Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymoreová) žijú priam americký sen a tvoria mladý pár s budúcnosťou pred sebou. Nancy pracuje v prestížnom časopise, Alex pracuje na svojej druhej knihe, a hlavne – majú jeden druhého. Chýba im už len to jediné – ich vlastný domov. To platí až dovtedy, kým ich predajca nehnuteľností nezavedie do Brooklynu, kde objavia dom svojich snov – čarovný starý dvojpodlažný byt. Je dokonalý – krásne zariadený, starostlivo zrenovovaný. Alex a Nancy budú musieť hlbšie načrieť do úspor, než očakávali, ale kto by odolal dvom poschodiam a trom krbom s pôvodnými kachličkami? Ich nový domov má však aj niečo, s čím nerátali – starú pani Connellyovú (Eileen Essellová), ktorá býva na hornom poschodí. S ohľadom na jej vysoký vek a krehké zdravie Alex a Nancy predpokladajú, že nepohodlie spoločnosti tejto milej starenky bude len veľmi dočasné, stará dáma však nie je až taká nevinná a krehká, ako si mysleli. Množstvo jej požiadaviek pomaly, ale pravidelne rastie, a Alex s Nancy nakoniec šialene zariaďujú, vybavujú, opravujú, ubezpečujú a míňajú energiu na svoju nájomníčku viac, než človek znesie. Ako sa ich úžasný život začína rúcať, ich domov je nakoniec všetkým, len nie domovom ich snov. A vtedy si uvedomia, že v láske, vojne a nehnuteľnostiach je dovolené všetko. Rozhodnú sa babičku zniesť zo sveta, ale po niekokých nevydarených pokusoch si objednajú vraždu u profesionála Chicka (James Remar). Lenže na Connelyovú je krátky aj on... (TV JOJ)

josieaddms

Tak je to DeVito. To co jsme čekali, to jsme i dostali. Film si alespoň nehraje na nic víc než na to co je. Trocha vtipu, trochu nevkusu. Celkem originální nápad, žádný světoborný snímek to není, ale ani si na nic takového ani nehraje. Prostě pro ty co mají rádi tento humor ideální, pro ty co to nemusí nedoporučuji. ()

Kinpr

Tak tuhle bábu, co nechutně otravuje a ničí život dvěma mladým lidem, tu bych opravdu a doslova zabil. Kolikrát mě napadlo, jak to Ben a Drew můžou tak dlouho snášet...taková bezmoc. Já už ji po půl hodině nemohl ani vidět. Každopádně komedie celkem povedená a některé vtípky mě docela pobavily. ()

Knor

Hodně černá komedie, která se musí brát s velkou nadsázkou. Tu a tam je to až příliš ujetý, skoro to až hraničí s trapností, ale větší množství vtipných scén s pokusy o likvidaci nejnesnitelnější báby pod sluncem to přebíjí. Duo Stiller - Barrymore perfektní a ta baba je fakt na zabití. ()

Sammy.Boy

Dost dobrá komedie plná černého humoru o jedné nenápadné postarší nájemnici, která tak trochu překáží a otravuje život mladému páru. . .:-D ()

Shitonit

Kvartýr luxusní, příběh very gut, a tu svini starou bych udusil v negrově prdeli. Přesně ta situace do který se chceme všici dostat. Změnit si život, dokodrcat se k lepšímu bydlení s následnou extravagantní megatragickou krávou v baráku. Jo a Papoucha bych si ugrilnul a nasekal z něj megadonner. Film z mé top 50. ()

PlysovyMacko

To ako im stara nici zivot je sranda a hocikedy si to rada pozrem. Jasne, ze je to komedia a nemozu ju realne zabit. Aj ked keby to bola drama a staru by odstrelili a hodili do rieky, tiez by to mohol byt dobry film. ()

Lumpus

Určitě se na to dívat dá je to super,akorát pár blbostí až trapností ale to musíte hodit za hlavu.Mimochodem perfektní zakončení:-)) ()

Katte

Ze začátku to vypadalo nudně, ale postupem času jsem se bavila a čekala jak "tohle" dopadne. Konec mě vskutku pobavil ;) až mi Drew a Bena bylo líto. ()

Jaromír

Pracuji z domova a jsem se přesně vcítil do problému jednoho z hlavních hrdinů :). Závěr už byl takový chabý, ale téma dobré :). ()

Mr.nachos

Film jsem viděla celkem třikrát, jednou s titulkama a dvakrát dabovaný, jednou na DVD podruhé pro TV a musím říct, že v tomto případě bylo více než kde jinde znát, že kvalita překladu a dabingu úzce souvisí s tím, zda se mi film líbí nebo ne. A to se snažím koukat na filmy v původním znění. V původním znění to zas tak vtipné nebylo stejně tak jako dabing pro TV. Bylo to suché, bez vtipu. Zato druhý dabing byl o poznání lepší, opravdu mě to pobavilo a nechápu, proč to rozdělení. Takže kdybych se měla orientovat jen podle originálu, tak by to bylo s bídou na dvě hvězdy, ale takhle si to zaslouží tři. ()

borohub odpad!

Co jsem komu udělal, že jsem musel čumět na takovou pičovinu? za celý film jsem se ani jedinkrát nezasmál a spíše jsem se musel trapně ušklebovat. Nuda nuda a ještě jednou nuda. Konec je ještě blbější než celej film a to ten film stál za piču ... ()

Daertelon

Baba na zabití - příběh plný inspirace :-) Takovou babu už jsem taky jednou musel snášet. Komedie je skvělá na odreagování a člověk se u ní moc dobře pobaví. ()

Mire

Taká obyčajná americká komédia na jedno pozretie so zaujímavým koncom. Mať takú susedku, tak to chce nervy zo železa. A aj Drew Barrymore tu vyzerá k svetu :) ()