Rok 1956 - stará věznice Creedmore. Jako jeden z posledních zde byl popraven Charlie Forsythe a to za vraždu, kterou nespáchal. O vězňově nevině věděl obávaný dozorce Ethan Sharpe. Pravda o Charliem Forsythovi zemřela tedy spolu s ním na elektrickém křesle a byla pochována, dokud se brány creedmorské věznice nezavřely navždy... Děj se dále odvíjí v současnosti. Přeplněná nápravně výchovná zařízení donutí správu věznic, aby nařídila opět otevřít železná vrata Creedmoru. Novým šéfem je jmenován Ethan Sharpe. Ze záhrobí se vynoří neklidný duch nespravedlivě popraveného vězně a zanechává za sebou krvavou stopu. Duch Charlieho Forsytha touží po pomstě... (Intersonic)

kingik odpad!

Renča Harlinů zavřel do věznice (nechtěně) i diváka. Ani se nedivím, že se Harlinovi po takových filmech postupně dveře hollywoodských studií uzavřely. Být já producentem a předložit mně, že se má jednoho krásného dne točit tohle, tak letní dovolenou strávím dobrovolně v Sing Singu a už se nechci do termínu natáčení tohoto "mistrovského" díla vracet. A to si stojím za tím, že Renča talent má, ale v hororech s ním zachází bídně. Není to přímo žánr pro něho. Jemu sedí vyloženě akční pecky typu "Cliffhanger" a je tedy jednoznačně akčně dynamickým typem režiséra. Občas dokázal se schématem hororové série pracovat dobře a zajímavě, jako třeba u čtvrtého dílu "Noční můry" anebo "Vymítače dábla", ale jak už jsem předeslal, i tak by horory točit neměl. V tomhle ošuntělém nepokazil vyloženě na co sáhnul, ale s tak úděsným scénářem ani nebylo možné pracovat, natož tvořivě. Mohl si za to jenom sám, protože si ho sám s kolegou Courtney Joynerem naflákal. Film ani nepřináší do žánru něco extra nového. Podobných námětů se mstícím se duchem ze sklepa, z temnot, z ledničky a nyní tedy pro změnu z věznice, je pěkná řádka, tak proč o tom točit další x-tou variaci, a navíc to profláklé prostředí věznice, které má ve filmech ještě početnější zastoupení. Na filmu si smlsnul zub času. Ošuntělost a obrazová nevzhlednost z něj jen číší. Technická stránka představuje archaismus v nejčistší možné podobě. V dnešní době to neobstojí ani příběhově. Půjčovny vhs jsou utopie a kdysi by tam tenhle film za jejich boomu na začátku devadesátých let dělal dobrou službu, šel by z videa do videa a o víkendech by se musel předem zamluvit, aby byl k sehnání. Ano, ten titul by v té době lákal. Ve svém pojetí je myšlenkově jednoduchý a v podstatě úderný a tedy přesně plní požadavky poklesle "béčkových" hororů na rozhraní osmdesátých a devadesátých let minulého století. Jenže dneska se lze nad jeho pitomostí jenom smát a kazetu, nebo na čem je to nahrané, s klidem hodit do odpadků. Neexistuje nejmenší důvod, proč se na tohle v dnešní době dívat. Leda, že byste chtěli vidět tehdy zcela neznámého Viggo Mortensena, jehož účast na filmu je rarita. 0% ()

misterz

Jeden z lepších Harlinových snímkov zo začiatkov jeho kariéry. Hlavne keď uvážime, že sa mu v poslednom čase akosi nedarí. V podstate ide iba o jednoduchú hororovú béčkovú zábavu, v ktorej si jeden nespravodlivo popravený väzeň vybavuje svoje účty. Musím uznať, že niektoré vraždy boli celkom dômyselné a aj efektné, tiež atmosféra miestami nebola zlá, ale to je asi tak všetko čo tu dokáže zaujať. V rámci nenáročnej hororovej zábavy čistý priemer. 60/100 ()

darkrobyk

Po letech jsem jednu hvězdu přidal už s přihlédnutím k výrazně slabšímu Stínu smrti (1988). Věznice má pěknou atmosféru, obstojné gore a slušné herecké výkony - Lane Smith se snad jako psychopat musel narodit, mladý Aragon se zabíhá a pohledná Fieldová sice moc prostoru nemá, ale je sympatická.Jedna z nejhezčích scének je s ostnatým drátem a následným překvapením šéfa věznice. Rozpálené cely dají vzpomenout klasickému hororu Jáma a kyvadlo a modré blesky (módní záležitost ve filmech 80.let) mají žně. Nechybí ani černá magie! ()

pornogrind

Nasranej duch neprávem odsouzenýho vězně se prohání po věznici a dělá čistku. Pro mě nostalgie jako prase. Pokud se nepletu tak právě Věznice a Maniac Cop byly jedny z mých prvních hororů co jsem viděl. Dnes už na mě film sice neměl takovej dopad jako kdysi (ani nevím kolik mi bylo když jsem ho viděl poprvé), ale i tak se podle mě jedná o hodně povedenej horor(na svou dobu určitě). Ono v dětských očích zlo vypadá vždycky děsivěji než v očích dospělých. Moc jsem si z filmu nepamatoval a popravdě jsem film čekal daleko horší. Při koukání na film se mi ale postupně začínaly všechny ty vraždy vybavovat. Navíc vraždy jsou vydařený a hlavně různorodý. Potěšila i role Vigga Mortensena(kterýho jsem samozřejmě v tý době neznal) kterej tady hraje slušnýho kolíka. Lane Smith kterýho si snad pamatuju jenom jako šéfa Klárka Kenta a Lojs Lejnové z trapnýho seriálu Superman tady kupodivu obstojně zahrál pošahanýho šéfa věznice. Osobně si tenhle film za pár let klidně zopakuju. ()

Castrator

100 minut nudy a čekání, až nuda skončí. Typický horor nehoror z osmdesátých let à la Candyman nebo Maniac Cop (podobný (ne)kvalitou, nudou, nikoliv příběhem), ve kterém někdo nebo něco zabijí a je úplně putna kdo nebo co to je. Tenhle typ filmů se vysílal na televizi Nova koncem 90. let kolem půlnoci v pátek a v sobotu. Slabota. Na ČSFD 59% film, na imdb taktéž :-) ()

• Väzenie, v ktorom sa film natáčal, je bývalé štátne väzenie vo Wyomingu. Poriadajú sa tam pravidelné denné exkurzie, pričom veľa vecí od natáčania v roku 1987 je nedotknutých a stále v pôvodnom stave. (misterz)
  • Do úlohy Burka bol zvažovaný aj Thom Matthews. (misterz)