Boh existuje. Žije v Bruseli, je poriadne neznesiteľný a celý deň len sedí za počítačom. Jeho syna už poznáte, tak sa pozrieme na jeho dcéru.  Režisér filmu Pán Nikto prichádza do kín s komédiou postavenou na skvelom scenári, ktorá pracuje ako s poetickými a vizuálne uhrančivými pasážami, tak šikovnou situačnou komikou. (ASFK)

StanleyVanH

Jako komedie mi to teda nepřišlo, doprovázené to bylo totálně depresivní hudbou a to skoro po celou dobu filmu, nápad to byl vcelku dobrý ale utrápenost největší. Chtěl jsem si prostě pustit komedii na pobavení a dobrou náladu a místo toho tento film ze mě vysál poslední zbytky pozivitní energie a nálady, až jsem z toho měl celou noc noční můry a ještě jsem se probudil dvakrát na záchod. ()

datel13

Vizuálně zajímavej, celkově dost divnej film, někdy v dobrým, někdy ve špatným. Celkem nepovedenej konec, často chybějící pointa (co ten malej transvestita v červenejch šatech? Jak to souviselo s celým příběhem, co tím chtěl autor říct??), tím spíš že nápady ve filmu byly. Celkově se potvrdilo, že Belgičanům prostě chybí smysl pro humor. Škoda, že se mi nepodařilo film vidět jinak než ve strašlivým českým dabingu. V originále jistě lepší, ale na hodnocení by to moc nezměnilo. ()

gatuso

Nazval bych to po valassky - zmňata. Ze zacatku to vypadalo na zajimave ale od te doby co vylezli z pracky to bylo absolutne o nicem. Snad oslava perverznosti, extremni jinakosti, cert vi. Ztrata casu. ()

AmunRa

O co méně jsem od tohoto filmu čekal, tím víc mě v kladném slova smyslu překvapil. Nejsem fanoušek francouzské kinematografie, ale režisérovi se podařilo vytvořit milý a optimistický film, kde se nenásilně mění looseři ve vůdce, zkrachovalci nacházejí své štěstí a vrazi se mění ve svůj pravý opak. Moralizování je nenápadné, humor jemný a zázraky na denním pořádku. Příjemný film na dobrou noc. ()

aeiouy

Konečně film, který se svým netradičním pojetím vymyká ze zajetých stereotypů a předvídatelných klišé drtivé většiny soudobých filmů. Jeden z nejlepších filmů, který jsem za poslední dobu viděl. ()

Sopholojong

Pamparadne originalna snimka, ktora mi potvrdila, co uz davno zarucene viem: "Boh je skurveny sovinista, ktory rad muci a ponizuje zeny, chlasta pivo a vyziva sa v smrti ludskeho pokolenia" :D. Velmi vtahujuca "belgicarna" reznuta Jeunetom (Amelie feel), ci Gondrym, ale nie az tak bizarna, s velmi trefnymi scenami zo zivota (mnozstvo existencnych metafor a odkazov). Ale i originalne humornymi (zvierata v dennej rutine namiesto ludi, "J.C." - "J.C. Van Damme?", eskapady neurotickeho "Boha" po vylezeni z pracky)... A obsahuje jednu z najoriginalnejsich sekvencii, aku som vo filme videl - posielanie SMS nahodnym ludom so zostatkom ich zivota (5 years, 3 months, 23 hours, 5 seconds) a nasledne ich vyplnanie ("Mam 62 rokov zivota", bac dole z balkona na ineho cloveka a prezije...). S velkou reziserskou chutou, hereckym nasadenim a scenaristickymi "originalitkami" (skvele napisane a emocionalne vypointovane backgroundy apostolov) natocena tragi-komedia. Zaver so zmenou oblohy, gravitacie etc. je absolutne genialnym zakoncenim, vycarujucim blby usmev na tvari. PS: Ta mala, vsetkych chapajuca holcina je na Oscara! ()

futislav

Výborný film, kde se kombinuje snad všechno dohromady a funguje to. Komedie, romantika, drama a funguje to. Výborné nápady s kamerou a zcela neotřelý scénář. Dal bych i pět hvězd, ale pár hluchých míst tu je, nehledě na to, že to s šestým apoštolem posunuli do roviny, kterou nemusím. ()

Pignon

Je to tak poučeně napsané, že to snad psal Bůh sám. A ještě s notnou dávkou smyslu pro humor a sebeironii. Ale pokud to napsal v Bruselu, nemohu se ubránit pocitu, že to byla forma sebeobrany, na takovém místě byste humor a filmovou poetiku nečekali. ()

hanca.uh

Tak tohle byla taková lehká úleťárna, která mě prvotně upoutala tématem s nesympatickým bohem z Bruselu:-)), ale musím říci, že mě to pobavilo a některé scény byly hodně parodicky vtipné (bratr Jé Ká:-)). Dokonce by se tu našly i lidské myšlenky k zamyšlení, takže za mě tak za lepší 3. ()

Enid

IFFKV 2015 - Surrealisticky gejzir napadu, ktery by se (se spravnym promem) neztratil ani v bezne kinodistribuci. Pozitivni, ale spis ujete nez slunickove, a vzdy kdyz uz to vypada, ze by mohla prijit naloz sentimentu, prijde misto toho nejaky vydareny WTF moment. ()

Polda99

S takto uvolněným a zábavným filmem jsem se už dlouho nesetkal. Po celou dobu od začátku do konce jsem se já i s celým kinem smál a užíval si perfektní nápady režiséra. Vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se prostě nudit nemůžete. ()

kinoholik

Velice podařená komedie plná bizarní nápadů a figurek. Prostě úlet. Povedený fórek je i datum premiéry 24.12., když si film dělá celou dobu legraci z JéKáčka (J.C.) a jeho protivného taťky. Viděno na ČSFD projekci ve Scale. Trochu mě mrzí, že většina diváků začala buransky odcházet s prvním závěrečným titulkem. Tím přišli o poslední fór na konci titulků. Dobře jim tak! ()

vitez.7

Po delší době jsem zkoukl totálně jiný snímek, než běží obyčejně v kinech. Z počátku jsem si myslel, že vysoké hodnocení na webu je nějaký vtip, ale postupně se film rozjel, já pochopil, kdo je bůh a o co mu jde a hned se mi rozzářil úsměv na tváři. Jako komedii bych to úplně nenazval, ale příjemný odpočinkový film, kde se občas zasmějete a odcházíte z kina příjemně naladěni. 4* ()

Evca49

Tak přesně na takový film jsem čekala. Absolutně mě dostal do kolen. Bavila mě každá chvilka. Ačkoliv uznávám, že je to trochu bláznivina, občas přehnané a vyhrocené do kýčovitých situací, za mě výborný snímek. Je v něm smutek, ale zároveň pobaví, je to film, který vás donutí přemýšlet, pokud se necháte donutit, pokud ne, umožní vám relaxovat. Skvělá myšlenka, má hloubku, je v něm humor. Určitě jde co vytýkat, ale nechci kritizovat, protože je to film, který mě velmi oslovil a nezaslouží si to. ()

Medinka

Mňo, představovala jsem si to jako bláznivější komedii, ale bylo to - co to vlastně bylo? Vtipné dílko o sviňáckém a dokonce násilnickém Bohu, ale hlavně o lidské osamělosti, kterou zpřetrhává láska, tolerance, naděje... ()

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (viac)

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (viac)

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Poslední měsíce filmového roku vždy patří hlavně oscarové líhni. Americké snímky se předhání v tom, kdo urve nejvíc pozornosti, to samé ale dělají i celovečeráky ze zbytku světa, které touží po… (viac)