Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (viac)
Z nakrúcania  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

Z nakrúcania  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Eterninox

Animace silně promakaná a efektní, ale příběh, dialogy, a především jména jako by vymýšlel dvanáctiletý klučina který rychle potřeboval napsat výpravnou slohovku. V anglickém znění je navíc hodně poznat rozdíl mezi ostřílenými herci v hlavních rolích a těmi ostatními, a rozklížený lip-sync také ničemu nepomáhá. 45% ()

perna182

Cutscéna, akce, cutscéna, akce, akce, akce, cutscéna, vlastně film. Film slouží jako prequel ke hře, ale působí jako hratelná cutscéna. Příběh nás uvede do děje hry, takže chápu, že nehráčům nemá co nabídnout neboť nemají šanci pochopit o co hlavním postavám jde a jakou hru to tady vlastně rozehráli. Tím spíš, pokud nemají k Final Fantasy jako značce žádný vztah a nehráli ani žádnou hru. Potom nechápu jejich potřebu tento film vidět a následně hodnotit. Já fanoušek jsem, hru jsem hrál a film jsem si užil nejen po audiovizuální stránce, ale i úplné prokreslení příběhu, zvlášť pokud kromě hry víte i všechny ostatní souvislosti, pokud jste viděli Ardynův prolog nebo Brotherhood seriál. ()

PavelVanekArt

,,Moc nenajdou ti, co ji hledají. Dostanou ji ti, co si ji zaslouží." Jsou dva druhy animovaných filmů. Takový ty, na který si jdete s rodinkou a smějete se s nimi dětinskému/dvojsečnému humoru. Nebo si to pouštíte o Vánocích a jste happy. Není to nic špatnýho, ale tyhle animáky nenávidím. Pak je tu Japonsko a jejich full CGI dokonalost jménem Final Fantasy. A to je PAN animák. Počítám s tím, že pravděpodobně svět Final Fantasy neznáte. Ani já ne. Je hodně filmů a seriálů na tohle téma, ale nám může být známý propadák Final Fantasy: Esence života (absolutně nic společného se světem FF, ale zase skvěle technicky udělaný) a Final Fantasy: Advent children (to už je pecka). Teď se objevil Kingsglaive a představuje něco, co svět fantasy a sci-fi ještě neviděl. Final Fantasy je úspěšná obří sága her (čítající přes dvacet titulů) a letos vyšel nový díl, Final Fantasy XV. K téhle hře náleží tento film, pro lepší pochopení herního příběhu. To nás ale nezajímá, nás zajímá film. O světech FF nemusíte vědět skoro nic. Akorát to, že je to nejtvrdší jádro Steampunk stylu (všude samý království, meče, historická róba a do toho se míchá velkou měrou moderní technologie a magie) a dohromady to skvěle funguje. O příběhu se tu rozepisovat nebudu, je to klasický cliché o záchraně světa. Co je ale totálně dechberoucí, tak vizuální stránka filmu a epické provedení jakékoliv bitvy. Je mi jasný, že Japonci jsou hodně dopředu s technologií, ale že až tak? Čelist mi upadla hned na začátku u první bitvy. Japonci jsou megalomani, nebojí se do čehokoliv narvat titánsky obrovský démony, který převáží obrovský lítající stroje. A to všechno na obrazovce vypadá mnohem líp, než hranej film. Protože je to animák. Prostě animovanej film, zdar. Barevný hovadiny z Hollywoodu se můžou jít vycpat, Japonci jsou králové animací. 5* a.k.a 100% ()

Mrkvič

Jak je u Final Fantasy zvykem, opět to jsou vizuální orgie. Místy je z filmu cítit i silná zápletka a monumentální dějové zvraty. Jenže já se v tom ták ztrácel. Ta jména, rody, tituly, no a byl jsem v čudu. V samotném závěru (ale asi už i dřív) jsem to měl stejně tak při akci, kdy létají malí hopíci a megaobří hopíkové. Možná se v tom někdo vyzná, ale já teda moc netušil, která bije, komu kdo bije, komu upadla ruka atd. ()

Corpsegrinder

Nejsem kdovíjakej expert na FF neboť jsem hrál jen pár dílů a prakticky nikdy do konce, mám ale slabost pro tyhle japonský CGI velkofilmy neboť v nich většinou funguje vše, a přesně to je i případ Kingsglaive. Největší plus jde samozřejmě k vizuálu neboť se na to hezky kouká a nepamatuju si líp vypadající animovanej film. Příběh je taková klasická zmutovaná pohádka ale politická rovina v první půlce filmu funguje a nenudí a spolehlivě vás napojí na akčnější druhou půlku kde se to řeže tak moc že občas ztrácíte v akci přehled, FF bylo vždycky skoro až knižně laděný takže to něčí pozornost asi neudrží ale. Akce je kapitola sama o sobě neboť šikmooký megalomani to rozjeli naplno a tak tu máme nápaditý boje s armádou a monstrama všech velikostí za pomoci teleportace která tomu trochu dodává šťávu. Emoce fungujou a o dementních postavách zde nemůže bejt řeč neboť každej tady má svoje místo. Nemám problém dát 5 hvězd. P.S. když čtu jaký filmy to tady lidem připomíná tak jdu skoro smíchy na prdel :)) Mně to připomínalo Smrtonosnou past a Gumídky. ()

• Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)
  • I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)
  • Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)