Avengers: Nekonečná vojna

• USA Avengers: Infinity War (viac)
USA, 2018, 149 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman (viac)

Film Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avegners a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

xwerm

Podľa mňa je to pecka film. Myslým si, že tý čo zomreli v Avengers 3, budú zachránený tými čo prežili a tý čo prežili v Avengers 4 zomrú. Tento film by som dal do top tri od Marvelu. 1. miesto Thor : Ragnarock 2. miesto Avengers: Infinity war 3. miesto Capitan Amerika: Zimný vojak ()

Jarv

Infinity War je pro mě z určitého hlediska zklamáním, ale z jiného zase velkým překvapením. Zklamán jsem hlavně z relativně krátké stopáže, z čehož plyne, že celá řada hrdinů dostala skutečně příliš omezený prostor. A také mi chyběl Hawkeye, jehož absenci vysvětlí, ale přesto je škoda úplně vysadit jakoukoliv postavu, z jakéhokoliv důvodu, když se jedná o tak zásadní marvelovskou událost. Musím však dodat, že tento krok na druhou stranu celkem chápu, jelikož dělalo problém se starat i o hlavní hrdiny, takže jakákoliv možnost k vyškrtnutí postav z příběhu byla pochopitelná, ovšem to cameo si snad dovolit mohli. Ze stejného důvodu beru i Black Order, jehož význam byl dobrý. Jak zde píše každý první - Thanos je number one. Jeho motivace pohání celý film. Z Avengers dostali asi nejlepší a největší úlohy Iron Man, Thor a Bruce Banner alias Hulk. Hulk se tentokrát bohužel objevuje pouze na začátku, zbytek scén je věnováno Bannerovi. Z vedlejších hrdinů si nevedou špatně Doctor Strange, Strážci Galaxie a Spider-Man - tedy vlastně všechny postavy, které mají nějakou spojitost s vesmírnou misí. Scarlet-Witch a Vision balancují na hraně. Ohledně Strážců se neustále připomínalo, že mají mít menší roli. Pravda, nejsou tahouny, ale rozhodně si pro sebe ukradli dostatek scén a nějaký ten vývoj je zde rovněž, takže rozhodně nemohu říci, že by se o ně snímek patřičně nestaral. Spidey je na tom zhruba podobně jako v Civil War, a to nepatří ke klíčovým hráčům. Popularita dělá své. Dvojice Vision a Scarlet-Witch si hodně říkají o to, aby se jim film věnoval více, ale není na to čas, takže se vlastně jedná o postavy s docela nevyužitým potenciálem role. Oba dostanou nějakou lepší scénku, než se dění rozjede, a poté se spíše vezou. Přestože jsou v centru dění, film to bere v potaz jen místy, a tak se jim daří získat pozornost zpět až ve finále. Koho naopak téměř vůbec neřeší - Captain America, Black Widow, Black Panther, Winter Soldier, War Machine a Falcon. Poslední dva jsou takové nenáročné křoví, které nevystrkuje růžky nijak významně, s tím se ovšem dalo počítat, jelikož War Machine patří do Iron Mana a Falcon do Captaina Americy, ani neuvažuji o tom, že by jeden z nich měl mít v nějakém Avengers filmu velkou úlohu. Black Panther a Winter Soldier se objevují čistě kvůli Wakandě, zpracování jejich hrdinů je bohužel mizerné. A Captain s Black Widow slouží více méně především k akci, jinak z nich divák prakticky nedostane nic ohledně jejich stavu po Civil War. Vše lze vydedukovat maximálně z činů - jsou drsnější, svéráznější a nekompromisní, a také z jejich vzhledu. Hláška sem, rychlá řeč tam, žádný lepší a hlubší dialog. Tento fakt silně zaskočí, když v předchozích dílech měli všeho na rozdávání. Co mě nemile překvapilo - upozaděné postavy - Captain a Widow, malý prostor - Black Panther, Winter Soldier, nepřítomnost Hawkeye a Ant-Mana. Co mě mile překvapilo - velmi solidní prostor pro Doctora Strange a Strážce Galaxie, zakomponování Thaddea Rosse, jehož účast jsem čekal nejlépe až v Avengers 4, závěr. Na akci je znát silná osudovost, což napomáhá napětí a konec umí řadně překvapit a možná i šokovat, čímž si u mne získal tu čtvrtou hvězdu a 80%. P.S. - Psalo se hodně o tom, ja je podstata Thorovi moci po Ragnaroku zásadně změněna, a tím pádem tedy i vyvrácena. Nikde ve filmu se však nemluví o tom, že Thor potřebuje k použití své síly nějaké kladivo, pouze se řekne, že k poražení Thanose jej potřebuje. Jeho moc tak může fungovat i bez něho, a důvodem, proč tak Thor beze zbraně neučiní je reálně možná ten, že není příležitost nebo mu chybí dostatek síly. P.P.S. - SPOILER - Fury úplně mimo děj nezůstal. () (menej) (viac)

