Čo žerie Gilberta Grapea

• Slovensko Čo trápi Gilberta Grapea? (viac)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiálny text distribútora)

Tomulka

Na takové filmy se rádo dívám. Herci ve filmu dostali dostatečný prostor ukázat co v ních je. A to také Johny Depp, Leonardo DiCaprio a Juliette Lewis ukázali na jedničku. Příběh není nijak záživný a zápletka filmu si to žádala a proto je to absoultně v pořádku. Rozhodně doporučuji se na film podívat. ()

J. K. Lister

Rodinné idylické drama s různými lidskými trampoty, o nejočekávanějších věcech, které se mohou s největší pravděpodobností stát. Lehká nostalgie je kombinovaná s melodramatičností, které svou kombinací vyvolávají posmutnou atmosféru, o tom, že se všechno mění, nic nezůstane na stejném místě a záleží jen na nás, jak se s měnícími situacemi vypořádáme, zůstaneme doma a budeme se starat o obézní matku a zároveň o nemocného bratra, kterého nemůžeme opustit, avšak uvnitř jsme smutní a nemáme se o co opřít. Film se mi líbil, protože je o obyčejných lidech se všedními problémy, které musí řešit. ()

Bodega_Bay

Budu opakovat to, co už psali jiní uživatelé...na film jsem narazila už dávno a doslova jsem zůstala fascinovaně sedět u obrazovky hlavně díky výkonu DiCapria. V té době neznámý mladý herec předvedl neskutečný koncert.....Povinně se musí podívat všichni ti, co na něj plivou kvůli nějakým Titanicům a Plážím. ()

cashplouch

Nesmírně působivý film o obyčejných lidech a jejich neobyčejných životních osudech má za základ výborně napsaný scénář. Jeho hlavní klad vidím v úspornosti dialogů, kdy někdy stačí říct pár slov a ty vystihnou mnohem víc, než by člověk čekal. Může to být i výzva i pro hereckou sestavu, která pak vytvoří nezapomenutelné charaktery. Všechno zmíněné v předchozích větách se fantasticky podařilo, a proto tehdy vznikl jeden z nejlepších amerických filmů (nejen) 90.let a jednoznačně nejlepší film Lasse Hallströma. Co dál napsat? Nechám za sebe promluvit postavu Arnieho, který v tu správnou chvíli poví: "Řekni děkuju, Gilberte. Řekni děkuju." ()

Cor-Angar

No...tak tohle byl pro mě asi nejsilnější filmový zážitek za opravdu hodně dlouhou dobu. Film je dobrý od začátku, ale to jak mě dostala dokonalá poslední půlhodina, to jsem opravdu nečekal. Opravdu hodně silný film a podle mě výborný po všech stránkách. Ano, nemá to nějaký dynamický příběh, rychlé tempo, zábavné to většinou taky není, ale je to rozhodně jedno z nejlepších "lidských" dramat, který jsem zatím viděl. Podobný filmy mám rád a tenhle se prostě povedl, dokonce v mých očích asi i překonal režisérova výborná Pravidla moštárny. Velkou zásluhu tady mají herci. Johnny se nejspíš brzo zařadí mezi mé oblíbence, protože tady byl zase jednou opravdu perfektní. A to stejné platí u Lea, který tady jenom potvrzuje, jak výborný je herec a že tak výborný byl už v 19ti letech. Ostatní tuhle dvojici dobře doplňují a hlavně pak Juliette Lewis se mi každým dalším filmem líbí pořád víc a tohle asi na nějakou dobu zůstane role, ve které si ji budu pamatovat. Takže hodnocení nemůže dopadnout jinak, tohle byla prostě nádhera. ()

mentos.

