Bad Boys: Na život a na smrť

• Česko Mizerové: Na život a na smrt (viac)

V pokračovaní kultovej krimi-komediálnej série sa detektívi Mike Lowry (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) snažia očistiť meno ich zosnulého kapitána. Dôkazy, že počas kariéry spolupracoval s drogovými kartelmi, sú nezvratné, no Mike a Marcus tomu odmietajú veriť a rozhodnú sa pátrať na vlastnú päsť, aby očistili jeho meno. Ocitajú sa tak na úteku ako pred vlastnými kolegami, tak pred nebezpečnými zločincami. (Itafilm)

Mexican82

ak by vypli internety, prsalo by a fungovala by len TV Nova tak si viem predstavit, ze si to pustim znovu. Dnes v kine v Ceskem Krumlove 12 ludi, ktori sa proste nudili. Este, ze cena listku nebola tak vysoka ()

Metastazina

Hasta el fuego. Bála jsem se, že čtvrtý díl už lehne popelem, ale na štěstí to ustál. Dozajista je to nejslabší díl, to bez debat. Těží především z akce a oku lahodíc kamery. Humoru už tam máme spíše poskrovnu, na tom se od trojky společně s palbou sprostých slov ubralo, takže tomu trochu chybí taková ta přidrzlost. Nudit se člověk ale nenudí a scéna s Reggiiem je fakt výborná. I tak doufám, že se nikdo nebude tlačit do dalšího dílu, Mizerové si zaslouží důstojný konec a ten by v této podobě nebyl až tak zlý. ()

MovieTom

Bad boys ani tentokrát nezklamali a vracejí se v plné parádě. Chemie mezi ústřední dvojkou se nikdy neomrzí a už vůbec ne jejich ikonická znělka, která tu ovšem mohla být krapet ve větší míře. Zjednodušeně se jinak jedná o skvělý akční biják se spoustou gagů, který si zajisté každý užije. Avšak film by byl sotva poloviční nebýt režisérského dua, jejichž nápaditá a živelná režie pozvedá celý snímek a především akčním scénám dodává až impozantní nádech. Celkově se tak jedná o parádní podívanou. 7,5/10 ()

jara12

Když se v roce 2020 vrátili Mizerové s třetím filmem, šlo o úspěch, který si zasloužil pokračování. Mike a Marcus se ve čtvrtém díle ocitají v komplikovanější situaci a stávají se zločinci na útěku. I přes zábavné špičkování a cool akční scény působí čtyřka vyčerpaně a vsází příliš na nostalgii a flashbacky. Nové postavy nepřináší mnoho zajímavého a zápletka je slabá. I když akce je stále atraktivní, čtvrtý díl je nejslabší v celé sérii. ()

ENDGAMEBOY

Sice jsem neviděl předchozí díly Mizerů. Ale když jsem na tohle byl v kině dobře jsem se pobavil. Prostě u tohohle filmu jsem se fakt pobavil. Za mě 8,5/10. ()

Hlubinix

Po úspěšném oživení série v roce 2020 jsem měl i na tento díl poměrně slušná očekávání. Výsledek mne bohužel trochu zklamal. V opojení "života a smrti" se totiž zapomnělo dobře hláškovat. Esence série sice nebyla úplně opuštěna, ale předchozí díly dokázaly diváka rozesmát více a častěji. Zůstal tu tak hlavně děj a akce. A jelikož o ději to nikdy příliš nebylo, úspěch filmu nesou na bedrech hlavně přestřelky. Těch je tu několik a naštěstí na to jdou správným způsobem. Akci bych jednoznačně označil za hlavní přednost tohoto filmu a důvod, proč není se sérií ještě v mých očích konec. Film dokáže dobře budit dojem, že byl drahý a že se na ničem nešetřilo. Všechno to vypadá prostě nádherně, i když mi nadměrné používání záběrů za západu slunce přišlo poněkud kýčovité. Jestli vznikne ještě pětka, kterou bude dělat stejný stunt coordinator a scenáristé ze sebe vymáčknou dostatek super hlášek, rád se na ni podívám. ()

disappearin1

Tempo slušné, fóry už trochu ohrané a vyčpělé, ale sympatické retro akční scény doplněné krásnými záběry na Miami dokážou spolehlivě zabavit. Zápletku je lepší příliš nepitvat a motivace některých postav taky ne, ale kdo si užil první tři díly, nebude zklamaný ani napočtvrté. Slušných 75%. ()