rime

Rozhodně si to nenechte ujít. Možná to není geniální, ale občas tam jsou záblesky a co víc chtít. Jsem navíc přesvědčený, že po dalších dílech jenom tenhle vystoupá do pozice legendy. ()

Rogerone odpad!

Že všechny filmy Avengers směrovaly sem? Tomu se moc nedivim, protože to byla pořádná žumpa. Googlil jsem nedávno "proč mají lidé rádi Marvel filmy", protože jsem to nechápal, a zjistil jsem že to je protože jsou tak neofenzivní, že nemůžou nikoho urazit. Nesouhlasím, každou chvíli to uráželo cinematografii amatérskými hereckými výkony a natočení bez imaginace. Zážitek z kina krásně doplňovat audiokomentář Marvel fanoušků za mnou, kteří, pokaždý co se nějaký hrdina otočil na kameru a řekl nějakou "hlášku" ve stylu "let's do it", aby pak v epické scéně vystřelil nějakou epickou střelu, komentovali "to je kurva dobrý". Což bylo dost často. Nevím co bylo horší, komentář puberťáků nebo ten film. Seriózně ale, bylo to přeplácaný a bez upřímných emocí. Bylo to pestrobarevný ale bez kompozice. Cool hlášky bez hloubky. Všechny znamí herci, žádný na plátně víc jak 5 minut. 100 různých lokací, na žádnou nebylo možné si zvyknout, zpětně ani vzpomenout. Vykrádačka Star Wars, vykrádačka Lord of the rings, vykrádačka předchozích marvelovek!! Vykrádačka sama sebe. Jediný, co to nevykradlo, je jakýkoliv koukatelný film. Utrpení. ()

ondra.p

Mind blowing. Thanos je prostě nad všechny záporáky a ostatní superhrdinové jen oddalují svůj pád. Upřímně jsem čekal, že Thanos nakonec přece jen dostane do toho svýho šourku na bradě (haha, díky Star-Lorde), i když jsem postupem času věděl, že je to marné. Nebo jsem to spíš chtěl, ale o to větší respekt mají tvůrci, jak do toho brutálně řízli. A to ticho při závěrečných titulkách si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Už teď jsem zvědavý, co nás čeká dál. 100% ()

Sashmen13

Tenhle film je předně jedná velká akce, promísená trochou klidu, ale hlavně opravdu dobré akce. Příběh drží solidně pohromadě, zlý chlapík je správně drsně zlý, ale ne úplně retardovaně, jako třeba Onan ze strážců nebo jak se jmenoval. Mám rád týpky, se kterýma se dá cítit, relativně teda. Musím říct, skloubit vše tak aby to bylo ok, 10 let universa, dobrá práce boys and grills. Jen bacha, tahle věc je začátek konce, takže je nutné připravit se na to. Smrt v tomto universu nemusí být vždy konečná, nicméně, když po galaxii běhá týpek pro kterého je genocida stejná jako jarní úklid, tak je nutné s ní počítat. Props za Petera který si zopakoval svoji roli z GOT a zahrál zase jednou svého tipického trpaslíka, he he. A co dál? Well jak říkal sám big T, prosperita a happyness přece: ) ()