Zajímavý snímek, který stojí za to vidět hlavně kvůli mladému Leonardu diCapriovi, který se předvedl v roli retardovaného chlapce a Johnny Deppovi. ()

Misasek

Neskutečný DiCaprio a jako obvykle skvělý Depp... Tenhle film mě fakt potěšil, od začátku až do konce mě chytil. Ale stejně mě nejvíc připoutal Caprio a já jsem čekala na každou jeho další scénu. ()

gurmet

Zdejší komenty dokazují, že nejlepší způsob jak se herecky zavděčit, je hrát idiota. Tolik dojatých, ulepených ód jsem pohromadě už dlouho neviděl. Film je pěkný, ale 85 % ani zatraceným omylem. ()

famfuli

Tento film je prostě srdcovka už od prvního zhlédnutí. O výkonech Deppa a Juliette Lewis je zbytečné psát. Jen dodám, že pokud někde slyším názor, že DiCaprio neumí hrát, doporučím mu právě tento film. Dala bych šest hvězdiček, nešlo by to? ()

kodwin

Já v první řadě oceňuji, že Hallstrom má svůj vlastní nezaměnitelný styl, mám rád formu poetičnosti, kterou umí do svých filmů nenásilně dostat. Co se týká Gilberta, řekl bych, že nepřináší nic nového, scénář celkem předvídatelný s výjimkou konce, kdy místo Arnieho zemře matka. Herci jsou tady na csfd dost vychvalování, ale mě nijak zvlášť nenadchli. Řekl bych, že nejlepší byla Lewis. DiCaprio zahrál retardovaného chlapce dobře, na druhou stranu tento výrazný typ rolí, je prostě výrazný ... Depp standard. Osobně se nemůžu zbavit dojmu, že filmu něco chybělo. Za mě slabší čtyři hvězdy, protože kvality tam jsou, navíc je patrné, že zkušenosti režisér zúročil v Pravidlech moštárny, snímku, který patří k mým nejoblíbenějším. ()

NeOn1702

Opravdu velmi dojemný film s prostým, ale velmi silným příběhem. Naprosto skvělý Leonardo, který v celém filmu hrál vážně přirozeně a přesvědčivě. Johny Depp svůj charakter taky ztvárnil přesně. Ale přiznám se, že jsem se u filmu občas nudil, obzvlášť když na scéně nebyl Leo. ()

Ludka11111

Kebyže neviem, že Leonardo Dicaprio je normalny a nevedela o ňom, že je herec, tak nikto ma nepresvedčí, že naozaj nie je postihnutý. Geniálne stvárnenie tejto postavy. Film veľmi krásny a dobrý, ale čo predviedol tento vtedy zasran, tak nechalo moju sánku skutočne dole. ()

michael99

No ty kráso já zírám. Jsem uzemněn na prdeli a je ze mě cvičená opice. Leo a Depp spolu. V dnešní době by to fungovalo tak že Depp zahraje dementa a Leo bude jeho starší rozumnější brácha co živí rodinu z práce v supermarketu. Jenomže toto je úplně jiný film. Leonardo si zahraje dementa a Depp místo toho aby si hlídal černou perlu bude hlídat jeho. Pro mě totální bomba vidět DiCapria hrát naprosto dokonale retarda. Ani zmínka chyby ve hraní role. Prostě tomuhle já říkám totálně se položit do hraní a zapomenout kým jsi, proč tam jsi a jak si se tam dostal. Film sám o sobě je špičkový a doporučuji ho vřele všem. ()

james11

DICapria posledních pár let uznávám jako vynikajícího herce, ale přesto mě jeho výkon v tomhle filmu neskutečně překvapil. DiCaprio svým výkonem celý film podtrhl a nemůžu hodnotit jinak než za 5 hvězd. ()

Royaldell

Miluju takový ty filmy,co nemají nějakou extra zápletku,plot twist ani nejnevšednější děj,ale jsou prostě krásný a mají něco do sebe. Tohle přesně je jeden z nich. Úplně jsem si tu zamilovala devatenáctiletého diCapria,kterej to zahrál prostě perfektně! Lehké,milé a úsměvné. And thats what I like! ()

Normální festival

Normální festival

18.11.2006

Od 21. do 24. listopadu 2006 se v pražském kině Aero uskuteční přehlídka hraných a dokumentárních filmů, jejichž společným tématem jsou lidé, kteří se v běžném životě orientují trochu pomaleji,… (viac)