Bad Boys: Na život a na smrť

• Česko Mizerové: Na život a na smrt (viac)

V pokračovaní kultovej krimi-komediálnej série sa detektívi Mike Lowry (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) snažia očistiť meno ich zosnulého kapitána. Dôkazy, že počas kariéry spolupracoval s drogovými kartelmi, sú nezvratné, no Mike a Marcus tomu odmietajú veriť a rozhodnú sa pátrať na vlastnú päsť, aby očistili jeho meno. Ocitajú sa tak na úteku ako pred vlastnými kolegami, tak pred nebezpečnými zločincami. (Itafilm)

Ceberus

Marně přemýšlím, proč nedat i tu pátou hvězdu, a nic mě nenapadá - má to drajv, je to vtipné, chemie postav funguje, záporák funguje a jako bonus se kameraman pouští do neotřelých vizuálů, které mohou spustit novou éru, podobně jako překlápĕní záběru spolu s překlápějícím se hercem. ()

Dandy95

Pokud se líbila trojka, bude se líbit i čtyřka. Za mě je čtyřka o trošku lepší a má víc zapamatovatelných hlášek. Akce s Reggiem je pecka. Přál bych si trošku míň zběsilé tempo, zvlášť v akčních scénách. Na druhou stranu film nenudí. Na další film v sérii se rád podívám. i když už to není žádná špička v žánru buddy-komedie a o smysluplný scénář tady člověk nezakopne, tak chemie smith-lawrence stále funguje skvěle. ()

RAFT

A máme zde, už čtvrtý díl ,zábavné akční komedie.Na pokračování se čekalo jenom čtyři roky a vyplatilo se.Mizerové mají stále co nabídnout a že, toho bylo fakt hodně.Skvělé hlášky ve filmu nesmí chybět.Nováčci zde, fungují bez problému.Smith tu má dost dobrou kondičku a Lawrence nám trochu shodil o proti třetímu dílu.Film šlape jako po másle bez hluchých míst,dobrou akcí.Malou roli ve filmu má i režisér prvních dvou dílů Michael Bay.Dalsí díl všema deseti.Viděno 7.6. .Za mě 80% ()

RedRose

Noví Bad Boys? Tak to rovnou do kina a rozhodně nelituji. Není to (a asi už ani být nemůže) jako první dva dily, ale je to snad i o pár procent lepší než trojka. Fakt mě mrzí, že u toho nezůstal (jako rejža) MB. Ta série všechny tři proslavila a na tento typ akce je MB stavěný. Možná ne, ale myslím, že MB by to udělal ještě o něco líp. Přesto je to výborný film v daném žánru... ()

noizcore

Mike a Marcus jsou zpátky ve slušném akčňáku. Film má bohužel dva velké zápory - sjetého kameramana a asi i Marcuse, který se z neznámých důvodů celou dobu chová jako idiot, z čehož plyne spousta hloupého humoru, který mi vůbec nesedl. 4/10 ()

Maniik88

Bad boys, bad boys, what you gonna do? Aj štvrtý diel po vyše 20 rokoch je stále fajn. Buddy komédia ako má byť. Dvojica sa fajne doberá, je to celkom vtipné, nápad s infarktom a kecmi od Lawrenca fungoval. Akcia slušná. No top akčná scéna mi prišla so zeťákom v dome..takže bez Smitha a Lawrenca. V podstate moc príjemná oddychovka. A ten začiatok, to bol presne o nich. Záporák výberne vybraný, taký uhladený sliziak. Len tá záverečná akcia trochu nemastná a neslaná. Ale stále dobré. ()

