Agatha Christie: Slečna Marpleová - Season 5 (2010) (séria)

Plavý kôň (S05E01)

(epizóda)

Slečna Marplová dostane nečakane list od svojho dobrého priateľa Otca Gormena, v ktorom jej poslal zoznam neznámych ľudí a citát s odkazom na Bibliu. Na druhý deň si v novinách prečíta, že Otca Gormena niekto zavraždil. V tej chvíli sa rozhodne navštíviť pôsobisko svojho dávneho priateľa a vypátrať, čo sa tam stalo. Dostane sa do hotela Plavý kôň, kde sa dejú čudné veci spojené s čiernou mágiou a v okamihu jej príchodu sa stane svedkom ďalšej vraždy... (RTVS)

unclejack

Výnimočný čarodejnícky nádych svedčal už poirotovke Videla som vraždu. Plavý kôň, v ktorom pani Marplová hrá tak trochu druhé husle, vynahradí jej absenciu hutnou atmosférou a zaujímavou zápletkou. Jednoznačný úspech a jedna z naj marploviek. ()

karnifex

Po příšerném zpracování Plavého koně z roku 2020 jsem si potřeboval spravit chuť a tato verze byla výborná - prostě anglická detektivka jak má být! ()

D1705

Môj najobľúbenejší diel slečny Marplovej, aj napriek tomu že sa slečna Marplová v predlohe nevyskytuje. Slečna Marplová bola zasadená do príbehu, ktorý jej sedel. Opäť mohla riešiť 3-násobnú vraždu, čo pre ňu nebol problém. Ako fanúšik slečny Marplovej si myslím, že sa jedná o celkom vydarenú adaptáciu. ()