Pustina

• Veľká Británia Wasteland
Dráma / Mysteriózny
Česko, 2016, 7 h 32 min (Minutáž: 52–60 min)

Scenár:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Oskar Hes, Martin Sitta, Janek Gregor, Petra Špalková (viac)

Recenzie používateľa FeriusParfax k tomuto seriálu (8)

Epizoda 1 (2016) (E01)

Tak si dávám repete Pustiny, abych si hezky mohla okomentovat každou epizodu a měla alespoň někde řád. Naštěstí si nepamatuju vůbec nic, takže vlastně koukám na nový seriál. Jako správný čuňas si pamatuju jen souložícího Duška... Který svou rolí velmi mile překvapil. Ještě se určitě ukáže, ale zcela jistě to nebude vrah. To by bylo moc jednoduchý to hodit na samotáře na chatě. Ne každej chatovej samotář je zabijáckej úchyl... Atmosféra seriálu je prostě skvostná a vlije vám do žil pořádnou dávku deprese, sychrava a bezútěšnosti. Zatím mě nadchly i herecké výkony a obsazení. Každý je ve své roli jako ryba ve vodě. Už jsem zvědavá (jako fakt - bez mé oblíbené ironie), co se bude dít dál. Vůbec  nic si nepamatuju. Konec nalákal na další díl.  Naproti tomu Severní Čechy zatím na návštěvu nenalákaly... Pobavilo mě typické vesnické zasedání zastupitelstva. ()

Epizoda 2 (2016) (E02)

Stále nadstandardní seriál. Tu odpornou atmosféru podzimu, mlhy a šíleně chladných, až komunistických kulis nasávám plnými doušky. Je to fakt ohyzdnost. Nicméně v tomto díle se začne pořádně pátrat. Ukazuje se velká spousta puberťáckých nešvarů. Hezky se všechno prolíná. Každej zná každýho a vidí si až do talíře. Karel mi se svou povahou velmi přirostl k srdci (i přes svůj divoký úvod). Po prvním dílu trošku tempo zvolnilo, ale je mi jasný, že to všechno teprve nabere správný obrátky. ()

Epizoda 3 (2016) (E03)

Cina ukázal naprosto bravurní výkon a celou epizodu si ukradl pro sebe. Míša asi nebyla žádný anděl. Doufám ale, že se z linky o hnusným feťáctví dostaneme do pátrání po vrahovi. Z Karla vyzařuje přes nepříjemné chvíle příjemný klid. Je mi už fakt dost líto zrzavého kluka v pasťáku. Je hrozně roztomilej, tak doufám, že si toho v dalších dílech nevšimnou ti bastardi, co mají IQ tykve. Myslím, že si role zmrdečků fakt užívají, protože kdykoliv je ten holohlavej debil s cigánem na scéně, tak se ve mně vaří krev. Míša se stále nenachází a Cina předvádí stále parádní výkony. Ale to tak asi všichni. Nikdo mi tam herecky nevadí. Mám oblíbené (Karel, Benoni) a neoblíbené (Cina, debílci z pasťáku, drbna z obchodu). Začínám mít takový divný podezření, že by ve zmizení Míši a zřejmě i jejího zabití mohl mít prsty malý syn nesympatické drbny z obchodu. Minimálně něco skrývá a vůbec mi nevoní. Musím pořád vychvalovat tu atmosféru, ale ta je fakt božsky depresivní. Stejně tak intro a hudba. ()

Epizoda 4 (2016) (E04)

Podívaná je čím dál lepší. Zima se mi zařezává do morku kostí. Pozorujeme chování okolí. Nesmí chybět samozřejmě obchoďácká drbna, která mi velmi pije krev. Stejně tak hlouček debilních ženských, který nemají co jiného na práci, než pomlouvat a řešit věci, o kterých ví velký kulový. Bavila mě topící scéna v bazénu. Scénář je perfketní a netuším, kdo bude vrah. Jediný, koho vůbec nepodezírám je Karel, kterýho je mi opravdu líto. Netipuju ani Tibora. Nevěřím, že by to bylo takhle prvoplánové.  Konec navnadil na perfektní pokračování a já se konečně nemůžu odlepit od obrazovky. Dneska asi padnou všechny díly. Je na to snad lepší počasí? ()

Epizoda 5 (2016) (E05)

