Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Engelbert k tomuto seriálu (2)

Fauda (2015)

Pokud chcete vidět, jak asi zhruba pracují izraelské tajné služby a protiteroristické jednotky v boji s palestinskými teroristy, je seriál FAUDA první volba! Napětí stříká na všechny strany a nutkání pustit si další díl po skončení předchozího je víc než intenzivní. Představitel hlavního hrdiny Dorona - herec Lior Raz, je skvělý i proto, že do roku 1993 v jedné takové protiteroristické jednotce sloužil. Naturalistická brutalita některých zásahů v kombinaci s neutuchajícím napětím mistrně vytvářeným kamerou běžící hrdinům v zádech nedává divákovi vydechnout. Jasně, Doron je megamacho, Izraelci zpravidla nejdřív střílejí a až pak zjišťují na koho. Kdo ale nenavštívil alespoň Izreal, lépe však i palestinská území, nemůže dost dobře pochopit, jak brutálně je kontlikt z obou stran veden. Za mne - nejlepší akční seriál ever! ()

Season 3 (2019) (S03)

Skvělý seriál, prostě skvělý!!! 3. série je napínavá od začátku až do konce, jak Babiš při hlasování o nouzovém stavu. ()