Hrr.nec

Ty kraso, že to při té délce udrží mou pozornost každou sekundu, jsem fakt nečekal. Prostě boží. Už se těším, až se Thanos vrátí z dovolené. ()

stalkicz

Jako samostatny film by to moc nefungovalo, jako propojeni celeho univerza vyborne .Bonusem je velmi dobry zaporak. Pro me osobne guilty pleasure a asi tomu casem prihodim patou hvezdu. Uz jen za scenu kdy se Thor s Grootem a Rocketem pripoji na party ve Wakande. Protoze to je so fucking cool. ()

prengel

Konecne film ktory sa na 100% oplati vidiet v IMAXe a vobec pritom neprekaza ze je to iba jedna polovica pekne naslapnuteho pribehu za mna maximalna spokojnost ()

surprise

Vypadá to skvěle a zní to skvěle. A to je vše! Nějaká vnitřní katarze, nějaké vnitřní pohnutí nebo alespoň malinké osvícení se nekoná. Jestliže první Iron Man se trochu strefoval do arabských pouštních fanatiků, zde už nic takového nenajdeme a nepřítel je korektně vyretušovaný vesmířan. Takže vypni mozek a bav se. ()

Johnner

Vynikající popkorn, ale jen velmi dobrý film. To nejde slučovat. Popkorn alias blockbuster je výrobna peněz, což třetí Avengers dělají výborně. Bavil jsem se velmi moc, autorům skvěle vyšlo střídání dějových linií, máme tu památné dramatické momenty. Jenomže nic navíc. Většina postav tu prostě nějak existuje. Nemají vlastní emoce, oproti ostatním se vymykají svými zvláštními schopnosti, které jsou ovšem značně nedefinované, a tak divák sotva dokáže říct, co je smrtící úder a co jen šťouchnutí. Všechny postavy vlastně splývají. Thor, Iron-man, Rocket, Black Widow, kapitán, Black Panther... všichni jsou stejní, nosí jednu charakteristiku, a sice "superhrdina z Marvelu". Všimněte si, že ty z postav, kterým scénář dal do vínku alespoň nějaké emoce, jsou nejzajímavější a také se účastní těch nejzajímavějších linií - Starlord, Drax, Gamora, Strange, Vision. Emoce táhnou a je veliká škoda vidět, jak silní mohli třetí Avengers po filmové stránce být, kdyby se s nimi více pracovalo. Ale nešlo to, nebyl prostor a čas tu hru hloubkově rozehrát. Je to právě emoční plochost klaďasů, co činí z Thanose tak výraznou postavu. Má emoce, vnitřní motivaci, tah na branku. Není nejlepší filmovou postavou ani nejlepším záporákem, to ani zdaleka. Jenomže zmíněné kategorie už jen tím, že je má, z něho dělají pověstného "jednookého mezi slepými". Vyčnívá, ale v tvrdé konkurenci jiných postav filmové historie by neobstál. Co se týká závěru, také já jsem se cítil zdrcen a příjemně překvapen. Jenže k čemu je dobrý tak povedený závěr, když ho zazdívá marvelovská produkční mašinerie? Upřímně, pokud mají Avengers nějaký zápor, je to právě tento. Výborný závěr, ale zabitý produkčním plánem. Jinak jsou ovšem třetí Avengers skvělí. Nic moc vám nedají, neovlivní vás, ale na více než dvě hodiny vám dají zapomenout na všední starosti. To je jednoznačný klad. Na pět to není, na čtyři ano. Komunita ČSFD by v sobě měla najít dostatek síly a soudnosti, aby dokázala Avengers: Infinity War odsunout z TOP 20 nejlepších filmů všech dob. Do této společnosti nepatří. ()