Worry77

Reálně, viděl jsem stejný film jako ostatní? Jakože rozhodně to není špatný, a kterýkoliv Mizery, který nerežíruje Michael Bay, beru všema deseti, ale tohle je opravdu ten "letní banger", o kterým všichni tak nadšeně mluví? Nezlobte se na mě, ale já v tom vidím jenom další naprosto šablonovitý pokračování, ve kterým jako jedinou pozitivnější změnu beru režii. Jsou tady zhruba dva nebo tři vymazlený záběry, který už jsem ale viděl asi pětkrát v promo materiálech a pak asi jenom stokrát v jiných filmech. Jakože ne že bych se u toho ani trochu nebavil, třeba Reggieho 1V15 bylo hodně fajn, ale už bych se přes tyhle generický pokračování opravdu přenesl a šel dál. ()

koty2201

Od Bad Boys: Ride or Die som dostal prakticky presne to, čo som aj očakával. Za mňa je to dobre a logicky vymyslené pokračovanie napojené na Bad Boys for Life. Zároveň sa vraciame do minulosti k starším prípadom, ktoré zosnulý kapitán Howard (Joe Pantoliano) vyšetroval. Prvý diel stále ostáva najslabším a druhý, tým najlepším dielom v sérii. Takže aj keď štvorka nedosahuje kvalít dvojky, mám ju však na 2. mieste v tejto filmovej Bad Boys sérii. Baví ma, že si stále štvorka dokáže zachovať svoju tvár a cítiť z toho tých Bad Boys ako kedysi, každú minútu. Potešilo ma, že je to zase také osobné a osudové ako naposledy a tentokrát je v ohrození Mikeova (Will Smith) manželka Christine (Melanie Liburd) a vnučka kapitána Howarda, Callie (Quinn Hemphill). A ešte je aj z dôvodu vyšetrovania, Mikeov syn, Armando (Jacob Scipio), na úteku z väzenia. Mike a Armando si v tomto filme hľadajú k sebe cestu. Dokonca napriek skvelým humorným scénam, kedy som sa do sýtosti zasmial, obsahuje dej aj takú trošku temnú sféru o smrti. Dobre táto linka podtrhla tú dramatickosť deja. Ide o to, že niekto z polície v minulosti uzavrel spoluprácu s drogovým kartelom (Ioan Gruffudd, Eric Dane) a snaží sa to hodiť na zosnulého kapitána a obviniť z tejto zrady polície aj Marcusa (Martin Lawrence) a Mikea. Ešte im robí problémy policajtka Judy (Rhea Seehorn), Howardova dcéra, pretože hlavným hrdinom ich nevinu neverí a chce ich zatknúť. Zároveň sú záporáci dobrí hajzlíci, aj keď strach z nich až tak príliš nejde. Prípad je príjemne zvládnutý, aj keď nie je ťažké prekuknúť o čo tam ide a kto je skutočným zločincom. Vzhľadom na množstvo postáv je to celkom zvládnuté a každý dostane nejaký ten svoj priestor. Aj keď nedá sa vyjsť v ústrety každej postave na poli necelých 2 hodín. A musím povedať, že aj emócie dojatia a napätia pekne na mňa fungujú. Len iné filmy na to idú oveľa lepšie. Ale to je tým, že Bad Boys sa na takéto veci veľmi nesústredia a nie je to pointa. Postavy boli za mňa napísané opäť veľmi dobre, zábavne a sympaticky. A s hereckými výkonmi to je úplne rovnaké. Každý z hlavných predstaviteľov vedel ako zaujať. Dokonca aj herci, ktorí dostali menej minút na plátne. Čiže konkrétnych hercov ani nespomínam, bolo by to nadlho. Mnoho z nich som už vlastne aj spomenul v popise deja. Dokonca je tu opäť DJ Khaled ako cameo (tuším, že bol aj v trojke). A tí, čo poznajú TikTok videá alebo aj YouTube, tak vás jedno cameo poteší ako taký meta humor :D Technicky je na tom štvrtý diel skvelo a tentokrát sa so zábermi vyhrali kameramani rovnako fantasticky, ako v druhom dieli. Dronové zábery, FPS zábery ako z nejakej videohry... super. Opäť je tu priestor aj na hru so svetlami, konkrétne s neónmi tak typickými pre Miami. Akčné scény a choreografie sú priam dokonalé a akcia je natočená výborne. CGI ak bolo, tak pomerne dobre využité a našťastie nie úplne umelé. V rámci kostýmov sme sa zase vyletnili ako to v Miami len ide. V rámci masiek nič inšie ako zranenia, sa riešiť nemuselo, takže tu nemám čo extra pochváliť. Hudba je zase fantastická ako na nejakej párty na pláži a zároveň príjemne dramatická. O hymne Bad Boys ani nehovoriac. Zasadenie deja už po štvrtý krát neprekvapí, ale stále vedia nájsť pekné lokácie na natáčanie.  Takže fanúšikom série odporúčam návštevu kina, lebo je to fakt výborný film. Dobre sa na tom zabavíte, či už vďaka humoru alebo akcii. Myslím, že je to ďalšie dobré obohatenie série. Ale určite si to užijú aj tí, ktorí predošlé filmy nevideli. () (menej) (viac)

