Páni majú radšej blondínky

• Česko Páni mají radši blondýnky (viac)

Marilyn Monroeová vytvořila v nestárnoucí komedii Howarda Hawkse prototyp okouzlující sexuální bohyně s plavou hřívou, která si omotává srdce všech okolních mužů. Role rozkošné naivní blondýnky Lorelei jí byla šita přímo na míru a film měl obrovský úspěch. Monroeová si jím vysloužila přezdívku "dumb blonde" - hloupá blondýnka, která ji v podobě dalších filmů provázela téméř celý život. Příběh vypráví o dvou kabaretních umělkyních Lorelei Leeové a Dorothy Shawové. Bohatstvím opojená Lorelei se chce vdát za movitého muže, "aby měla čas na lásku". Moudrá a v lásce skeptická Dorothy v podání vynikající "tmavovlásky" Jane Russellové naopak ochraňuje svou přítelkyni před nepříjemnými důsledky její nezodpovědné teorie. Obě dívky ke konci naleznou toho pravého: Dorothy chytrého, ale milujícího Malonea a Lorelei bohatého Esmonda. Není však úplně jisté, zda ho skutečně miluje, nebo zda má raději jeho majetek. (Česká televize)

Evelyn02

Když si vezmete co se dneska točí za sračky, tak tohle si ty 4* zaslouží. A navíc miluju Marilyn (i když Jane Russell je taky pěkná). ()

Jarsey

Marilyn Monroe v jedné ze svých klíčových rolí. I když je tu za zlatokopku, která moc rozumu nepobrala, musíte ji mít rádi! S Jane Russell tvoří pěknou dvojku, vzájemně se doplňují a pěvecká čísla jsou také velmi dobrá! ()

tulen

Trochu zklamání, čekal jsem víc. Ale bavila mne J.Russell (jen s tím účesem vypadala trochu divně a starší, než ve skutečnosti byla). ()

viax

Knižní předloha je ještě kouzelnější, vřele doporučuju. Vypočítavost hlavní hrdinky je tak přímočará, až je vlastně v naprostém pořádku, že pány tak holí... Ovšem taneční pohyby Marylin naprosto nemají chybu. Za ně, její postavu a kukuč dávám hvězdu navíc. ()

natykarb

Paráda, skvělá klasika, nádherné kostýmy a interiéry, český dabing rovněž špičkový. Pokaždé žasnu nad krásným barevným provedením. ()