Perfektný deň

• Česko Perfektní den (viac)

Prvou obeťou všetkých vojnových filmov býva zdravý rozum. A presne to sa stalo skupinke humanitných pracovníkov z medzinárodnej organizácie Aid Across Borders, ktorá pomáha vo vojnovej zóne niekde na Balkáne. Sophie (Mélanie Thierry) je nováčikom v tejto skupine a chce spasiť svet. Mambrú (Benicio Del Toro) už všetko videl a chce ísť domov. Káťa (Olga Kurylenko) kedysi chcela získať Mambrúa a tlmočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby vojna už konečne skončila. ,,B" (Tim Robbins) ani nevie, čo chce. Teraz majú na krku jednu z posledných studní, ktorá je zdrojom vody pre niekoľko dedín a práve teraz v nej pláva mŕtvola. Vytiahnuť telo a vyčistiť studňu je zdanlivo jednoduchá úloha, ale pre našich humanitárnych pracovníkov sa stáva postupne neriešiteľnou úlohou. Začínajúc zháňaním pevného lana cez blúdenie horskými cestami, na ktorých ležia zamínované kravy, až po nezmyslené príkazy od veliteľov mierových vojsk OSN. Pri riešení úloh musia siahnuť k netradičným alebo rovno k šialeným riešeniam. (Barracuda Movie)

mouzi

Neni nad to umet takovou banalni vec, jakou je cisteni studny a pridruzene hledani lana v povalecne Bosne, natahnout do 105 minut a jeste z toho udelat taskarici. Vyborny Robbins i Del Toro, ostatni celkem zbytecni, zejmena Kurylenko, coz je tak nejak skoda. ()

bonovox

Slušná vojnová dráma o absurditách vojen, ktorú sa oplatí vidieť nielen kvôli kvalitným hercom, ale hlavne kvôli pripomenutiu nedávnej nezmyselnej vojny na Balkáne. ()

Mitch Conner

Pro mě příjemné překvapení. Sonda do života humanitárních pracovníků v Jugoslávii v polovině 90. let. I když se tu emocemi nešetří a to hlavně prostřednictvím postavy Sophie, která zažívá své první dny v terénu, je to taková oddychovka. Oproti Sophie jsou velmi v pohodě dva ostřílení týpci Mambrú a B. Del Toro a Robbins v těchto rolích excelují a pro mě zvedají celkové hodnocení. Určitě se dal natočit syrovější pohled na tento konflikt, ale tenhle film mě skvěle zabavil i bez toho. ()

topvideo

V podstate nudný film o humanitárnej pomoci na Balkáne. Boj Dona Quijotea proti veterným mlynom. Snažíte sa vyčistiť studňu, ktorú vám o dva dni zaserú opäť mŕtvolou. ()

Franki69

Neskutečně dobří Benicio Del Toro a Tim Robbins, už jen kvůli nim dvěma stojí za to film vidět. Nenechte se tady oblbnout komentáři, že film je v podstatě jen o questu, spočívajícím ve shánění lana na vytažení nebožtíka ze studně ve válkou zbídačeném a bohem zapomenutém kousku Balkánu. Každý z těch mikropříběhů party humanitárních pracovníků je ve své podstatě děsivý a jen dovednost realizačního týmu a herců dokázala v tomto snímku prakticky nemožné. Vyprávět celý děj s nadhledem a se značnou dávkou šibeničního humoru. Dávám 80% a říkám rovnou, podruhé si ho nepustím, jednou to stačilo. Ne proto že by ten film byl špatný, ale právě proto, že byl dobrý hned napoprvé… ()

tomino28

Navzdory zasazení do válečného prostředí velmi příjemný film, který více než cokoliv jiného nenápadně upozorňuje na absurdity jakéhokoliv konfliktu. Zde se dočkáme trochu jiného pohledu na to, jak těžce makají na chleba humanitární pracovníci a v čele s Beniciem Del Torem a Timem Robbinsem je to velice pozoruhodná jízda. Jednou za čas se prostě všechno sejde a i ze zdánlivě komorního díla může vzniknout parádní filmový zážitek. ()

Aquila

Příjemná konverzačka z válečného příměří, kdy z lehkého nadhledu můžeme vnmat hrůzy i absurdnosti války, a to bez jediného výstřelu či výbuchu, s hezky namíchaným soundtrackem (Lou Reed, Marilyn Manson, Marlene Dietrich,...). ()

PTuranyi

Skvelý príbeh jednej mŕtvoly plávajúcej v studni a niekoľko živých humanitárnych pracovníkov, ktorí sa snažia pomôcť ľudom v bosniansko-srbskom konflikte. Na jednej strane nedôvera a nevraživosť miestnych obyvateľov a na druhej byrokracia. Zmes smutno smiešnych situácií zo života na území zmietanom nenávisťou. ()

Cor-Angar

Mám pocit, že tenhle film celkem z mála vytěžil velký věci a to hlavně díky tomu, že je fakt výborně napsanej. Vynikající a nenucený spojení drsnějších situací a prostředí s výborným humorem, nemohlo mi to sednout víc. Benicio je borec a 2015 pro něj byl hodně solidní rok (+ Sicario). Olga je zas jednou nádherná a Tim Robbins si podle mě vystřihl jednu ze svých nejlepších rolí. No a tenhle španěl za kamerou, kterej mě dostal už u Princezen, si tady z mé strany řekl do budoucna o mnohem víc pozornosti. ()

teriktm

BRR , možná mě ovliňuje můj negativní stav mysli ale pokud má někdo blbou náladu nebo je smutný tak tohle ho dodělá... Benicio Del Toro je velmi charizmatický herec díky kterému se stojí za to podívat ale jinak me to moc nevzalo. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna