Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymoreová) žijú priam americký sen a tvoria mladý pár s budúcnosťou pred sebou. Nancy pracuje v prestížnom časopise, Alex pracuje na svojej druhej knihe, a hlavne – majú jeden druhého. Chýba im už len to jediné – ich vlastný domov. To platí až dovtedy, kým ich predajca nehnuteľností nezavedie do Brooklynu, kde objavia dom svojich snov – čarovný starý dvojpodlažný byt. Je dokonalý – krásne zariadený, starostlivo zrenovovaný. Alex a Nancy budú musieť hlbšie načrieť do úspor, než očakávali, ale kto by odolal dvom poschodiam a trom krbom s pôvodnými kachličkami? Ich nový domov má však aj niečo, s čím nerátali – starú pani Connellyovú (Eileen Essellová), ktorá býva na hornom poschodí. S ohľadom na jej vysoký vek a krehké zdravie Alex a Nancy predpokladajú, že nepohodlie spoločnosti tejto milej starenky bude len veľmi dočasné, stará dáma však nie je až taká nevinná a krehká, ako si mysleli. Množstvo jej požiadaviek pomaly, ale pravidelne rastie, a Alex s Nancy nakoniec šialene zariaďujú, vybavujú, opravujú, ubezpečujú a míňajú energiu na svoju nájomníčku viac, než človek znesie. Ako sa ich úžasný život začína rúcať, ich domov je nakoniec všetkým, len nie domovom ich snov. A vtedy si uvedomia, že v láske, vojne a nehnuteľnostiach je dovolené všetko. Rozhodnú sa babičku zniesť zo sveta, ale po niekokých nevydarených pokusoch si objednajú vraždu u profesionála Chicka (James Remar). Lenže na Connelyovú je krátky aj on... (TV JOJ)

blues

vůbec jsem hlavním hrdinům nezáviděl jejich nelehký úděl, asi bych to udeělal pesně podle nich. a po shlédnutí tohoto filmu už jsem začal totálně nenávidět důchodce a začal být podezdřívavý vůči nim... ()

mirkaaa

Černá komedie, která tak trochu připomíná Válku Roseových. Neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Je to spíše průměrná komedie. Nejlepší z celého filmu je ta baba, která je opravdu na zabití. ()

Neotom

Nemám rád: 1) komedie, ve kterých se vyskytují povedené a trapné vtipy v poměru 1:5, 2) Drew Barrymore. Pochvala za závěrečnou pointu. 35% ()

J*A*M*A*L

Dost šílená, ale dobrá komedie s docela dobrými herci.Danny DeVito asi jiné filmy než šílené natočit neumí no a toto mluví za vše.Ale obsadit herce do filmu umí bravurně.Stiller a Barrymore jsou docela mí oblíbenci a do jednoho filmu se k sobě fakt slušně hodili.A dávali to silně najevo a dělali ze sebe i skvělý pár.Film se mi moc líbil.Stará babička co sotva chodí a je hlavním záporákem prostě šílené, ale skvělé.78% ()

peetriss

Netvrdím, že jsem se při Babě na zabití přímo nudil, ale je znát, že to s DeVitem, coby komediálním režisérem není prostě ono (Válka Roseových je výjimkou potvrzující pravidlo). Především spíš vzbuzuje očekávání, jak konflikt mezi pány domu a nájemnicí dopadne, bohužel to však není provázeno nějakou intentivní zábavou či dokonce gejzírem vtipů. Snahy o tvrdší černější humor se povětšinou míjí účinkem, což se snaží tvůrci kompenzovat násilnými rádobyvtipnými prvky jdoucími spíše přes čáru, a tudíž jsou kontraproduktivní. Eileen Essell hlavní dvojici Stiller - Barrymore hravě zastiňuje. Průměr po všech stránkách, naštěstí však nikoli průšvih. ()

spiritus

Párkrát jsem se zasmál, hodněkát jen usmíval, někdy zase nudil.Celkově to není špatná komedie, zároveň ale není i nějak zvlášť dobrá.Ben Stiller hraje svůj obvyklý standart, tzn. dobře, ale velkým překvapení pro mě byla Drew, o který jsem si myslel že je jen protekční dítko, které má k hraní blízko asi tak jako hlava k zadku.Ale zde předvedla že trochu hrát umí.Určitě stojí za skouknutí, nadruhou stranu určitě to není film na který budu furt myslet a neustále se k němu vracet.60% ()

Me6i

zábavná komedie, jak já s nima soucítila, mít takovou sousedku je opravdu za trest (něco podobného občas vídám) ()

GreatestFan

Tu a tam sranda v průměrné černé komedii o manželském páru co se nastěhují do domu kde už bydlí stará paní která jim leze krkem, že jim dojde trpělivost a chtějí ji zabít. No co nic moc. ()

HonzaSim

Film, ke kterému mě přitáhla Drew Barrymore nakonec dopadl celkem tak, jak jsem mohl očekávat. Vtipné momenty se najdou, někdy je to na hraně, ale opět se tvůrci neobešli bez nechutností, na kterých to bylo hlavně postaveno. Je takový problém natočit komedii, která nebude o zvracení, slintání, prdění a dalších "humorných" prvcích pro mateřskou školku? Mám pocit, že čím dál tím větší. Babka opravdu byla opravdu na zabití a jako jednorázovka to bylo jako celek docela snesitelné. Rozpačité tři hvězdičky. 45% ()

Janko666

Až na pár hlášek Stillera nehorázně trapné. Má to všechno co stupidní filmy maj mít: trapnej konec a tu starou lemru. Pane Bože, jak ona mi lezla na nervy!!!! No, každopádně jsem fandil Stillerovi. 10% ()

Berry

Opět jedna z těch komedií, která možná není oslnivá, nebo dokonce dokonalá, ale umí příjemně bavit a navíc v ní hrál Ben Stiller. A právě on byl po mě dostatečný důvod, proč se na Duplex dívat. ()

dawe787

Suprová komedie, ve které trápí jedná stará bába alá regulačka náš mladý pár. DeVito prostě komedie umí točit a já jeho styl humoru naprosto můžu! ()

Monisek

Celou dobu jsem si říkala, jak je to debilní, takže by to na víc jak ** určitě nebylo. Ale konec překvapil a pobavil, tak nakonec slabší *** :-) ()

Bozvav

Vtipné a milé, byť ne zcela originální téma. Pointa usměvná. já bych babu zabila svou trvalou pozorností a péčí. Za mne 65%. ()