Lovci myšlienok

• Česko Lovci myšlenek (viac)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiálny text distribútora)

padlar

I když náměr není právě originální - skupina lidí (v tomto případě adeptů na agenty FBI) vysazených na opuštěném ostrově, které začne jeden z nich zabíjet, tak film je docela svižně ubíhající. S postupujícím časem, a s ubývajícím počtem přeživších, jsem s napětím odhadoval, kdo je vlastně vrah. Moje tipy ale skončily neslavně - většinou jako další obět vraha. ()

Dominikkk

Zápletka pekná. Záver nereálny a naivný, miestami až komický. Pozitívna je atmosféra do ktorej je dej postavený. Myšlienka opusteného ostrovu bola akurát. ()

JARDAHONDA

Film se odehrává na ostrově, kde skupina soudních psychologů a kriminalistů má za úkol rozluštit fiktivní případ.. Pořádný adrenalin začíná v ten okamžik, když začnou hlavní hrdinové jeden po druhém umírat,.. začíná hororová zápletka, kde nikdo z přítomných netuší, kdo je vlastně vrahem.. Film má originální námět a napětí se stupńuje až do poslední minuty **** ()

limalama

Jízda od začátku do konce. Je sice fakt, že konec byl zbytečně natahovaný, takzvaně do nekonečna, ale na dojmu z celého filmu to nic nezkazilo. Skoro hodinu a třičtvrtě sem se neuvěřitelně bavil a film mi utekl jako pulhodinový.Parta začínajících detektivů na ostrově, kde je přesně v určitý čas zabije nějaká s nastražených pastí. A vrahem je někdo z nich, co víc si přát. 95 ze100. ()

andy60

Ty lekačky na mě fakt fungovaly, nelogičnostmi jsem se nezabýval a nechal se prostě vtáhnout do děje. Času stráveného u tohoto filmu určitě nelituji. ()

Dexies

Zajímavý námět, ale provedení je už trochu horší, nelogické momenty, trochu až nadnesené "pasti" ... scénář dost pokulhává a děj film si asi balí na dovolenou, mno ale abych nebyl tak tvrdý, je to průměrný film. který nezaujme, ale ani neurazí ... jedna * navíc za Kathryn Morris :) ()

jericho001

Renny natocil uz i lepsi filmy,ale i tenhle neni zase tak spatny.Dej docela ujde,herci taky nejsou spatni a umrti taky v cajku.Jen scenar by mohl byt lepsi.Za me poctivych 70% ()

Rathe

Skvělé! Já jsem se bavil. Ačkoliv jsem vůbec nevěděl, co čekat, tak mě film absolutně dostal. Jo, možná to je další z řad vyvražďovaček, ale tahle byla výborná. Nadchla mě mnohem víc než ty ostatní. Na "opuštěném" ostrově se ve skupině profesionálů začínají ztrácet jak členové tak důvěra a jeden je vrah. Dlouho jsem nevěděl kdo vrahem je, ale nakonec mi to samozřejmě před vyvrcholením došlo. Já jsem se bavil a to celou dobu. Jedinou výtku mám k hlouposti profesionálů a ze začátku moc umělé smrti, což se ale postupem času zlepšilo. ()

Jirkacek

Snímek Lovci myšlenek jsem poprvé viděl nedlouho po jeho uvedení na plátno kin a tenkrát mi jeho hodnocení zapadalo do průměrné škatulky jisté barvy se 49 odstíny šedi. Po dlouhých letech jsme si ho doma pustili podruhé a svůj názor jsem musel pozměnit k lepšímu. A to i přesto, že nápad odvézt lidi na opuštěný ostrov a nechat je bojovat o holý život už tady byl. Nám se líbilo především zpracování příběhu plného napětí, zvratů a překvapení. Dalším lákadlem pro mně byl můj oblíbený herec Christian Slater a také Val Kilmer, ovšem i u těchto dvou postav si režisér připravil poměrně velké překvapení, které z pochopitelných důvodů nebudu prozrazovat. Každopádně po příletu na již zmíněný ostrov se tým sedmi členů FBI v čele se Slaterem měl pokusit vyřešit fiktivní případ sériovíého vraha, jehož zápletku si vymyslel Kilmer. Již při prozkoumávání místa činu u první vymyšlené vraždy došlo k úvodnímu zabití prvního vyšetřovatele, což byl šok pro zbytek týmu i pro nás. A pak zemřel další a další ve stylu slavných deseti malých černoušků od Agathy Christie. Vůbec jsme netušili, kdo přežije a kdo ne, kdo je vrah a kdo bude příští obětí. Atmosféra byla hustá, že by se dala krájet, a navíc vrahovi vše vycházelo do puntíku přesně, neboť si každé zabití předem pečlivě naplánoval na určitou hodinu. S tím jak umírali další a další vyšetřovatelé, okruh podezřelých se zužoval a vše se blížilo k velmi překvapivému a efektnímu závěru. Škoda jen, že si režisér neodpustil zázračné zmrtvýchvstání, které mi zkazilo celkový dojem z jinak vynikajícího snímku. Proto jsem ubral jednu cípatou potvůrku z hodnocení a celkem jsem tak udělil filmu Lovci myšlenek čtyři zamyšlené hvězdičky ****. ()

aneta105

Docela nudné, předvídatelné a hloupé. Děj by nebyl zas tak špatný, jen kdyby byl plně využit. Herecké výkony k tomu i pomáhaly a ke konci jsem na dokoukání neměla nervy 30%. ()

sadsammy

Narazila jsem zase náhodně a nevím jestli mě to nějak zvlášť zaujalo nebo něco. Jako celkově to vypadá dobře, jen tu bude špatná kvalita jelikož film z roku 2004. Ale musím pochválit hru herců a zajímavý příběh snímku. Některé momenty jsem fakt motala, protože přišly mě nějak zbytečný či nudný, ale to je fuk. Takže celkově to působí jako dobrej starej thriller. ()