V pasci

• Česko V pasti (viac)

Detská psychologička Mary Portman (Naomi Watts) prišla pri tragickej automobilovej nehode o manžela. Jej syn Stephen síce nehodu prežil, ale zostal vo vegetatívnom stave upútaný na lôžko. Pre Mary sa život zmenil v nepretržitú starostlivosť o paralyzované dieťa. V jej veľkom dome uprostred lesov v nej narastá pocit samoty a izolácie. Všetko zmení príchod nového pacienta. Malý chlapec Tom sa po smrti matky uzavrel do seba. Mary sa rozhodne zobrať Toma v rámci liečby k sebe domov. Uprostred zúriacej snehovej búrky však chlapec z domu zmizne. Šanca, že prežil vonku mrazivú noc, je nulová. Mary si je však istá, že Toma vo svojom dome niekoľkokrát uvidela. Z miestností sa ozývajú zvláštne zvuky, v dome sa začínajú diať čudné veci. Niekto alebo niečo ju ohrozuje. Mary a Stephen už nie sú vo svojom domove v bezpečí. S narastajúcou hrôzou nadobúda Mary presvedčenie, že ju prenasleduje duch mŕtveho chlapca... (Magic Box)

kingik

Opičí láska k (zlo)duchovi v (pří)jemně mrazivém balení. Dětské psycholožce Mary Portman leze samota a nedostatek penisů na vaginu, tudíž jí šplouchá (na maják), až už vidí "pékádéčka" i v dětských omalovánkách. Je to empatická a vzorná doktorka i macecha, která se už půl roku stará o handicapovaného nevlastního syna, ke všemu se k ní oklikou vrátil jeden její malý pacient, který se hned, co se u ní ohřál, zaběhl v zasněženém okolí jejího domu. První polovinu filmu sledujeme Naomi Watts, jak propadá přízrakům, hysterii a následkům klimakteria, druhou polovinu je už vyklidněná, sice si svůj penis bude muset udatně vybojovat, nicméně už ví, že až (zlo)duchovi vyčiní, čeká ji přinejmenším kvalitní anál líza po jejím nočním, velmi napínavém dobrodružství. Budete-li patřit k těm šťastným divákům, kterým nikdo neproflákne před zhlédnutím VELKOU POINTU, k níž dojde přibližně uprostřed filmu, tak budete ryze šokováni. Ani před ní a ani po ní už vás nečeká nic, co by se jí vyrovnalo. Ovšem pozor! Stačí-li vám vydatné lekání, mrazení v zádech i genitáliích, žena v úzkých uprostřed zasněžené krajiny, pak jste nepochybně na dobré cestě si tenhle thriller náramně užít. Já jsem si nepustil trailer, nic jsem od filmu nečekal, ten měl ostatně mizernou propagaci, bohužel pointu zde některé komenty vyzrazují, ale i tak pohodička. Naomi Watts už má téměř pět křížků na krku, vypadá ale podstatně mladší. Byl jsem vděčný za její křivky, vyšpulený nahý zadek u toaletní mísy, co taky víc chtít s přístupným ratingem, že. A hraje bezvadně. Než Jacoba Tremblayho v budoucnu postihne syndrom všech dětských hvězd, bude stále obsazován do rolí chlapečků, kteří mají nějakým způsobem pohnutý osud. A třetí z trojice je zcela neznámý Charlie Heaton coby po nehodě ochrnutý mladík. Dalších herců už ani nebylo třeba, i když ve filmu účinkuje třeba takový Oliver Platt, ti tři to v pohodě zvládli. Nejpodstatnějším atributem bylo vhodně zvolené prostředí odlehlé samoty, vyvolávající až téměř klaustrofobní pocity. Tím, že jsme se od Maryina domu ani na krok nevzdálili, byla zachována plně klaustrofobní funkčnost lokací. Režisér Farren Blackburn jen velmi zřídka opouští svůj televizní revír, udělal to teprve podruhé. A překvapil, že uměl navodit atmosféru, solidní napětí, jen to v první polovině trochu moc přeháněl s lekačkami, které, jak se záhy ukázalo, v určitém poměru vycházely z psychické nepohody hlavní hrdinky. Produkci samozřejmě na mnoho peněz film nepřišel, jedná se nízkorozpočtový počin. V kinech žádný poprask nesklidil. Ovšem doma, takhle pěkně v noci, může fungovat zajímavě. 8/10 ()