Kebabkony

Pokračování ve stylu. Má to mnohem větší koule než trojka. Opět skvělé kamerové záběry při akčních scénách a nápaditě barevné. Třeba ta scéna v baru s bonbónama. Už takhle dlouho jsem se nesmál. Martin Lawrence tu nejvíc hláškuje ze všech filmů a prostě to funguje. Pro mě bylo překvápko Reggie, který se vrátil a do prdele, předvedl jednu z nejlepších akčních scén ve stylu Johna Wicka. Nečekal jsem tak dobrý camea. Nebudu spoilovat, ale je to top. Častokrát se stává, že čtvrté díly jsou hluchý a nemají moc koule, ale tady je to pravý opak a bad boys jsou back baby. 8/10 ()

kubas369

7/10. Oddychovka se všemi neduhy i plusy, co vás u letní popcornovky napadnou. Jedna věc však vyčnívá nade všemi a tou je festival kamerových nápadů, který z daného filmu dělá skutečný umělecký skvost. ()

kacir

Videl v kine. Samozrejme za päť. Keď čítam tieto vaše komenty... Hovno, ktoré vyseriem a zavolám ľudí, aby sa neho pozreli, bude mať väčší význam ako čítať a reagovať na ne.Teda na vaše komenty ak by ste to nepochopili.. Kto má rád Bad Boys...pochopí.. ()

Talita1

Akčná záležitosť, ktorá odľahčuje dej svojím humorom. Will Smith a Martin Lawrence si dobre rozumejú, hláškujú, ale zároveň bojujú proti zlu. Miestami to bolo nudné, miestami až priveľmi akčné s častým strihom a trasúcou sa kamerou. Mňa osobne potešil Ioan Gruffudd, ktorého som po dlhšej dobe opäť videla. Emócie vyvolal aj dobrý záver, keď dcéra policajtky prehlási "He saved my life!" Zachránil mi život! ()

AndrewNewman

No konečne! Človek už ani nevie, ako má popri tých blbinkách od Neťflixu vyzerať poriadna akčná komédia. Excelentná akciu a dobrý dej striedajú vtipné hlášky a výmeny medzi Smithom a Lawrenceom. Tá chémia medzi nimi je neskutočná a to už prakticky od prvého dielu sériu. Potešilo aj cameo Michaela Baya a Reggie si ten finálny úsmev skrátka zaslúžil. Smith je stále frajer a stále na to má, Lawrence bol sem tam otravný, ale väčšinou vedel dobre pobaviť. Skrátka perfektná letná akčná bomba ako sa patrí. Konečne film, ktorý by mal tohto sezónny box office pozdvihnúť na vyššiu úroveň. ()

