou hvězdou. To už je tento týden podruhé, kdy jsem se usvědčil z toho, ze jsem nekompetentní tady cokoliv veřejně hodnotit. Jak to tehdy mohlo vzniknout? Jedinej rozdíl by mohl spočívat v tom, že dnes jsem se na to vyzbrojil třema panákama. A najednou z toho byl cool film. Ale fakt těžce. Jako bych viděl něco úplně jinýho. Jako bych viděl nejlepší film s Prachařem. Pane Michálku, hluboce se Vám omlouvám, Vy jste to trefil- tohle bylo moje mládí, přesně takhle jsem (ne)žil, bohužel jsem přestal hulit, snad s přáním bejt tu dýl, asi bych Vám ale odkejval, že se mi to jen bude zdát delší./// Třetí zhlédnutí- tenhle film se pro mě stal kultovní záležitostí a kouknu na něj, kdykoliv k tomu budu mít příležitost. ()

Monggol odpad!

Predstavte si sled dvadsiatich piatich najvulgárnejších nadávok a k tomu pripojte obdivné výkriky ako: Kurva, dement, pičovina, debilné ... monštruózne prijebané a realisticky vykokotené. A potom sa aspoň priblížite na vzdialený okraj tejto slabomyseľnej "komédie" a vôbec v posledných rokov Michálkovej "tvorbe", ktorý zdatne konkuruje vynikajúcej slovenskej filmárčine. Len do toho! Len sa nebáť ... urobiť z diváka totálneho idiota a mať ho za tupú ovcu. Hlavne, že to vynáša. Čo už sa dá robiť, keď máme henten kapitalizmus. ()

• „Jsem jeden z party kamarádů a členů kapely, kteří zdrhnou do Francie. Zároveň ale hraju i nadšeného botanika, kterého zajímá všechno zelené a vůbec všechno, co roste. Kam přijdu, tam prošmejdím zahradu a všechny stromy a keře,“ říká o své roli Vojta Kotek. (SONY_)
  • Námět a scénář vznikl podle zážitků scenáristy Daniela Miňovského z cestování po Francii a pobytu u známých. Reálný základ tak mají i některé figury filmu, například postava rázovitého moravského vinaře, který se usadil na statku ve Francii a kterého hraje Igor Bareš. (SONY_)