Kuneš je opět v nesnázích. Dočasně si mimo službu přivydělává jako soukromé očko. Ale nebyl by to Kuneš, aby se banální sledovačka nevěrného manžela nezvrtla v sérii mrtvol. I Rohan má starosti. Asi největší s Željkem, u kterého existuje důvodné podezření, že se pokusí utéct z vězení. Kromě toho mu dělá vrásky budování nového vyšetřovacího týmu v Ústí. Stará parta Lupínek, Mácha, Slepičková jsou už na místě, ale ještě zbývá udělat místo právě pro Kuneše. (Česká televize)

Thorgerda

První série se svou okatou hrou na severské detektivní seriály byla ještě poměrně roztomilá, ale toto....Po pokusech o temnou atmosféru tu máme zpět obligátní "hláškování" a "figurkaření", z postav se stávají karikatury a vše opět bezpečně kráčí zcela opačným směrem než světová quality tv. Kromě zde již zmiňovaných nelogičností do očí bije schematismus postav i děje, klišé střídá klišé - příchod spoluvězně - mlátičky na celu jak z němé grotesky, scéna s výtahem asi odkazuje k (spaghetti) westrnu či drsné škole, každopádně vousatý a otřepaný trapas, a samozřejmě všudypřítomné "chlastání" jako dějový prvek, to už je opravdu čirá vata. Mám pocit, že se to celé sune někam do groteskna, dílem asi chtěně, viz rádobyvtipná scéna se sprejem, dílem nechtěně - rozuzlení Kunešova soukromého pátrání po nevěře jak z hříchů pro pátera Knoxe, nebo celá ta titulní "exekuce"...Každopádně původní atmosféra, či jakýkoli vztah k postavám a chuť sledovat jejich další vývoj je pryč... a já se přitom na nového Rapla tolik těšila :-/ ()

G04T

Po třech letech tady máme novou sérii Rapla. Tentokrát se děj neodehrává v Krušných horách, ale v Ústí. Start nové série jsem čekal takový "suchý" nic, a moje očekávání se splnilo, ale není se čemu divit, nějak to začít musí a konec musí diváka něčím překvapit, něčím zásadním začít druhy díl a to se taky stalo. Rohan vyhodil Gazdu a místo něj nastupuje Kuneš, tímto serial chce říct, že se máme na co těšit, že máme očekávat zase něco velkého, tak doufám, že to bude minimálně dobré. Kuneš jako nasazený očko mi nebyl moc sympatický, ale zvládl jsem se na to koukat. Případ nevěry byl přitržený za vlasy ale ještě to šlo. Nové intro se mi nelíbí. Kamera je skvělá. Takový průměr, tenhle díl. ()

rikitiki odpad!

Snad poprvé využívám, že na čsfd je možné v zájmu většího chaosu hodnotit jednotlivé epizody. Mě nevadí ani tak, že Kuneš je nejprovařenější klišé okopírované z filmů noir a s doplněnou várkou českého buranství. Drsný, jdoucí si vždy vlastní cestou, neohlížející se na pravidla, tvrďák, ale spravedlivý …. ach jo, to je teda ubohá invence scénáře. Ale dejme tomu, že použil obecně známou postavu drsného detektiva a zasadil ji do českého prostředí. Mě ani tak nevadí, že ten detektivní příběh byl naivní a průhledný. Ale co mě fakt naštvalo, že ve filmu z roku 2019 probudí v neděli ráno policejní šéf svoji sekretářku (v jejím vlastním bytě, ne ve své posteli!), aby jí nařídil, aby mu šla nakoupit? To jako vážně?!? ()

Snake.Charmer

Druhou sérií Rapla se Pachl vrací do polohy, která mu sedne nejvíc. Zatím to připomíná mix GangsterKy a toho, co jsem měl tak rád na Cirkusu Bukowsky. Prostředí balkánské mafie je nesmírně atraktivní, Kuneš klasicky hláškuje a přesun z hor jemu, i celému seriálu svědčí. Příjemným bonusem je Predrag Bjelac, který se pro role balkánských gangsterů narodil - doufám že v dalších dílech dostane víc prostoru. Pokud to bude pokračovat i dál na vlně prvního dílu a Pachl bude sledovat především hlavní "balkánskou" dějovou linii a nerozdrobí seriál do jednotlivých případů, jako tomu bylo v prvním Raplovi, budu každý díl s napětím očekávat. ()

mira007

Nelogické věci neřeším ( ikdyž Predrag Bielac jako mafián přesedlaný z cirkusáka ... je to sympoš přivřu oko ), hlavní pro mne byla atmosféra a vizuál jako začátek seriálu a očekávám zlepšující tendenci. Případ nevěry byl jednoduchoučký stejně jako pachatel hanlivého sprejopisu. Rukopis Pachla byl zachován - atmosféra alá severočeský noir, chlapci od Krejčíře a svlečené herečky ikdyž tak nějak ve tmě Dana Černá ( klobouk dolů v padesáti skoro, ) a Henrieta Hornáčková jako zastřelená. ()

• Když je Kuneš (Hynek Čermák) postaven mimo službu a přehrabuje se ve své minulosti, prohlíží si sbírku aktů a starý fotoaparát. Hynek Čermák má koníčka focení aktů. (sator)
  • Kuneš (Hynek Čermák) zahraje doma složitý kytarový riff. Vzhledem k tomu, že hra na kytaru provází Hynka Čermáka celý život, hrál ho opravdu on, a to na kytaru Jazzmaster Fender. Kytarové kombo je též značky Fender. (sator)
  • Zmínka v 5. minutě o zvyšování kriminality na Ústecku díky vraždícímu narkomanovi je narážkou na skutečné události z roku 2008, kdy pětinásobný vrah Roman Postl po předčasném propuštění z vězení za vraždu zastřelil nejdříve manažera strojírenské společnosti z Teplic, posléze osmnáctiletého pumpaře v Ústí nad Labem a nakonec dvacetiletého Vietnamce a zasahujícího policistu v Chomutově. (Pimburger)