Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Lukyn007

Po dalším zhlédnutí musim dát plný počet, protože až v tomto filmu Gatiss a Moffat dokazují, že to mají všechno na salámu. Brilantní nepořádek a skvělý pilotní film pro čtvrtou sérii. ()

Gurtha

Šest let je dlouhá doba na jeden projekt a celkem se nedivím tomu tvůrčímu zmatku, co se odehrává v myšlenkových palácích duchovních otců kultu jménem Sherlock. Jenže osobně obdivuji jiný druh originálu, byť by žil jepičím životem jedné série. Netvrdím, že jsem se za tu hodinu a půl vůbec nebavila, ale pár výtečných slovních přestřelek prostě nestačí na zamaskování naprosté zbytečnosti děje a nesmyslnosti jeho rozuzlení (zde plně souhlasím s Morien). ()

Mr.KarlAdler

Speciál dokazující, jak velkými fanoušky svého seriálu vlastně samotní tvůrci jsou (a že to občas hraničí s narcismem). Dokáží jednotlivé sekvence napsat tak, že se na svět dívají z perspektivy svých postav, což třeba ve chvílích, kdy se Watson na obrazovce chová přesně tak, jak ho vidí Sherlock, je vlastně nový druh zábavy. Dokáží krásně ohýbat děj, který je pak tak složitý, že o to víc jednoduchý je příběh i zápletka (sami přiznávají - tak primitivní, že by to vyřešil i Lestrade). Ale hlavně nás neustále matou v tom, co je vlastně důležité. SPOILER: Případ záhadné vraždící nevěsty je vlastně jenom vějičkou pro vnitřní Sherlockův boj s pochybností o Moriartyho smrti a následně tak i o sobě samém, zabalený do promakaného vizuálu a fanouškům příjemných odkazů na předchozí díly. Je to jen speciál, netřeba z toho dělat víc nebo lámat hůl jako tady. ()

ghatos

Variování, hraní, kombinování...do toho ještě virus Inception, jestli toho není příliš. Benedict Cumberbatch je také známý jako horlivý proimigrační aktivista. Někdy je zralý na pár facek a to nejen za svůj umělecký výkon. Dlouhodobě se jedná o přeceňovaného "divadelního" herce. Samotný příběh slouží jako stafáž, mezičlánek, reklama pro další sérii, takže nešlo čekat zázraky. Ona už poslední série belhala...55%. ()

KarKulA

Velké nadšení z předchozích dílů vystřídalo hořké zklamání. Nevím co touto psychadelickou slátaninou scénáristi sledovali. ()

vyfuk

Lehké odlehčení a ukojení fanoušků a diváků před nepřicházející čtvrtou sezónou. Nuže, pokud se celý díl odehrával ve stylu pravého Sherlocka z 19. století asi bych si nestěžoval. Přišlo by mi to autentické nezávislé na předchozím ději. Prostě jen ukojení pro skeptiky, cyniky a zaryté fanoušky, aby dostaly něco autentického. Ale ne. Pánové, kteří stáli u zrodu nového Sherlocka se to rozhodli lehce posrat a udělat z tohoto "filmu" jistou návaznou linku, která nakonec stejně ukáže, že Sherlock je jen feťák a když epizodu dokoukáte, tak zjistíte, že jste nic nezjistili. Ten příběh je prostě děravý jako Bonnie a Clyde. Má problém se zařadit tam kam patří a dát nějakou jasnou linii v tom co vlastně sledujeme. Sherlock byl do konce druhé série blaho. Kvalita lehce začala klesat, ale toho je zatím asi veškeré dno. Menší zklamání. Doufám, že si BBC se čtvrtou sérií polepší. ()

Styxos

Po slabý třetí sérii je speciál totální luxus. Navoněný, skvěle vypadající. S parádní chemií. Prostě nádhernej návrat k tomu, co Moffat s Gatissem před lety stvořili a co jsem si tak zamiloval. Navíc perfektní hrátky s realitou, fikcí a několikerým dějovým prostorem. A samozřejmě čekání na další řadu bude po tomhle malým dezertu zase peklo. ()

Hanzisko

Slaboučký! V plánu bylo studium historie, ale Sherlock naneštěstí vyhrál. Bohužel scénář psaný na koleni nedokážou zachránit ani Cumberbatch s Freemanem... ()

Trapper33

Přízračná nevěstna může skončit jen tak, že se vám líbí nebo ne. Mě se moc nelíbila, neboť jsem měl obří očekávání, protože se nový Sherlock konečně dostal do svého prostředí a musím říct, že v první polovině mu to jde skvěle. Nicméně pak začne všechno okolo a to mi celý zážitek spíše zkazilo. ()

Hugo01

Pro většinu lidí zřejmě velmi příjemné zkrácení čekání na další sérii. Pro mě jen taková jednohubka navíc, protože jsem seriál začal sledovat až zhruba půl roku před uvedením 4. série a tenhle kousek mě nějak úplně minul. Ale jak se říká, lepší pozdě než nikdy a tak jsem se k němu také propracoval, sice až po zkouknutí prvního dílu 4. série, ale to, si myslím, ničemu nevadilo. Snímek má velice nápaditý děj, jako asi každý díl seriálu Sherlock a prostředí 19. století se mi velmi líbilo. Za mě velmi povedené! ()

P1tr

Přízračná nevěsta je kvalitním speciálním dílem populárního krimi seriálu, který klame tělem a příběhově se v něm skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Tvůrci si pro nás připravili příjemné překvapení, které funguje jako příjemná retro pocta klasickým Holmesovkám, ale stylem i příběhem bez problémů zapadá mezi zbytek hlavních epizod. Čím méně toho o této epizodě budete vědět, tím lépe, neboť se v ní skrývá spousta zajímavých momentů. ()

The Viper

Divoký úpadek z hodiny na hodinu. Tento Sherlock mě baví, Martin Freeman mě baví, obecný face filmu a seriálu mě baví, tak proč se u toho nebavit a zbytečně do něčeho rýpat, když tu na to je slizák Roberto a jeho Hypelock s Židem Právem. ()

core.2

Očekával jsem našlapanější děj. První půlhodina naprosto super, v závěru už jsem nevěděl, co je realita a co přechod v čase. Na konci více otázek než odpovědí, ale prozatím si stojím za tím, že že předchozí serial měl více do logiky a propracování. Snad se dočkáme pokračování seriálu a navážou na předchozí slávu. A doufám, že mi zpraví chuť Sherlock Holmes 3 s Robert Downey Jr. ()

Sdoom

Zklamání. Po rozpačitých prvních dvou dílech 3. série přichází výplň mezi sériemi, která je hodně zvláštní, nebál bych se říct i celkem zbytečná. Snaha o to, aby tento díl zapadnul do vystavěného světa Sherlocka Holmese, se povedla tak napůl. Stačí to na 3 hvězdičky, protože Cumberbatch, protože Freeman a protože několik skvělých nápadů, ale má očekávání jsou vyšší. Jsem zvědav, co tvůrci připravili pro čtvrtou, doufám už závěrečnou řadu. (HD, orig.) ()

klukluka

Nebyl to možná nejlepší díl nyní již desetidílné série, ale byl rozhodně nejodvážnější, protože nejexperimentálnější. Pro nepřipraveného diváka obtížně stravitelné, snad dokonce nestravitelné sousto. Zorientovat se v postavách, zápletce, časových rovinách, realitě vs. snění, odbočkách s Moriartym...z podbízivosti tedy tvůrce podezírat rozhodně nelze. Ale z geniality? Jo, tak to už je jiná... ()