Komorná

• Česko Komorná (viac)

Film je kórejskou interpretáciou románu Zlodejka od spisovateľky Sarah Walters. Je príbehom mladej ženy, ktorá sa stáva slúžkou tajomnej bohatej japonskej dedičky. Jej úloha však nespočíva v tom, aby jej slúžila. Je len súčasťou plánu ako sa dostať k jej majetku. (ASFK)

Gregor_Samsa

Nižší očekávání a o to lepší výsledek. Pro mě zatím nejlepší biják 2016. Velmi povedené; twist příběhu první a druhé části je nečekaný, zajímavý – a chtěný. Krásná hudba – Asiaté ty smyčce umějí melancholicky i krasosmutně rozeznít a Jo Yeong-wook byl super už v předcházejícím opusu, kde zněl Vivaldi a trhaly se zubní stoličky. No ale zpět ke Komorné. Korejsko japonské reálie jsou jen kulisou. Mistr knihkupec je celkem švihlej magor, takže je s podivem, že z toho jeho schovanka vyšla mentálně bez větší poskvrny. S A. jsem se bavil, jestli scény z dívčího lože musely být tak explicitní – já jsem za, jednak je to povedené pokoukání a druhak ta explicitnost do příběhu a obecně k Park Chan-wooki tak nějak patří, i když tentokrát je tam méně krve a o to více dívčího toužení, roztoužení a vytoužení. [100%; 2016-09-24 Kino Světozor]. ()

hufnagel

Určite je to jedno z lepších diel ázijskej kinematografie.Strih,nájazdy kamerou,zábery ako obrazy,rafinovaná ,ale vskutku estetická erotika,zaujímavý príbeh. ()

Amalberga

Za mě 4,5*. Film jsem viděla na dvě části, takže na mě asi nezapůsobil tak silně jako kdybych ho zhltla naráz. Film je skutečně "vymakaný", scény, kostýmy a veškeré detaily jsou úžasně dotažené do konce. Herci hrají skvěle, zvlášť ten úchylný děda (bohužel si na jméno nepamatuju :)) mě bude ještě dlouho strašit. Moc se mi líbí i poselství filmu a neobvyklý způsob vyprávění. Asi si přečtu knižní předlohu, která se má odehrávat ve Viktoriánské Anglii, protože by mě dost zajímalo, co všechno Korejci změnili a co zachovali. ()

Saxos

Rolničky, rolničky... Ať si kdo chce co chce říká, mě se líbilo. Asijská kultura, a hlavně v oblasti sexu, je oproti evropské, úplně jiná. Klady: jeden příběh převyprávěn ze dvou úhlů pohledu. ()

hony23

Ani thriller, ani romantický, ani psychologický, ani erotický. Příběh o ničem, jestli tohle mělo být vrcholné jihokorejské dílo, tak začínám chápat vztah Kim Čong Una ke svým jižním sousedům. ()

kockodan

Korejsko-japonské lezbické soft porno. Co jiného dodat? Příběh byl velmi slabý, zápletka krkolomná, přesah a message "kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne", nebo snad "podvádět se nemá"??? Celé mi to přišlo, že evropskou románovou předlohu (mimochodem jak z červené knihovny) využili korejci jen jako kulisu k lezbickým scénám, kterých už v druhé polovině bylo na můj vkus až moc. Ta první kdy se holky poprvé sblíží byla skvělá a stačila by na celý film, ta poslední ale, to už byla křeč a mírný overkill. Dějově jsem se místy bavil a místy nudil, a když mě zajímavým twistem film zaujal, zaujetí vzápětí opadlo další nudnou scénou, či lezbickým sexem, kterým, jak se zdá, byl režisér přímo posedlý. Za mě 45%. ()

buchannon

Tento film mě opravdu vůbec nebavil a to píšu hodně slušně. Plné nesmyslných keců a děj žádný. Mám to postavené tak, že když se mi film nelíbí, tak nevnímám děj, no snad nejsem sám. Děj mě vůbec nezaujal. Tento snímek je remake "Prstokladu" z roku 2005, který mě naprosto dostal a je mnohem mnohem mnohem lepší. Tady je vidět, jak to dopadne, když se stejná látka natočí excelentně, anebo velmi podprůměrně. ()