Stifmeister

///   Naši milovaní Mizerové se vrátili zpět ve velké parádě. Po minulém, podle mě nejslabším díle v celé sérii, musím uznat, že jsem v tomto akčňáku opět viděl ty staré, dobré Mizery z roku 1995. Příběh byl sice generický a už několikrát viděný, ale to tomuto filmu tolik nevadí, protože hlavní je vztah mezi Mikem a Marcusem, který pořád po těch letech je vtipný a přesvědčivý. Upřímně, nikdy to ani moc o příběhu nebylo. To, čím se tato série proslavila, bylo v tomto snímku natočeno skvěle. Jmenovitě skvělý humor (je super, že to pořád mezi Willem a Martinem klape), parádní akční scény (kdo neviděl, nepochopí), úžasná a originální kamera (weapon rig, drone záběry, střihy, ...), skvělá hudba a příjemný výběr lokací. Ve filmu se objevila i zajímavá camea (např. Michael Bay), což bylo také opravdu vtipné. Upřímně budu rád, kdyby to tímto tempem pokračovalo dál a čekal nás poslední, šestý díl, ale po tom, jak tento film skončil, to už moc nečekám (i přes možnost rozvinout stále příběh syna Mikea nebo zeťáka Marcuse). Poměrně dlouho v kinech nebyl skvělý akční film, který obsahoval spoustu dobře napsaného humoru, takže pokud se někdy večer budete nudit a tuto sérii lehce znáte, rozhodně doporučuji! |8/10| ()

Kinofil

|| R || Sony || Rozpočet: $100 mil. || USA: $165 257 666 - ČR: 12 451 492 Kč - Celkem: $331 957 666 || Komu se líbili třetí Mizerové, budou se mu líbit i čtvrtí. Bohužel to neznamená shodné kvality. Čtverka zcela určitě patří na poslední příčku této série, na druhou stranu to nutně neznamená špatný akční film, pouze nenaplněný potenciál. Začnu tím špatným: během první poloviny se tu hodně kecá, a to o blbostech. Jasně, všechny díly byly užvaněné a plácalo se v nich o ničem (hlavně dvojka), slovní přestřelky mezi Marcusem a Mikem ale byly vždy svěží a vtipné. Zde je už na obou (zejména Lawrence, ale i znuděnějšího Smithe) únava a věk, takže vzájemné špičkování není to, co před 20 lety. Do toho se nedaří v prvních minutách nastavit, oč ve filmu vlastně jde a kdo má být hlavní záporák. Předchozí díly v tom vždy měly jasno hned a díky přímočaré zápletce se mohlo jít hned do akce. Tady místo toho celou dobrou hodinku dostáváme scény, které se do Mizerů vůbec nehodí, film zbytečně potemní a zvážní. Některé vedlejší linky jako Mikova panická ataka se ani nepodaří vypointovat. Potom je tu také přehršle postav, protože jsme ve trojce dostali nový tým, musí se všichni objevit i tady, aniž by byli nějak zásadní. Nemluvě o zcela nových postavách, a hlavně konečnému záporákovy, který je opravdu nejunylejší a nevěrohodný ze všech z ostatních dílů. Největší pozitiva míří k obrazové a akční stránce, což je výsada této série. Belgické duo okoukalo od Baye to nejlepší, co mohlo, ba dokonce posunulo dronové záběry a přestřelky na nový level, což ani sám Bay nedokázal. Je tu mnoho eye candy momentů, obletovaček, zpomalovaček a nezvyklých kamerových úhlů, čímž Mizerové coby akční film stojí vysoko nad současnou konkurencí a zařadit se mohou po bok akčně nabyté dvojce. Druhá polovina je tak velmi solidní, přestože potenciál nenaplnila, a to z důvodu vypsaných negativ, které ji stále táhnou k zemi. Pořád ale asi nej. buddy movie současnosti. Jestli má vzniknout ještě pětka, pak ať je to nejpozději do 3 let. Tahle parta už stárne rychle a je to na ní poznat. 70 %. ()

Frca

Jo, dávám 5*. Proč? Protože takhle jsem se naposledy u filmu smál, když jsem byl na "Vocasy na  tripu". Tohle bylo tak neuvěřitelně nařachané hláškami a akcí (a samozřejmě neustálým špičkováním mezi hlavní dvojicí) Všechno neuvěřitelně osobní (stejně jako při předchozím dílu) a potěšily fajn postavy i ona "zpráva ze záhrobí". ()

nedvva

Stále mají co nabídnout, neskutečná akce a zábava. Sice bych zabil toho debila co dělal český titulky pro kina, ale jinak bomba. A Reggie ultra badass. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)