V tomhle dílu jsem nejvíc vnímala kontrast lidských povah. Na jedné straně laskaví lidé, plní empatie, dobra a pomoci. Na straně druhé zlé, pomlouvačné bestie. Vím, jak asi navenek musí Karel vypadat. Atmosféra rozkladu Hanky a Karla byla impozantní. Trvám si stále na tom, že Karel nic neudělal. Tak doufám, že nezklame. Znovu. Znásilnění školačky totiž velmi změnilo můj pohled na něj.  Rozklad Hanky, Karla a Kláry byl zahrán naprosto přesvědčivě. Do toho všeho skvělá hudba… Není mi nikdy příjemné pozorovat chování ostatních lidí v těchto těžkých situacích. Pocity zmaru a deprese se mi dostávají hloub a hloub. Perfektní a nemůžu se odtrhnout. ()

Epizoda 6 (2016) (E06)

Spoilery. No musím uznat, že z Holubové šel strach. Normálně jsem jí málem sama slíbila, že nikoho na policii nenahlásím.  Karel mě dost naštval svým chováním na gymnáziu při jeho análních radovánkách. Pohřeb byla ostuda (tak jak to je na dědině se vším). Líbilo se mi ale, že jí chtěl pustit hudbu, kterou měla ráda. Osobně už mám taky vybraný playlist na svůj pohřeb, tak doufám, že nikdo nebude měnit plány dle vlastních preferencí a nebudou žádný stupidní kondolence. Jestli někdo bude mojí rodině kondolovat k mojí smrti, tak ho budu posmrtně strašit. Ale to jsem odbočila. To, že Hanka hlasovala pro referendum mě vůbec nepřekvapilo a dává to dost smysl. Trošku mě nakrkla její pokrytecká žádost o výjimku z pohřbu. Ale zase mě mile překvapila její víra v Karla, kdy stojí pomalu proti celému světu. Ale já stojím s Hankou a jsem přesvědčená, že nic neudělal. Stejně tak Tibor a Adamík. Ti jsou na to moc velcí sráči. Nemůžu se odtrhnout a chci, aby to nikdy neskončilo. Perfektní seriál a nemůžu se ho nebažit. ()

Epizoda 7 (2016) (E07)

Dušek prostě nepřestane překvapovat. Úžasný výkony všech zúčastněných. Nemůžu se odtrhnout a hltám jeden díl za druhým. Víc a víc se mi jako vrah jeví někdo, kdo byl zatím spíš v ústranní. Tipuju toho malýho hasiče od místní drbny. Nyní už nové starostky. Tvůrci si snad nemohli vybrat depresivnější místo (ani Ostravsko by nemohlo konkurovat 😉). Líbí se mi princip odebírání vzorků, kdy nemáte moc na výběr a zkrátka musíte jít, jinak by vás vesničani ukamenovali. A nevím, kde vyštrachali Tibora, ale hraje toho zlýho sráče skvěle jeho vzezření vás ještě víc popuzuje k nenávisti. PERFEKTNÍ. Nemůžu se nabažit deprese. ()

Epizoda 8 (2016) (E08)

Tak poslední epizoda byla naprosto dokonalá. Všechno do sebe krásně zapadlo. Napínavý díl od začátku do konce. Všechno dávalo smysl a nic se nedělo pro nic za nic. Karel byl hezky zažraný do vyšetřování. Všichni absolutně strhaní životem a tvrdými ranami, které rozdává. Perfektní masky. Ty šediny v Hančiných vlasech, Filipova pohublost z vězení, kriminalistovy hluboký vrásky. Prostě všechno. Naprosto dokonalé. Přistihla jsem se dokonce, že mě mrzelo, že je konec a nevěděla jsem pak, na co koukat. Ani jsem nevěděla, jestli mi má být líto té pomlouvačné kravky z obchodu, kterou jsem celých 8 dílů neměla ráda. Všichni se mi zaryli pod kůži. Hudba, která provázela celý seriál byla boží, prostředí bylo boží, rozuzlení bylo boží, atmosféra byla boží, herci byli boží, napětí bylo boží. A nemůžu zapomenout na konečnou hudbu, kterou si budu ještě týden broukat.  Úplně jsem se zapomněla pochválit,  jak úžasně jsem vydedukovala malýho vrahounka.  Nevím, jestli jsem tak prudce inteligentní, nebo jsem si to podvědomě pamatovala po 7 letech od vidění. Budu ale předpokládat, že se jedná o první variantu. ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)