Willynka

Pornobeletrie o třech dějstvích? Ale kdeže, toto je především vizuální nádhera, satirický thriller pro nějž je erotika, které zase tolik není, jen nástrojem pro společenské intriky a důmyslnou šachovou partii čtyř hlavních postav. Je to prostě tak nějak....Parkovské. Optikou běžného západního diváka na povrchu nuda plná vznešených blábolů o kundách a penisech, uvnitř ale jemná jako créme brulée. ()

Franki69

Naprosto magická podívaná...Když zapauznete film v jakékoliv chvilce, máte na obrazovce snímek, který by jako fotografie obstál v jakékoliv galerii..neskutečně dobré!! Příběh je dostatečně spletitý, dostatečně hutný a na dějové twisty dost bohatý. nečetl jsem dopředu žádné recenze a tak jsem byl překvapený poměrně dost explicitní erotikou.. Ale ono to vlastně celé je o lásce...jen to není úplně romantika a jediná dějová linka filmu...No to si dejte a nebudete zklamaní, pokud máte film alespoň trošku rádi. Dávám 90%, v krátké době podruhé jihokorejskému filmu... ()

Kozlowski8

Asijskou kinematografii moc nevyhledávám. Tento film ke mne dolétl spíš náhodou a kupodivu se mi velice líbil. Příběh o tom, jak promyšlený podvodný plán naruší láska. Zajímavá koncepce příběhu, který je rozdělen na dvě části, z nichž každá je vyprávěna a znázorněna pohledem jiné osoby. Příběh je vyprávěn velmi poutavě, má několik zajímavých zvratů a je nasycen příjemnou erotikou. Vrcholným prožitkem z filmu je kamera a vizuální stránka celkově. Moc hezký film. 80%. ()

sahier

Pekný príbeh , začiatok ma fascinoval po stránke technickej , remeselnej aj hereckej , ale keď sa slúžka zamenila s paňou a vzali ju do psychiatrickej liečebne, pokračovanie deja začalo byť rýchlo čitateľné. Nasledovala retrospektíva príbehu s kopcom zbytočne dlhých erotických scén, príbeh pre mňa prestával mať dynamiku a i tajomnosť , skončil presne ako som predpokladala a neostrádala by som ani záverečnú erotickú scéna na lodi, mohli ho ukončiť scénou ,keď zahodili rukavice s obrúčkou do mora. ()

RNDr.Strom

Příjemná romantika se zábavně vyprávěným příběhem. Není tam žádná over the top filosofie, na druhou stranu si nemyslím, že by mi ji někdo předem sliboval, takže zklamání by bylo čistě můj problém :D Mně prostě ke štěstí občas postačí estetika :) ()

Rian_witcher

Velice zajímavé spojení pohledu tří hlavních postav na stejný děj a přesto úplně jiný zážitek a rozuzlení. Prvních cca 30 minut se snímek jeví tuctově až nezajímavě, ale s dalším vrstvením pohledu jiné postavy se vše neustále mění. ()

veverysiak

Že by to bolo dáko originálne, ako vehementne tvrdia niektorí kluboví akademici, sa teda vôbec nedá povedať, má to pekne vyskladané premostenia, celkom milé duo subtílnych ryžojediek, veľmi pekné kulisy, no a to je asi tak všetko, na šikmooké filmy musíte mať patričnú dávku empatie a tiež desiatky hodín odpozeraných východných filmov, takže 40%. ()

Radek273

Ano, trochu více "odvážný" snímek, než by se u japonské tvorby očekávalo, ovšem .. tak nějak to nevadilo. Samotný příběh byl totiž tak originální, ať již svým obsahem nebo způsobem odvyprávění, že vše celkem zapadlo a nedá se říct, že by to tvůrci příliš s odhalenými scénami přeháněli. Pravda, jsou chvíle, kdy se i divák musí červenat nad tím, jak přímočaře a nebojácně je scéna líčena. Avšak vkus se zdá být v podstatě zachován, a tudíž to není snímek výhradně určený pro oplzlé čumily, nýbrž realistické drama např. o oplzlém čumilovi. ()