Cesta do fantázie

• Česko Cesta do fantazie (viac)

Cesta do fantázie je dobrodružná snímka, kde sa neodohrávajú boje, hlavná postava nemá nadprirodzené schopnosti ani sa tu neháda dobro so zlom. Rozprávanie o desaťročnom dievčatku, ktoré sa ocitne v čarovnom meste duchov, bôžikov a strašidiel, sa obíde bez schém a prvoplánových atrakcií sezónnych animovaných hitov. Naopak, divákov každého veku pohltí unikátnou víziou autora, vďaka ktorej každý záber dýcha čarovnosťou, hravosťou, nápaditosťou, ale aj melanchóliou a emotívnosťou. (ASFK)

M__

„Já vím, je to tu pro tebe těžké“ // Nesobeckost ve světě sobectví. Když člověk z americké či evropské produkce viděl od každého žánru něco a začíná pociťovat jistou nudu, sáhnout po Ghibli studiu se zdá jako naprosto skvělý krok. Krásná animace a skvělý příběh zaobalen do „kouzelného“ světa duchů, kde není vše tak černobílé jak by se mohlo zdát. Je jedno jak starý divák je, tohle si musí zamilovat každý, kdo tomu dá šanci. 100 % ()

Abdul

...je opravdu cestou do fantazie. Zatopené koleje, poskakující lucerna, všemožně vykreslené (povahově i animovaným zpracováním) postavy, pohádkový děj, atd... To všechno jsou s dechberoucím dějovým vypočítáním ingredience, jež pasují tento filmový počin k dokonalé a chtěné regeneraci všech lidských smyslů. Jeden z nejlepších snímků na plátně vůbec. Je tak dobrý, že bych tvůrcům s radostí vlepil pusu s vděkem, že ho pro nás, diváky, vytvořili. Úžasné a klobouk dolů!!! ()

Allegro.g.

Poslední báječný film velkého vypravěče. Oceňuji hlavně rafinovanost, komplikovanost, ale zároveň lyriku a krásu světa, který Miyazaki utváří v každém filmu. Tohle je film z kategorie nejkrásnějších snů. ()

CGP

okouzlující svět božských lázní se všemi svými bizardními postavičkami, nádherný příběh, k tomu typická hudba, jedním slovem fantazie...extra dalekosáhlý smraďoch mě jednoduše dostal :) ()

Lokran

překrásně hravý a nápady překypující animák s neobyčejně pozitivním vyzněním a pěkně vyprofilovanými charaktery. 95% ()

Miksa

Nedávno jsem se trochu více ponořil do japonských anime a musel jsem nakonec zvednout tomuto snímku hodnocení o jednu hvězdičku. Řekněme, že jsem si prostě zvyknul na jinou kluturu a styl vyjadřování. Stejně je to ale taková horší čtvrtá hvězdička. Jsou i daleko lepší, aprávě od Miyazakiho. ()

Tythan

Dávám čistou pětku :) a kdybych mohla tak dám možná ještě víc. Určitě tomuhle filmu patří ode mne plus za úžasný sazičky :). Je to krásnej příběh, kterej opravdu představuje širokou a neomezenou fantazii všech tvůrců tohoto filmíku. Když jsem ho viděla poprvé napínavě jsem čekala, co bude následovat, co se zvrtne, kdo se ukáže jako dobrý přítel a kdo jako koumavý, zlomyslný padouch. Opravdu mě to strašně moc bavilo, je to totiž jako v neuvěřitelném smu, úplně vás to vtáhne, teda pokud máte alespoň trošku oblibu v tomto typu filmu. ()

Uhura

Tenhle film se pro mě stal srdcovou záležitostí hned při prvním shlédnutí (a že jich potom bylo ještě spoustu!). Je nabitý dětskou fantazií a sny, které se volně kombinují s japonskými pohádkami a legendami a vy se nestačíte divit, jak se do jednoho filmu může směstnat tolik dobrých nápadů. ()

stiewe

Hayako Miyazaki patří určitě k nejlepším režisérům anime na celym světě. Žádný jeho film nebyl pro mě sklamáním.. naopak. Po princezně Mononoke asi nejlepší kousek který mě dostal svou výpravou, opět originálním příběhem a skvělými animacemi. Taky bych chtěl zažít svou cestu do fantazie.:) ()

Bezmenny

Napriek tomu, že som na to polovicu času pozeral nechápavo sa mi to strašne páčilo. Alebo, možno práve preto. Najväčší úsmev vyvolalo big Baby premenene na škrečka a behajúce v kolovrate. A naozaj sa oplatí pozeraťv japončtine. ()