Kodousek

Přemýšlela jsem co sem přesně napsat, popravdě mi dlouho trvalo, než jsem se probrala všemi svými dojmy a očekáváními. Nuže. Otevírací scéna, při které zemřeli Heimdall i Loki (mimochodem v Lokiho konečnou smrt moc nevěřím, už v Temném světě vypadal, že je s ním nadočista ámen ..) byla hodně temná a v sále bylo hrobové ticho, nepohnul se jediný kyblík s popcornem, nikdo nečekal, že takovýhle masakr příjde hned v prvních okamžicích. Následovalo trochu roztržité intro se Starkem a Dr. Strangem, nicméně, po chvilce to nabralo znovu otáčky a spád .. hodně jsem se těšila jak si Steven trochu Tonyho ´povodí´, koneckonců střet dvou obřích eg. Nejvíc se mi, ale asi líbil vstup Spideyho - Petera Parkra v busu no a následné cameo v podání milovaného mistra Stana Leeho - mimochodem asi nejvtipnější jeho cameo z celé éry Marvel hned po cameu v CA: Winter Soldier, kde hrál strážného ve Smithsonian :-) jo vlastně ještě jedno je památné Avengers: Age of Ultron - Excelsior :-))) Nu pokračujme ... efekty a 3déčko klasika na tom asi není co hodnotit, akorát film místy trochu tmavý, ale v pořádku. Vstup do děje ostatních postav už nebyl tak pompézní. Wanda a Vision, romance, jasný potěšilo. Pro nezasvěcené, ale chybí jakési vysvětlení , co dělali Cap, Widdow a Sam po skončení CA: CW. Víc místa bych možná i nechala Wakandě, která byla vzata hodně na hrubo, no možná příště ... Osobně si myslím, že by si tenhle kousek fakt zasloužil delší stopáž, alespoŇ o 30 minutek, aby se některé záležitosti dovysvětlili, nebo více rozebrali, myslím, že od téhle topovky by každý snesl klidně ty 3 hodiny stopáže, bylo by to určitě ku prospěchu. Závěrem už jen dodám, že pro nás skalní blázny, bylo možná trochu mučivé, že hlavním aktérem byl opravdu Thanos... no ale on nám přeci připravil půdu pro tu mega fight, co nás čeká příště a mě osobně to navnadilo neskutečným způsobem, ale zároveň mě neskutečně mrzí, že se blízíme už toliko ke konci - The End is Near ... No rychle už to jen shrnu. Nemůžu dát jinak než 5 stars, protože, pro mě je to prostě a jednoduše naprosto komplexní a nevídaný, propracovnaný do detailu action comic přivedený v život na stříbrné plátno v tak monstrozní podobě, že něco takového už se jen tak nějaké společnosti nepovede. ()

pekgi

Nebylo to až tak velké zklamání, ale i tak :-( Tak moc super hrdinů v jednom filmu, prostě logicky nemůže dostat šanci. Avengers infinity war bych nazval spíše ,,sakra takhle by měl vypadat film o Thorovi". Thorovi scény byly taky ty jediné u kterých, jsem měl pořádné chvění a to hlavně když se ukázal ve Wakandě. Zbytek filmu jsem si užil hlavně díky guardians of galaxy a to hlavně díky Draxovi, kterej to prostě zabil. Shrnutím je to průměrná Marvelovka, o trošku menší slátanina než byl Civil war ()

Lukkyn

No tak konečně Avengers trochu přitvrdili a zahalila je temnota. To co se mi tolik líbí na hrdinech od Dc se konečně dostalo i do Avengers. Samozřejmě film už kvůli počtu hereckých es a hrdinů nese několik rovin a vlastně se všichni na plátně neobjeví. Film přepíná mezi vážnou stránkou a komedií , což vůbec není na škodu. Jelikož Marvel nemá moc temných hrdinů mými favority jsou Strážci galaxie a konečně se dočkali u Avengerů i oni!!!!Dostali solidní časovou porci a ukázali co v nich je. Záporák je tentokrát konečně na úrovni. Žádné tupé hovado a nakonec se mu jeho záměr i povede a konec filmu je ve znamení bezmoci a úžasu. Ikdyž pochybuju , že tolik postav umře (nebo snad končí tolika hercům smlouvy?:-) ) , tak přesto i v tomhle vidím určitý pokrok a je ku prospěchu věci. Rozhodně tedy zatím nejlepší Avengers. ()

Mirssix

Všetko super, na pár detailov. Vôbec ale vôbec ma nebavil mladňák spiderman, Hulk sa neodviazal, thor skončil so sekerou, Panter si šiel doma svoje, a zvišok sa tiež veľmi nesnažil, i keď áno bolo to pekné sledovanie aj príbeh bol celkom vydarený, ale fakt ma nas*al ten THANOS jeden :) snáď už bude dvojka a trojka čoskoro. ()

Pavlo

Lahodka s horkou prichutou zo sveta Marvel. Dospely a netradicny dej s paradnymi efektami. Kedyze je naplanovane pokracovanie? ()

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (viac)

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Spidey se zhoupnul k miliardě

Spidey se zhoupnul k miliardě

24.12.2021

To, co se žádnému jinému filmu nepodařilo za téměř dva roky, nový Spider-Man: Bez domova zvládne za něco přes týden. Po potvrzení nejnovějších výsledků globální příjmy megahitu Sony a Marvelu z kin… (viac)