jindrak

Kultovní pokračování s Willem Smithem. Pro ty, co ho mají rádi (i po jeho neotřelé facce), povinnost vidět :).  Jak už tu jiní píší, začátek začíná temně, s hrdiny zápasícími se svými kostlivci ve skříni. Vtipné scény, hlášky, dobrá akce, funkční děj, zajímavé postavy a občas i dojemné a nostalgické momenty – moc pěkné! Hudba byla také výborná, dynamická a připomínala motivy z předchozích dílů série. Nemůžu si pomoct, opravdu mě to bavilo! Akční scény možná nebyly tak velkolepé jako ve druhém díle, ale bylo jich dost. Scéna v letadle byla napínavá a dobře natočená. Bylo tu hodně přestřelek a některé záběry byly točené zvláštním stylem, jako z videohry, ale to mi nevadilo, i když to někteří kritizují. Pro milovníky aut, včetně těch policejních, musím také smeknout. Až na pár chybiček za mě 4,5 z 5, což je zaokrouhleno 5 .-) ()

Johny2022

Nadherne zabery, výborná kamera, vtipne dialogy...proste taka stara dobra klasika. Vynikajúca zabava a viac takých filmov. Prekvapilo ma to.  Nemám slov. ()

JohnDark

Bad Boys: Ride or Die, Akčný krimi, USA 2024, R: Adil El Arbi, Bilall Fallah, H: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Paola Nuňez, Eric Dane, Ioan Gruffudd, Jacob Scipio, Melanie Liburd, Quinn Hemphill, Tasha Smith, 60% ()

ReMusiCZ

Marcus vstal hrobníkovi z lopaty, rozhodl se žít na plno a Mika kárá za jeho celoživotní zbytečnou opatrnost. Nechybí ani vkusná scénka s tématem na barvu pleti, avšak bez nějaké té trapné korektnosti, kupodivu. Mile mě to překvapilo. Na rozdíl od takového Axela Foleyho z Beverly Hills, to jsem pro samou záživnost ani nedodíval... ()

batmancz

Ano, 2x jsem se zasmál, ale většina vtipů nucených.  A vlastně - nejen vtipů. Ano, je to rozloučení ze sérií, čekají nás finální pokračování dalších retro seriálů. Peníze si to vydělá, řada fanoušků bude spokojená. Pokud však nejste vyloženě fanoušek, dostanete průměrný zážitek, zcela neznalý divák se bude trápit s odkazy na minulost. Všichni záporáci jsou už tradičně běloši a pravda, po letech jsem rád viděl Marka Sloana. ()

K1K0

Presne to čo som aj očakával parádna vtipná akčná naháňačka v nádeji dolapiť zlo rukou zákona dvojicou dvoch nerozlučných policajtov a pokračovaní príbehu. Za tento rok a ako hit tohto leta to je za mňa asi najlepší filmový snímok. Dobra práca 👊. ()

Samik.

Mizerové na život a na smrt" je vděčné pokračování, které dokazuje, že i po letech může série akční komedií zůstat svěží a zábavná. Will Smith a Martin Lawrence se vrací jako Mike a Marcus, a jejich chemie je stále neuvěřitelná. Je vidět, že si oba herci spolupráci užívají, a jejich vtipy a interakce jsou jedním z hlavních taháků filmu.Mizerové na život a na smrt" je vděčné pokračování, které dokazuje, že i po letech může série akční komedií zůstat svěží a zábavná. Will Smith a Martin Lawrence se vrací jako Mike a Marcus, a jejich chemie je stále neuvěřitelná. Je vidět, že si oba herci spolupráci užívají, a jejich vtipy a interakce jsou jedním z hlavních taháků filmu. Režiséři Adil & Bilall se snaží udržet dynamiku původních filmů, přičemž přinášejí nové prvky a akční sekvence, které jsou často napínavé a vizuálně atraktivní. Ano, film občas sáhne po osvědčených klišé a některé scény už jsou trochu předvídatelné, ale to se dá odpustit. Akční scény jsou solidní, místy překvapivě dobře zpracované a rozhodně stojí za to. Celkově mě to docela bavilo. I když film není bez chybiček a občas využívá osvědčené prvky, jeho vtipné momenty a akční scény vám zaručeně zvednou náladu. Je to film, který si fanoušci série užijí a který zůstává věrný svému předchůdci. Pokud máte rádi kombinaci akce a humoru v podání Smitha a Lawrence, "Mizerové na život a na smrt" vás určitě pobaví a potěší. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)