Starosta Pepan naozaj nemá kľudné Vianoce. Nepreslávi Kameňákov, pretože mu zatrhli unikátny projekt zjazdovky s veľkým skokanským mostíkom na neďalekom Řípe. Nepomohla ani protekcia pána prezidenta. Čím teda na Vianoce prekvapí Kameňákovčanov? Zázraky sa však dejú, zvlášť cez Vianoce. Na miestnom trhu si otvorí stánok najväčšia celoštátna celebrita, televízna veštkyňa Ruža. Tá spásonostne vyveští náhradné riešenie – klzisko! Do sviatočnej mely se pridá vianočný večierok učiteliek s pánskym striptýzom, pátranie po stratenom Kohnovi, inovácia Veselého domu a nájdený pes, ktorému Franta Cloumal dal meno Chuck Norris. A učiteľka Vlastička, stále márne nadbiehajúca Pepanovi, sa vo finále konečne dočká zblíženia s milovaným starostom. Na ľade, ako predpovedala vedma... (Saturn)

honajz

Mno, tak dokoukal jsem to. I to je úspěch, že? Prosím vás, F.A. Brabec měl nějakou mozkovou příhodu, nebo dluží, kam se podívá? A všichni ti herci... ani se nedivím, že Paulová nebo Laufer už v tom nehrají. Jako je to pořád lepší než čtvrtý díl, ale prostě. Není to ono. Zdeněk Troška dokázal vyhmátnout, jak to má postavit, aby celek nebyl úplně blbý, a přitom pobavil. Aby to prostě vypadalo jako komedie, i když to byl jen sled fórů a vtípků. Ale tak nějak pro to načasování měl cit a dokázal ty vtipy skvěle vizuálně ztvárnit. Tady zazní vtip a musí být vložen jingle, aby lidi jako jó věděli, že to byl vtip. A navíc po pointě ještě lidi řeknou něco jako "jó, to máte pravdu" nebo "asi to tak bude", čímž je celá pointa degradována. Zaměření už jenom na sex - to ani ten Troška v těch svých Kameňácích toho tolik zbytečně navíc neměl. Prostě to nebylo vtipné, a parodie Zemana je o ničem, protože jde o stokrát omletou písničku - prostě chlastá, ha ha. A to s tím Řípem - měli to dřív tady, nebo to Baldýnský použil pro Kosmo až později? Jedna hvězda za slušnou kameru, a protože je to fakt o ždibec lepší, než Čtyřka. ()

MM_Ramone odpad!

"Kameňák 5" je naozaj veľmi zlý film. Scenár je len chaoticky riadeným tokom navzájom prepojených vtipov. Čo je v podstate zaujímavý nápad, ale samotná realizácia nie je vôbec uspokojivá, obzvlásť keď sa to opakuje už piaty krát. Zdeněk Troška je režisér, ktorého ja raz nedokážem pochopiť. Mne ten jeho štýl príde desne buranský. Najviac svoje filmy ničí tým, že obsadzuje nehercov alebo totálne podpriemerých babrákov, ktorí nedokážu presvedčivo zahrať ani prd. Bolo mi z toho až trapne. "Kameňák 5" je odpad! ()

Merkin odpad!

Na dobrých kaneňácích se dal postavit pevný základ prvního a možná i druhého dílu. Ale vtip a důvtip nejsou nevyčerpatelné a s tím, jak se bortil humor a ztrácela se jakás takás úroveň, sesouval se celý štáb do údolí trapnosti a bezduchosti. Něco tak laciného a zcela nekorektního jsem už dlouho neviděla. Z toho už se ven nedostanou! ()

metal.storm

Sama by som neverila, že by mi film dokázal domrdať predvianočný deň. Príšerné, naozaj príšerné! Čo to robím so svojou psychikou, že som si aj pri takýto otras sadla. Takto pokaziť film, takýto otras pustiť do sveta. Môžeme sa hanbiť za toho pána, čo to režíroval. Za hercov, ktorí sa na to odhodlali. Takto zničiť vianočný film, tak to som ešte nezažila. Príšerné! ()

juta

Tak Kameňák čtyřka už byl špatný a čekal jsem, že se Vánoční speciál ponese ve stejném duchu a myslím, že ten klesl ještě o stupínek níže. Film není vůbec vtipný. Zdejší "vtipy" jsou založený pouze na sexuální narážky a to sráží film ještě do větší propasti, protože to je hodně trapný, místo toho, aby se člověk u toho nějakým způsobem pobavil. Vůbec mě to nebavilo. Nechápu, jak se k tomu herci z původních kameňáků od Trošky nechali upsat. ()

• Ve filmu zazní věta: „Tak tomu dávám rok, maximálně dva.“ Podobná hláška zazněla v českém filmu Pelíšky (1999): „Dávám Bolševikovi rok, maximálně dva roky.“ (SONY_)
  • Film se natáčel v Mělníku. (SONY_)
  • Autobus, kterým Julča (Kristýna Hrušínská) přijíždí do Kameňákova, je Ikarus E91, patřící dopravci DPP, vyrobený v roce 2003 a sešrotovaný roku 2020. (JLanovkar)