Ed Helms a Owen Wilson hrajú dvoch bratov, ktorých excentrická slobodná matka (Glenn Close) vychovala tak, aby verili, že ich otec zomrel, keď boli mladí. V momente keď zistia, že to bola lož a matka vlastne ani nevie, kto je ich pravý otec, vyberú sa ho hľadať. Na dlhej ceste ich čaká množstvo bláznivo-humorných situácií, zámen a prekvapivých odhalení, aby sa nakoniec dozvedeli viac o svojej mame i sebe, ako chceli vedieť... (Continental film)

Xmilden

Občas nečekaně vtipné putování za poznáním, kdo je vlastně otec. Owen Wilson se mě zdál po delší době zase tak nějak správně sympatický jako v dobách své největší slávy. Za nejlepší scénku považuju návštěvu v Miami kdy Ving Rhames vzpomíná na matku našich pátrajících bratrů. Role potenciálních otců si střihly hodně zajímavé postavičky. Všem vládne Simmons. 60% ()

silentname

"Father Figures" je nakoniec lepšou komédiou, než som si myslel, že bude. Nebol som úplne nadšený z obsadenia, no dokázalo ma príjemne prekvapiť. S Owenom Wilsonom osobne nemám problém, no reálne som nikdy nebol fanúšikom Eda Helmsa. Často pôsobí maximálne trápne, otravne a málokedy dokáže dať filmu správneho ducha. No v tomto filme taký vôbec nie je. Dokonca mám pocit, že je to jedna z pár rolí, kde mi absolútne sedel. Nesnažil sa do toho dávať moc afektu, humor (až na pár výnimiek) nebol prízemný a celkovo sa sústredíme najmä na vzťah medzi dvoma bratmi, kde jeden celý život žiarlil na toho druhého. A teraz idú hľadať svojho pravého otca. Takže máme tu niekoľko dobrých tipov na otca a scénkam humor rozhodne nechýba. Je to jednoduchý film, v niektorých miestach priehľadný, ale v iných zase naopak vie priniesť aj pár dobrých prekvapení. Ja som si osobne sledovanie užil a myslím si, že ak máte radi komédie, tak toto je (podľa mňa) jedna z tých lepších. Som spokojný. Hodnotenie: B ()

Fr

„HELE. MY SE TĚ NESNAŽÍME VYDÍRAT. JEN CHCEME, TATI...“ /// Hroznej vopruz… Dva bráchové hledaj fotra (žádný malý děti… dospělý chlápci, kde jeden si myslí, že jeho život stojí za hovno a ten druhej je klikař. A většinou se chovaj jako kokoti). Berou to vážně a zjišťujou, že těch variant je víc. A víc… Tak je to takový…. Jako když třeba Bill Muray vzal Zlomený květiny. Nebo když holky sedly do Tátovy volhy… Okamžiky, který třeba jsou i vtipný - na mě to moc nefungovalo. Prostě nakonec je to vo takovým tom sbližování… ale s celkem fajn pointou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vzít bráchu na vejlet (aby si konečně zapíchal). 2.) U nás platí, že fotr je neznámej (a chystáme se ho hledat). 3.) Thx za titule „satanic.girl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Lacike

Na dramu malo dojimave a na komediu malo vtipne. Premisa je celkom originalna, ale prevedenie celkom nuda. Ustredna dvojka chodi od jedneho potencionalneho otca k druhemu, ale dvakrat zabavne a ani zaujimave to nie je. Zachranuje to az vydarene finale a jeho pointa. Vysledkom je tuctovy priemer, ktory nestoji za pozretie. 5/10. ()

EvilPhoEniX

Na debut celkem slušná práce a je fajn vidět po delší době Owena Wilsona. Příběhově je to celkem zajímavé, dvouvaječná dvojčata se rozhodnou pátrat po svém otci a že to snadné nebude se dozví hned při prvním adeptovi, jelikož jejich máma v 70 letech na discotéce řádila a nohy roztahovat problém neměla. Je zde pár vtipných sexuálních narážek, má to fajn tempo a překvapivě velmi dobrý závěrečný zvrat, který slušně překvapil. Na jedno podívání fajn. 65% ()

• Na konci filmu Helen (Glenn Close) spomína, že Peter (Ed Helms) a Kyle (Owen Wilson) sa narodili „tri dni pred Vianocami“ v decembri 1975. Film mal v USA kinopremiéru 22. decembra 2017, teda v deň 42. narodenín Kylea a Petra. (m.a.t.o.)