Sidonka

Že já na to chodila! Originální film z USA se v naší distribuci takřka nevyskytuje, tak jsem alespoň zadoufala, že to bude alespoň trošičku psychologicky prokreslenější thriller. Nebyl. Snad první film ve kterém jsem od počátku skálopevně tušila každý další krok hlavních i vedlejších postav a protože to bylo navíc tak povrchní, nejbanálnější jak jen může být a absolutně nepřekvapující, byla jsem i přes nevalná očekávání extrémně zklamaná. Domeček v lesích byl sice pěkný, ale kdyby k tomu přihodili alespoň ještě trochu schopného scénáristu. A logika jednání postav? Děsná. Psycholožka se chce zbavit problematického nevlastního syna, nezvládá ho a ani nechce léčit potížisty i po pracovní době. Z nepochopitelných důvodů si však vybere k adopci hluchého chlapce s násilnickým chováním, chováním a osobností snad ještě problematičtějšího než byl ten první (např.zlomil kámošovi ruku, pěstouni ho raději opouštěli), z kterého pravděpodobně už vlivem prodělaných negativních zážitků vyroste další pošuk. Policii se nechce vyjet do sněhové bouře, tak zase jiný psychiatr za pacientkou jede sám, z předalekého města, protože se mu v rodině pacientky něco trochu nezdá. Ani tu jednu hvězdu co sem dala si to ani nezaslouží! ()

Flopik

Naomi je jediná kladná vec na celom filme. Inak je to nudná, ničím výnimočná a hrozne predvídateľná podívaná. Natočené to nie je zle, pozerá sa nato celkom fajn, problémom je ale ohromná neoreginalita. Celkový zvrat vám dôjde asi v 20 minúte a keď nám ho teda tvorcovia predstavia o 40 minút neskôr už len budete zívať a čakať na koniec. Ktorý je presne taký, ako zvyšok filmu. Nudný a nevýrazný. ()

Fiftis

Veľká fešanda Naomi Watts ako Mary Portman čoby detská sexi psychologička. Herecký výkon Naomi nadpriemerný, slušná erotická pohnútka o tom, že láska kvitne v každom veku a rajcovná macocha je žiadúca. Avšak tu v podstate pozitíva snímky končia. SPOILERY. Deravý a nelogický scenár spísaný narýchlo, kde sa nikto nezaoberá elementárnymi faktami, ako je možné prešťať x špecialistov a predstierať kómu?!? Ďalším veľkým problémom filmu je strih, keď už sa ako tak začne niečo diať. Bum, stane sa niečo - alebo vojde niekto kto tam nepatrí, čo z toho robí - ako sa hovorí - selanku bez ladu a skladu. Do mrazivého trileru to má tým pádom ďaleko, pretože budovanie atmosféry zlyháva. Ako vyvražďovačka je to zase jalové a svojím spôsobom aj naivné. Pokiaľ už útočníka omráčim, prečo ho aspoň nezviažem keď už teda rovno nezlikvidujem, že!? Podpriemerná snímka, ktorá síce má snahu, ale výsledný efekt je nulový. Dalo sa vytiahnuť podstatne viac, na jedno pozretie určite áno, ale inak nič k čomu by som sa vracal. ()

vesper001

Potíž s tímhle nepřekvapujícím hororem je ta, že pointa poskakuje, pokřikuje a vehementně na vás mává sombrerem už od prvních vteřin. Takže zatímco hrdinka hledá ztracený rozum a ztraceného kluka, divák hledá maximálně brambůrek na zem spadlý. Lekačky spočívají hlavně v pohybech tlačítka volume a nejvíc mě zklamal závěr, který mohl být alespoň trochu, nepatrně, maličko zlověstný. Za odměnu, že člověk vydržel. ()

• Film získal negatívne recenzie, pričom kritici ho nepriaznivo porovnávali s filmom The Shining (1980). (Scraffy)