Vinnie Jones jako Danny Meehan, fotbalová superstar, má všechno: peníze, rychlá auta a krásnou přítelkyni. Ale teď je všechno pryč. Danny je uvězněn za útok na policii a všechno jde od desíti k pěti. Navíc jeden bláznivý fotbalový nadšenec zorganizuje zápas, který opravdu bude stát za to - strážci proti vězňům - a tak se pomalu rodí vítězný tým provinilých odsouzenců. Jestli Danny zklame, rozzlobí spoluvězně. Když vyhraje, dá sbohem svému čestnému slovu. Jedna věc je ale jistá - bude to ďábelské utkání!!! (oficiálny text distribútora)

Torision

Není to tolik třeskuté jako o čtyři roky starší předělávka se Sandlerem (původní verzi ze sedmdesátých let jsem do dneška neviděl), ale je to správně britsky vtipný a v pohodě koukatelný. Vinnie Jones tu není zase tak velkej tvrďák nebo mafián jako jsme u něj zvyklí, ale byl mi tu sympatickej jako vždycky. A Statham pobavil nejvíc :) ()

campix

Ti Američané snad všechno zkopírují. Teď už je nad slunce jasné kde vzal Sandler inspirace ke své Trestné lavici, neboť ta v jistých fragmentech jakoby z oka vypadla britskému filmu Fotbal za mřížemi. Těch podobností je tu až přes příliš. Bývalá hvězda národního sportu je zhýralí zbohatlík a je chycen za řízení pod vlivem alkoholu a umístěn do věznice, kde se svým týmem porazí tým bachařů. Pomocníka mu dělá černoch, musí přemluvit místního bose pro hráče, v jeho týmu je jedna zrůda a zemře nevinný stařík. Říkejte si tomu jak chcete, ale Sandler to prostě okopíroval jen ten evropský fotbal nahradil americkým a bohužel musím říci, že s těmi známějšími xichty to je daleko větší švanda. Zde akorát pochvala za menší roličku Jasona Stathama. Průměrná komedie. ()

ywo666

Pohodový film. De facto anglická verzia The Longest yard. Vinnie Jones v životnej úlohe. Mimo tohoto hral už asi iba drsňákov, gaunerov a vedlajšie postavy. Dosť ho tu kritizujú za herecký výkon, ale mne prišiel celkom solídny. Vo vedlajšej úlohe poteší aj Statham, ktorý keď si predstavuje veci tak zomieram od smiechu. Napriek tomu, že je to jednoduché, prehľadné a klišovité, ja som sa bavil. 70% a 4*. Vinnieho som mal celkom rád a týmto filmom získal u mňa ďalšie body. ()

Marek1991

Priznám sa, že najprv som videl neskoršiu americkú obdobu tohto filmu. Tá mi prišla veľmi zábavná, akčná s veľa zaujímavými prvkami. V tomto príbehu to bolo také sivé, britské, ale najmä ide o to, že to bolo nezáživné, s hluchými miestami pre mňa. Oslava futbalu tu zas nie je tak výrazná ako by som ja bývalý futbalista chcel a čakal. Pozerať sa na to však dá. ()

sedm.1

Tady už se snad nemůže psát ani o sto první variaci na téma:napravení zlobivého hrdiny,kterého na správnou cestu přivede čest a přátelé.Tohle je po milionté první a vůbec to není lepší,ba naopak.Českému divákovi to může být snad jen bližší tím,že jedním z napravovacích prostředků hlavního hrdiny je klasický fotbal a potěší tu i výstupy Dannyho Dyera a Jasona Stathama,ale to je tak vše.Vinnie Jones může zaujmout svými minivýstupy v gangsterkách a rozmašírovávat tam lidem hlavy,ale na utáhnutí celého filmu nemá charisma ani talent.Děj je neskutečně předvídatelný,originality tam není ani na dvě vteřiny,každou nadcházející scénu by odhadl i naprostý filmový zelenáč.Ne že by mě Mean Machine přímo nudil,ale už je takovýchto filmů prostě moc. ()

• V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)
  • Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)