Hviezdne obsadená dráma uznávaného mexického režiséra. Univerzitný profesor Paul Rivers (Sean Penn) je smrteľne chorý a jeho manželka Mary (Charlotte Gainsbourgová) sa snaží umelým oplodnením počať jeho dieťa. Cristina Pecková (Naomi Wattsová) je dobrou sestrou, manželkou a matkou dvoch malých dcér. Bývalý trestanec Jack Jordan rieši svoje problémy obrátením sa k viere. Osudy všetkých týchto ľudí a ich blízkych zvedie dohromady tragická nehoda... (oficiálny text distribútora)

mat.ilda

No nevím, tak mně to přijde jako všeho moc - moc vypočítané na efekt, moc drsné, moc temné, moc spletité a nakonec mně toho málo zůstalo v hlavě - možná jsem ale jen moc očekávala. ()

Stanislaus

Prvních dvacet minut jsem si říkal, že jestli tohle pochopím tak budu dobrej. A světe div se ... začaly mi pracovat spoje a já jsem mohl vidět opravdu dokonalý celek, který je plný emocí, dramatična a no prostě něco na co je potřeba se koukat od začátku do konce, aby jste pochopili zprvu nepochopitelné. 21 gramů si stojí o kus výše než předešlé Inarrituovo Amores Perros a zaslouží si plný počet a to jak za téma, herecké výkony, hudbu i atmosféru, která by se dala chvílemi krájet. ()

heyda

Pěkně propletený snímek. Škoda té velmi slabé až amatérské kamery a absolutně nevhodné hudby, která mě teda fakt otravovala. 75% ()

Natascha

Mě je tak líto, že Iňarritu nepoužil trochu umírněnější styl vyprávění. Kdyby vyprávění šlo přece jen více chronologicky a neprozrazoval toho TOLIK dopředu, dala bych maximální hodnocení. To přeskakování má sice dost promyšlené, ale výsledek vůbec není tak působivý, když vám půlku vykecá dopředu... Prostě to se mnou na konci ani nehlo. Bohužel. Protože herecké výkony jsou naprosto bezchybné. A ještě bych chtěla vyzdvihnout hudbu, je zvláštní a dobře pasující. ()

Darneth

Tak ohromně silné herecké výkony se nevidí často! Miluju Iñárritovo filmy, všechny jsou jak jedna velká mozaika života-drsná, srdcervoucí, realistická. Po shlédnutí jsem měla nutkání poznat chuť železa sama na vlastní kůži. Rozhodně pro mě není většího dramatu než 21 gramů. "Jakou váhu má 21gramů? Jakou váhu má okamžik, který vám změní život? Jakou váhu má sám život?" ()

Flakotaso

Já nevím, mě to řazení scén přes sebe přišlo opravdu nesmyslné. Zvlášt když film, jak jsem se dočetl, se natočil normálně chronologicky a režisér chtěl snímek odlišit, tak dal scény do krabičky, zatřepal s ní a jak to vypadlo, tak to dal do filmu. Kromě toho, že si člověk procvičí mozkové závity, nevidím žádný důvod, proč točit tak nepřehledný snímek. Jak jednoduše se dá nahnat vysoké hodnocení a uznání. Nebýt tohoto, vpravdě výborných hereckých výkonů a v několika scénách pěkné harmonikové hudby, byl by to čistě průměrný film. btw: Babel byl MNOHEM lepší, Inárritu by se měl držet klasického postupu. ()

honajz

Tyhlety "přeskládané" filmy moc nemusím - mozaika, kterou si sám divák musí složit, aby na závěr udělal užaslé "ó jé, ahá, takže takhle". Myslím si, že onou mozaikovitostí tvůrce dává najevo, že na plynule vyprávěný příběh nemá koule ani talent, protože neví, jak by ty dramatické scény podal, a taky neví, jak by tam vytvořil nějaké větší zvraty. ()

anais

Celkem obyčejný příběh je ozvláštněn rafinovanou skladbou jednotlivých scén.... I když víte, že někdo asi umře, a tušíte kdo, stejně musíte sledovat až do posledního dílu skládačky, který přesne dosedne na své místo... ()

poz3n

Netřeba slov, duševní zážitek, filmový masterpiece v sekci sociálních dramat. Smekám před trojicí Penn, Del Toro, Naomi Watts a před režijí Iñárritua. ()

