Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

ing.Frosty

Zdaleka nejtemnější, ale zároveň zdaleka nejméně vtipný. Všehovšudy sem se 2x jen pousmál. Ani "zkouřený" (nikoliv doslova zkouřený, ale je to to první, co člověka napadne, když ho vidí) Panoramix nebyl vtipný. A ty ženské byly hrozně otravné a vyloženě na zabití (ještě víc než ve skutečném životě). Nejhorší a nejnudnější díl. ()

lamps

Typická veselá rozprávka, tentokráte o tom, jak se druid Panoramix dočista pomátl a natvrdlí vesničané musí sami čelit jak neodbytným Římanům, tak i prohnanému věštci. A jak už dobře známe naše dva hrdiny, neobejde se to bez pečených divočáků, pořádných nakládaček a samozřejmě bez ztřešťeného a všudypřítomného humoru, který je všem asterixovým dobrodružstvím vlastní. 80% ()

Han22

Nejslabší z klasické šestky kreslených Asterixů. Chybí humor, zajímavý příběh. Podvodný věštec mě nebavil, psychedelické scény s praštěným druidem byly divné, navíc se to celé nehne z okolí vesnice. Jako by nepříliš zábavný film z roku 1989 symbolizoval konec klasické francouzské kinematografie plné ztřeštěných komedií a milovaných klasik. ()

Paldiny

„Som podvodník, verte mi...“ Príbehovo najzaujímavejší Asterix, do dediny zavíta šarlatán čo poblúzni domácim hlavy a neskôr sa spolčí so samotnými Rimanmi. Lenže pre tento raz nepôjde o rovný boj, priatelia sa stavajú k sebe chrbtom, vedú ich osobné pohnútky, navyše Druid je po nehode nepoužiteľný. Spracovanie potemnelo a často ponúka originálnu animáciu so zaujímavými nápadmi, prakticky celá sekvencia s hľadaním správneho receptu zázračného nápoja či Panoramixove halucinácie. Jediné čo chýbalo bol paradoxne oný „veľký boj“. Ten sa upjal len v akúsi odplatu ženského osadenstva, zakiaľ sa to mužské iba prizeralo. Inak bez väčších výhrad, v neposlednom rade potešilo, že sme nakukli aj do súkromia iných obyvateľov. ()

Wishkah

Tenhle Asterix je jeden z nejlepších. Pamatuju si když to dávali v televizi a já si jej nahrával na svoji speciální videokazetu, ne které už byl Překvapení pro Caesara a poté ji položil na poličku hned vedle kazety , kde pro změnu byly díly Asterix v Británii a dvanáct úkolů pro Asterixe. Tohle jsou podle mě čtyři asi nejpovedenější díly jaké kdy vznikly. Kazety sem přehrával tak často až sem pokazil naše video a dostal od našich na pr..., ale stálo to zato. Tenhle je asi nejtemnější Asterix ale je svůj, je vtipný a scéna s Panoramixem míchajícím nějaké blivajzy a strkajícím je do pusy chudáka zajatého římana mě dodnes spolehlivě rozesměje. Perfektní ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)