Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (viac)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Ten Druhy

Nebolo to najhoršie. Na začiatku som si dokonca od toho veľa sľuboval. Páčil sa mi kasting. Herci vyzerali obyčajne a mali predpoklad autenticky stvárniť nevýrazných a priemerných ľudí, ktorí v malých mestách prevládajú. Najlepšia však na tom bola prípoviedka o nebezpečnej sekte, ktorú nedokázali prerozprávať filmovou rečou. Jedna vec je to, čo sa hovorí, a druhá ako. Dej plynul pomaly ako nejaký mľandravý dedinský potok, ani trasľavá kamera mu nepomohla. Tá sa hodí skôr do lesa alebo podzemia, nie do mestečka. ()

Makky

Od filmu som veľa nečakal, no niektoré scény v úvode s nádychom duchariny ma presvedčili o tom, že film potenciál má. Tvorcovia akoby nevedeli, ktorým smerom chcú ísť. Posadnutie, alzheimer, schizofrénia, zlý bubulák... Film však ubehne a najväčšiu zásluhu na tom má pôsobivý výkon Jill Larson, ktorá zahrala svoj part s nádychom desu a nepredvídateľnosti vynikajúco. 2/3* ()

Furmi

Dlho sa už nestalo žeby som si pozrel horor ktorý som musel chtiac nechtiac 4 - 5x pozastaviť lebo som už dýchať nevedel. Ide o shit, ale na mňa osobne zapôsobil nejak ... neviem to opísať asi to bude hlavne atmosférou, prostredím a hercami ale normálne som sa pri tomto filme bál až do morku kosti. Dávam si dlhú prestávku od Found Footage hororov. 74% ()

EvilPhoEniX

Slušná psychodepka!! The Taking mi byl už od začátku velmi sympatický found footage, na nic se nečeká, rozjede se film velmi rychle, hlavní představitelka velmi znepokojivá, taktéž mě zajímala celá záležitost týkající se Alsheimerovy choroby, ke konci film vytasí pár creepy výjevů( Ten jeden si pustíte minimálně 2x, něco takového jste ještě neviděli!). Překvapivě je film velmi dobrý i po technické stránce, takže ano, tohle se dá doporučit. Creepy a znepokojivý feeling se určitě dostaví. 65% ()

domirovec

Šílenství Debory Loganové ze začátku působí jako ne moc zajímavá found-footage záležitost, jejíž celý nápad vychází jen a pouze z projevování Alzheimerovy choroby. Postupně však hodně rychle zjišťujeme, že film vcelku hodně rychle eskaluje z obvyklých, typických a ne příliš záhadno-děsivých věcí na věci poměrně děsivé. Je však nutno podotknout, že očekávat od The Taking něco víc než jen v podstatě typický found-footage snímek je v tomto případě dost špatně. 3/5 ()

• Film nebol premietaný kritikom. (BoredKid)
  • Film bol venovaný babičke Denise Robitel, režiséra Adama Robitela, ktorá zomrela 17. septembra 2012. (EvilMatus)
  • Film sa natáčal v Severnej Karolíne v USA. (EvilMatus)