Roman.Ticka

Filmu jsem se asi půl roku vyhýbala po zdejších zkušenostech s velkou chválou - marnou slávou. Zpočátku jsem vnímala jen hroznou depku, i když kvalita režie, dobrá hudba a špičkové herectví jasně vyčnívaly. Každé slovo, každou větu napsal skutečný, krutý, opravdový život. Postupně mě nelítostný děj vtáhl a nechal intenzivně prožít mnohé scény spolu s brilantními herci. Všichni tři své role naprosto věrohodně procítili a zcedili svou krev, silné výkony! Padlo hodně bolestných obvinění i vyznání, i několik moudrých perel, ale jimi se rozepisovat nebudu. Podstata tkví v samotném názvu, spíš v jeho části - v Čísle. Čísla řídí vesmír, život i smrt, osudové okamžiky nálezů i ztrát, které definitivně mění životy, kdy nikdy nic nebude jako dřív. To neznamená, že to bude horší, jen jiné. Duše není to malé nic, které zmizí z těla po smrti, ale základ života počínaje zrozením. Nejtěžší je prokousat se vším, co je mezi tím. ()

hansel97

I přes zvolený styl vyprávění, který mi místy dost vadil, je to pětka, přestože opravdu slabší pětka. Protože jinak je to úžasná nálož dramatu se skvostnými hereckými výkony a evidentně dobře odvedenou režisérskou prací, takže můžu konečně říct, že se mi prakticky bez výtek líbilo něco od Innarita, protože Revenant i Birdman šli částečně mimo mě. Celou dobu je to takové tiché utlumené, ale velmi drsné a finále byla opravdu naprostá pecka. ()

Thomick

Zprvu jsem se v té mozaice trochu ztrácel, přišlo mi to méně přehlednější než takové Memento, ale postupem času jsem zapomínal a zapomínal ... až je z toho nezpochybnitelných pět hvězdiček. Herci hrají doslova jako o život (Benicio kraluje, v tom autě po té nehodě jsem se klepal s ním - fascinující), scénář z vás ždíme emoce s neuvěřitelnou vychytralostí a vytrvalostí zároveň - pěkně po kousíčkách, jednou nechává prostor na vydechnutí a pak zase udeří s nebývalou intenzitou (není žádná pravda, že kdyby to nebylo natočeno tímto stylem, šlo by o vcelku obyčejný příběh - to je směšné). A Pennův monolog to celé perfektně uzavírá. ()

Ištván87

Už se vám někdy stalo, že i přes neutěšenost příběhu, který se před vašimi zraky odehrává, se nedokážete odpoutat od obrazovky? Já to zažil u tohohle filmu. 100%. ()

JASON_X

Silný příběh bez slizkého pathosu, ve výborné režii a s naprosto vynikajícími herci. Jen nevím, zdali bylo šťastné řešení roztříštit ho na takovou spoustu střípků a ty pak neuspořádaně (i když uspořádaně) poslepovat k sobě. Pamatuju si, že poprvé jsem měl z filmu trochu chaotický pocit. Pochopit příběh sice v průběhu filmu není příliš složité, ale pro porovnání bych rád viděl, jak by film vypadal natočený v jedné jediné lineární časové posloupnosti. Možná ho někdy rozstříhám a slepím "správně", abych zjistil, jak na mě bude působit, popravdě ale myslím, že by působil mnohem obyčejněji, než v originální verzi. Kromě skvělého scénáře je hlavní devizou filmu supersilný trojúhelník Del Toro - Penn - Watts, lahůdkové pokoukání, už jen jejich výkony jsou bez debaty na pět hvězd. Vlastně na pět hvězd by bohatě stačil "jen" brilantní výkon Benicia Del Tora. ()

Lucasion

Příliš složité na pochopení. Příliš těžké na skousnutí. A příliš depresivní na koukání. Režisér rozehrává tajemnou hru s vaší hlavou a používá především u toho vaše srdce. Celý film je složen z krátkých útržků celého příběhu, které dohromady tvoří mozaiku. Proto je první půl hodina filmu absolutně nekoukatelná. Střih, střídá scénu a scéna střídá střih. Fanoušci možná vrní blahem, my ostatní se snažíme složitě zorientovat, o co ve filmu vlastně jde. Osudy postav se různě proplétají a nakonec utvoří jednu kostru příběhu minulosti a přítomnosti. Sean Penn hraje nemocného člověka na pokraji smrti a Benicio Del Toro zkrachovalého člověka, který se snaží věřit v Krista. Naopak Naomi Watts tady předvádí perfektní Oscarový výkon. A to neříkám samozřejmě proto, že první vteřiny filmu můžu vidět její bradavku. Té a i té druhé se dočká divák během následujících dvou hodin ještě několikrát. Jde o to, že Naomi hraje, tak uvěřitelně, že jsem měl pocit, jakoby skutečně trpěla. Bolest postavy se pak přenáší na diváka a její výkon je prostě neuvěřitelně uvěřitelný. Krom samotné myšlenky filmu, že něco končí, něco začíná, jsem se dočkal velmi depresivní atmosféry, které říkáme život. 21 gramů je tragédie života v její nejděsivější podobě. A to je pro někoho těžko skousnutelné. Milovníci těžkých dramat si klidně můžou připočíst k mému hodnocení dobrých dvacet procent. (67 %) ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (viac)