Expanze - Série 5

(séria)
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2020–2021), 8 h 32 min (Minutáž: 46–56 min)

Tvorcovia:

Mark Fergus, Hawk Ostby

Predloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Frankie Adams, Cara Gee, Keon Alexander, Jasai Chase-Owens, Shohreh Aghdashloo, Nadine Nicole (viac)

V různých koutech sluneční soustav posádka Rocinante a jejich spojenci čelí hříchům své vlastní minulosti, zatímco Marco Inaros provede útok, který změní budoucnost Země, Marsu, Pásu a světů za prstencem. (Prime Video)

misiaq

kopec vaty, dej sa posuva velmi pomaly, uz predchadzajuca seria mala byt pre scenaristou akousi kontrolkou, ze je nutne to zhustit sci-fi akciou a nerobit z toho soap operu... za mna je top 3. seria ()

jjjerry

Velké zklamání. Seriál má bohužel sestupnou kvalitu. Dějová linka Naomi je nudná, zbytečná a trapná. Holden se ukáže jen trochu, tak nejde moc hodnotit. Alexe je škoda (o to víc, že dnes stačí udělat z obvinění jen mediální humbuk podobně jako u Gina Carano a důkazy ani nepotřebujete, ukřižujete preventivně). A hudba, napětí, vše se vytratilo... ()

Pilgrim6

Zatím nejméně oblíbená řada - jsem pravděpodobně výjimka a Ilus zápletka se mi líbila jak v knize, tak v seriálu. V 5. sérii mi ale pasáže s Naomi mi připadaly až příliš obsáhlé (v knize též) a bohužel se to projevilo i v seriálu. Tipper je skvělá herčka a scény zahrála výborně, ale těch "rodinných scén" a následných stranded scén je prostě moc a bohužel mě to už ke konci nudilo (a to obecně v seriálech velmi oceňuji character development). 6 hvězd za jakoukoliv scénu s Drummer, 4-5 hvězd za všechno ostátní (scény na Zemi, zápletka s Fredem, "hlavní" zápletka), ale ať se SA Correy na Twitteru vzteká jakkoliv, že fanoušci scény s Naomi nedoceňují, tuhle sérii to prostě táhlo dolů. Každopádně jde pořád o nejlepší scifi v současnosti (a jedno z nejlepších v historii), takže se těším na 6., poslední, sérii. ()

modrapapaja odpad!

Takže zbývá 10 dílů na překonání čtyř knih! Pátá řada, která to mohla zachránit, byla z 80 % filler! Třebaže sama za sebe by si zasloužila 2*, tak dám odpad, protože nutně potopila i tu řadu poslední. Opravdu Amazon už od 4. řady zcela nesmyslně pracuje s využitím času a dostupného materiálu. Jo, a opět se tu objevuje nesmyslný downgrade materiálu z knihy, stejně jako v druhé řadě (v seriálu měla Země absurdně málo atomovek na 100 let přípravy války) tak tady je "mega" útok s pár miliony mrtvých - v knize 15 miliard. Odpověď Země pak v seriálu moc logicky nevypadá (riskovat zničení Země protomolekulou kvůli pár milionům z 20 - 30 miliard vs riskovat konec po smrti půlky lidstva). ()

hypnos11

Po slabší 4. sérii, kterou jsem považoval za krok stranou (to by až tak nevadilo) a vzad (dějově se tam toho mnoho zajímavého nestalo), jsem očekával, že se seriál vrátí do starých kolejí. To se mu povedlo jenom částečně, v celé sérii je spousta zbytečných dějových linek působících jako vata (všechno s Amosem na Zemi bylo únavně nudné a Naomino veselé shledání s rodinou mě bavilo asi tak, jako sledování závodu hlemýžďů - v maratonu). Místo 10 epizod by boahtě stačilo 5. K tomu můžeme připočíst slabší místa ve scénáři (postavy se místy chovají značně podivně), spousta zbytečných keců (především v již zmiňované dějové lince na Zemi), a na závěr nelze nezmínit otravného Filipa a jeho zřejmou zálibu v pojídání včel, vos a sršňů. Nebo za jeho vzhledem stojí erotické hrátky s vakuovou pumpou? Kdoví.. Začíná to s The Expanse jít nezadržitelně z kopce a obávám se, že se z toho brzy stane nastavovaná kaše. Hodně řídká kaše bez chuti. Za ty skutečně povedené první 3 série ale dám tvůrcům ještě šanci, tak snad se v 6. sérii vzchopí ()