Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Píše sa rok 1898 a britský dôstojník sa odmieta postaviť na čelo svojho pluku, keď sa dozvie, že jeho regiment odchádza do Sudánu kvôli vojenskému konfliktu. Priatelia a príbuzní mu pošlú štyri biele pierka, ktoré symbolizujú zbabelstvo. Aby znovu získal stratenú česť, preoblečie sa za Araba a tajne zachráni životy tých, ktorí ho predtým označili za zbabelca. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (215)

Radek99 

všetky recenzie používateľa

Romanticky laděný válečný film...bojové scény podbarvené romantickou hudbou...osobně mám s takovýmto spojením problém... podle mne navíc tak trochu nepovedený výpravný velkofilm (rozhodně se tu ale několik zajímavých pasáží a poznatků najde - např. symbolismus pírka - pro Brity symbol zbabělosti, pro černošské kmeny symbol zabití člověka, tedy statečnosti...) ()

curunir 

všetky recenzie používateľa

O tomto filme bolo už popísané veľa, preto iba porovnám svoje názory s tým, čo povedali iní. Herecké výkony sú naozaj nezaujímavé, najlepším mi prišiel Djimon Hounsou, no i ten je vyložene priemerný. Kamera vyčarí niekoľko zaujímavých momentov, ale v globále sa z nej naozaj mohlo vyťažiť viac, najmä v nasnímaní púštnych scenérií, ktoré sú väčšinou akési nemastné-neslané a chýba im určitá veľkoleposť (ako bolo povedané na margo ,,Lawrenca z Arábie"). Častému porovnávaniu práve s ,,Lawrencom" inak nerozumiem. Oba filmy majú príbuzný iba námet púšte, aj tie sú na iných kontinentoch, preto považujem akékoľvek porovnávanie za prehnané a najviacej sa hodí akurát s Van Dammeovým ,,Legionárom". Jediný výraznejšie plus ,,Štyroch pierok" vidím v dynamickom strihu, hoci i ten sa do niektorých kľudnejších scén skôr nehodí. Tu toľko ospevovaná bitka v púšti je podľa mňa skôr lepšie nakrútená a po nej nastupujú už iba čoraz nudnejšie a patetickej scény s ktorými som mal počas sledovania vážne problémy dopozerať ich. Škoda, pretože prvých 20 minút sa to vyvíjalo veľmi sľubne v nadpriemernom hodnotení, väčšinový ostatok je však za slabšie 3*, alebo veľmi dobré 2*. ()

Reklama

Djkoma 

všetky recenzie používateľa

Film pro lidi, kteří si myslí, že Heath Ledger byl od prvního filmu naprostý herecký bůh. Nebyl a tento film to dokazuje stejně jako mnoho dalších. Přesto je jeho obličej hlavní ozdobou filmu, který nesází na známé herce, ale spíše na sílu a nesmrtelnost příběhu. Shekhar Kapur však lehce přestřelil. Tento příběh, děj i postavy mohly na papíře vypadat skvěle, ale ve film samotný je pomalý a vcelku nudným čekáním, na hrdinství a přátelství. Nedivím se, že Shekhar Kapur si pak vzal 5 let volna, než natočil další film.... ()

Desperado 

všetky recenzie používateľa

Po dlhom čase veľkovýpravný historický príbeh vzdialene pripomínajúci Lawrenca z Arábie. Vysoký rozpočet , slušné herecké výkony a silný príbeh dávajú tušiť skvelému diváckemu zážitku. Ale je to strašne dlhé a dej sa doslova vlečie vyše dve hodiny do absurdného finišu, ktorý je vystrihnutý ako z úplne iného filmu. ()

Raven0 

všetky recenzie používateľa

Docela průměrné dobrodružno-válečno-dráma. Pěkná bitva, působivé pouštní prostředí, ale jinak nic extra. Trapné keci o boji za vlast, o boji za statečné britské kamarády, o boji za slečnu, která odsoudí svého milého, že nechce zařvat v nějaké daleké a nic neříkající zemi. Trošku mi tento film připomenul The New World, ale s tím rozdílem, že New World je daleko, daleko lepší :-) Sice nemám xx bodů jako kleopatra a takový machr, že bych toto natočil lépe také bohužel nejsem, ale pravdou halt je, že jsem se prostě nebavil. ()

Galéria (22)

Zaujímavosti (9)

  • V mnoha záběrech se po boku britských jednotek objevují také jednotky egyptské. Sůdán totiž spadal pod egyptské chedivství, vazalský stát upadající Osmanské říše. Egypt od 70. let 19. století začal prohlubovat svou závislost více na Velké Británii, která měla silný vliv především v Káhiře a závislost na Osmanské říši se tak stávala čím dál více formální. Mahdího sjednocené pouštní kmeny tak stály proti Britům, Egypťanům i Turkům. (stefji)
  • Vtedajší britskí vojaci v Sudáne nenosili šarlátovo červené uniformy, ako to bolo vo filme, ale sivé tuniky. (MikaelSVK)
  • Film se ve skutečnosti nenatáčel v Súdánu, ale v Maroku. (Candice)

Súvisiace novinky

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

V roce 1998 si Shekhar Kapur se svojí Královnou Alžbětou odbyl svůj dosavadní vrchol. Americká filmová akademie se naučila skloňovat jeho jméno, ač v hlavních kategoriích zůstalo jenom u nominací, a… (viac)

Reklama

Reklama