Strider

Cesta do fantazie je úžasná. Jedním slovem prostě úžasná. Pro mě dokonce lepší než Princezna Mononoke od stejného režiséra, což mě nijak nepřekvapuje vhledem k mnoha podobnostem mezi oběma filmovými klenoty. Každopádně tento film mě donutil se více zajímat o Miyazakiho tvorbu, přesněji řečeno přinutil mě sehnat si jeho ostatní snímky. V Cestě do fantazie je nám předložen svět, který je tak jiný od těch, které vídáme v západních filmech. Je odlišný, krásný, roztodivný, zajímavý, má svoje vlastní pravidla, má neopakovatlenou atmosféru, která na nás dýchá z každého záběru. A je protknutý od shora dolů protknutý tradiční japonskou fascinací duchovna. Všichni ti bůžkové, bohové, duchové. Zákonitosti mezi nimi, všechno to funguje a perfektně do sebe zapadá. Každá postava a každý záběr je kousek úchvatné skládanky, a každý kousek má svůj smysl. Co je důležité, tahle japonská pohádka má tak málo společného s těmi našimi a americkými moderními rádobypohádkami. Tahle pohádka totiž není hloupá, není prvoplánová a rozhodně není jen pro děti, Má stejně tak co říct i dospělým divákům. A stejně jako mnoho jiných filmů japonské produkce tohoto typu nás donutí na chvíli zastavit, užít si naplno vyprávění a popřemýšlet o tom, co nám film chce říct. K obrazovému zpracování Cesty do fantazie nemůžu říci nic špatného. Dokonalá práce. Japonci moc dobře ví, že 3D animace by byla neomluvitelná chyba. A tak si můžeme naplno užít dechberoucí scenérie a celý rozmanitý svět bůžků, bohů, duchů a ostatním bytostí. Mě osobně nejvíc nadchly Saze, pak takový tlustý křeček a Ředkvičkový duch :) Fantazie japonských tvůrců očividně nezná mezí a když se dívám na filmy západní produkce, tak mě mrzí, že podobnou dávku fantazie nemají i evropští potažmo američtí tvůrci. Neříkám, že v každém druhém filmu musí být všelijaké obludy, ale stálé opakování tvorů ze severské popřípadě slovanské mytologie je někdy už nudné. Jediná výjimka jsou snad filmy Gilhelma de Tora. Hlavní postava, Chihiro, je také velmi sympatická. Chová se přiměřeně svému věku a hlavně její jednání je docela přirozené, žádné velké pitomosti. Dabing postav je také víc než zdařilý. Je až s podivem, že Japonština mi zní úplně přirozeně, dabéři zacházejí s jazykem s citem a jejich tón a styl vypovídá přesně o náladě a charakteru postav. Naopak když se dívám například na nějaké nové české, americké nebo evropské filmy, tak mi někdy přijde mluva aktérů poněkud toporná a nepřirozená. O českém dabingu se nemá cenu zmiňovat, ale když mi přijde odfláknutý i samotný originál, tak už je něco špatně. Tímto bych chtěl varovat všechny kdo se chtějí dívat na japonské filmy předabované. Nedělejte to. A není to jen problém českého dabingu. Anglický zní snad ještě hůř. ()

polonius

Krásná , i když pro děti asi dost strašidelná záležitost. Synek po shlédnutí trochu hůř spal , a ráno mě pořád šmátral po obličeji..... ()

haffen

Rozprávka ma dejovo úplne pohltila, očarila a fascinovala tým, akú má Miyazaki schopnosť vytvoriť niečo úchvatné. Je to skutočná cesta do fantázie... 95% ()

giaruj

Napriek obrovskej glorifikácii filmu som nezažil niečo silné. Áno, film je skvelý, hudba tiež, ale úžasné? Ak šlo režisérovi o film pre deti, neodhadol nejak minutáž. Neviem si predstaviť, že by som to vo veku 11 rokov vydržal len kvôli tom, že je to pekné, krehké a metaforické. Azda sme pokazení americkými animákmi, pretože táto snímka, dovlečená na západ skrz Walt Disney, si vyžaduje úplne iný, nepopcornový prístup. ()

Izz

Těžko se mi popisuje,jak silně na mě Spirited Away působí.Vždy když se na ni dívám,mám pocit jako bych se vznášela někde vysoko v oblacích,jako bych byla uvolněně unášena mořským proudem někam do lepšího světa,jako bych seděla na hřbetu Hakua a nechala se unášet láskou a naplněním.Cesta do Fantazie je jeden obrovský důvod,proč je Hayao Miyazaki můj absolutně nejoblíbenější režisér.Cesta do Fantazie mě vždy dokáže naprosto uhranout a pohltit.Cesta do Fantazie je film,ze kterého vždy čerpám imaginaci a dobrou náladu ještě měsíc po zhlédnutí.Chihiro je ta nejstatečnější a nejúžasnější ženská hrdinka,přestože (nebo právě protože?) je animovaná.Chci být jako ona,chci se dostat do světa Fantazie,kde Bohové,lidé a spousta těžko identifikovatelných bytostí žijí společně,kde se stírají hranice mezi snem a realitou,kde je možné naprosto vše.Cesta do Fantazie je film,který jsem viděla snad stokrát.Vždy mě dokázal nadchnout,pohltit a dojmout.A ráda to s ní absolvuji ještě mnohokrát.Životní láska! ()

Faruco

Při sledování tohoto filmu jsem myslel, že spím. Nic mi nikdy tak nepřipomínalo sny jako tenhle film, který se navenek tváří trochu jako pohádka, ale po deseti minutách jeho sledování zjistíte, že to opravdu nejsou pokémoni. Navzájem propletené postavy a různé příšery a příšerky vytvářejí iluzi chaosu, ale v organizovaném chaosu je třeba největšího pořádku. Celý film vás mile a nenuceně vtahuje do děje snového světa a vy se v něm rozplýváte, až do doby, kdy se při závěrečných titulcích probudíte za zvuku nádherné hudby. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

Letošní festival Filmasia se koná v Aeru 3. - 5. prosince 2010. Uvidíte nové filmy od jmen jako Andrew Lau, Takashi Miike, Hayao Miyazaki, Tsai Ming-liang nebo Kim Ji-woon! Asijský víkend začíná v… (viac)