Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

kajas

Tady jsem se seznámila s Tarantinem. Moc jsem se bavila a poprvé v životě jsem se na hektolitry krve ve filmu nedívala s odporem. Uma válí a souboj s Lucy Liu je zkrátka bomba. Skvělý film. ()

FilmFan24

Gejzír krvavých nápadů, přehršel vtipných situací a samozřejmě dlouhé rozhovory o ničem, které ale ve výsledku jsou o něčem. No a Uma Thurman, která jako Nevěsta neskutečně válí v tomto nelineárně vyprávěném příběhu o jedné pomstě...Kill Bill: Vol. 1 je ale dobré hodnotit vcelku spolu s Vol. 2, kdy vytvoří jednolitý celek kde zas tak moc nevadí, že první půlka je trochu slabší... ()

JohnMiller

Prvý film čo som od Quentina Tarantina videl.Bolo to niekedy v trinástich rokoch môjho života. Dosť to na mňa zapôsolbilo aj keď nie som veľmi milovníkom Japonska samurajské meče sa mi vždy páčili a tu je toho požehnane. Potešil ma aj grindhousový akčný herec Sonny Chiba, ako Hatori Hanzo. Celí film je jedna veľká akcia ktorá vrcholí masakrom šialenej osemdesiat osmičky muselo to byť veľmi náročné natočiť ale nastrihať takú brutálnu akciu bez jedinej bezchybnej sekundy ale podarilo sa. ()

Hamaradža

Japonsko po Tarantinovsku. Nadpozemsky coolová akčne-atmosferická meditácia/action žranica (Akokoľvek absurdne táto kombinácia znie) ako to vie iba pán veľký. Druhé zhliadnutie po rokoch a päťhviezda je jasná. ()

AlistairMir

Uma jako ženská verze Bruce (alespoň overalem) kosí jednoho padoucha za druhým. Všude lítají ruce, nohy, hlavy, tečou tu potoky krve a já měl co dělat, abych tomu dal nakonec alespoň ty 3* jelikož na rozdíl od drtivé většiny mě tento výplach mozku zrovna neoslovil a vše tak za mě zachraňovala Lucy Liu. ()

runner85

Keby si Kozue, pardon Gogo nepohnevala Azumi, mohla jej pomôcť v boji proti The Bride. Alebo by ju aspoň naučila, ako sa správne vyhnúť klincom. Neviem prečo, ale dajako tej hlavnej postave som nevedel prísť na chuť, a ani samotné spracovanie ma až tak nenadchlo, ako by som chcel. Súboje boli slabé, kým začali si človek mohol odskočiť na nákup a potom mali rýchli koniec. Ako náhradu nezvládnutia súbojov to pán režíser nahradil aspoň hektolitrom krvi, ktorý striekal všade na vôkol. Ale soundtrack bol úžas. P.S najviac sa mi páčil rozhovor v bare (Gogo + zubáč) :D :D "ešte stále mi ho tam chceš vraziť? :D :D" ()

salalala

Dodnes asi nejstylovější film Quentina Tarantina, který má tu výhodu, že ho pochopí úplně všichni diváci, každá skupina ale úplně jinak. Vzhledem k množství odkazů na různé samurajské filmy, filmy Bruce Leeho a vůbec japonskou kulturu si ho maximálně užijí ti, kteří mají nakoukáno podobně jako autor a budou si přímo libovat v jednotlivých odkazech a nejspíš i citacích. Ti, kteří se v tomto neorientují, by neměli úplně zaplakat, protože i bez toho snímek funguje parádně, ačkoli je pochopitelně nutné přistoupit na Tarantinovu hru extrémní nadsázky, v níž se nesmí řešit logické aspekty příběhu, které pochopitelně moc neobstojí. Akce je naprosto fenomenální a neskutečně brutální a upoutá u ní to, že je pokaždé jiná - první velká bitka je naprosto syrová, drsná a nekompromisní, naopak závěrečná je až poetická, vůbec to ale nevadí, protože Tarantino má všechno pod kontrolou. Jeho střídání stylů a záběrů je taky zcela fenomenální, protože tu kombinuje fantastickou anime sekvenci, nádhernou černobílou bitku i výtečnou závěrečnou scénu na sněhu. Nechybí tu ani jeho svérázný humor, kterého tu sice není tolik, ale několik hlášek a humorných situací pobaví. O geniálním soundtracku nemá smysl se zmiňovat, protože to k autorovi tak nějak patří, tady to ale dovedl do naprosté dokonalosti. Uma Thurman je vynikající a snímek v pohodě utáhne sama, jen je škoda, že kvůli rozdělení na jednotlivé kapitoly nemá podobně výrazné protihráče, protože Lucy Liu i Vivica A. Fox jsou skvělé, jen nemají tolik prostoru. Možná je škoda, že snímek je přece jen trochu zahleděný sám do sebe a divákovi nejde moc naproti, protože mu nedává prostor k jakémukoli přemýšlení a musí přijmout vizi autora. Lehkým problémem pak může být i to, že kvůli rozdělení na dva díly působí film neuzavřeně a chybí mu nějaký emocionální vrchol. Kill Bill vol. 1 je výborný počin, který nemá moc obdoby, přibližuje západnímu publiku poetiku samurajských a starších asijských filmů a ukazuje, že Quentin Tarantino je opravdu svéráz, který za každých okolností ví, co dělá. 80 % ()

Eldrick

Nádherná poetická cool řezničina přesraná nápady, která ale sama o sobě moc (bez Vol. 2) nefunguje. Tarantino se ale každopádně překonal po formální stránce, takové audio-vizuální orgie jsem od něj nečekal ani náhodou. Škoda té černobílé sekvence, barevná by byla výživnější. ()

Skip

Skvělá záležitost. Parádní souboje, výborná hudba... Pochoutka pro oko. Maniak z videopůjčovny si splnil svůj sen a my z toho máme jen požitek. ()

willow666

Pane Tarantino, co jste mi to udělal? Vy, režisér, kterého mám tolik ráda, natočíte něco tak plytkého, vy budete jen prázdně natahovat děj sekáním hlav? To by mě nikdy nenapadlo. Další z těch opravdu mála filmů, při nichž jsem se v kině tak nudila, že jsem málem odešla. Tak tedy hvězdička za hudbu. ()

hygienik

Tento film sa mi nepáčil. Je to 1 z tých snímok, ktorá je podla mňa nadhodnotená oslavnými ódami priaznivcov akčného žánru. 2hviezdy. A teraz ku komentáru. Film má skvelú kameru, výbornú réžiu a originálne prevedenie (striedanie animovaných sekvencií a rôznofarebných sekvencií. Ale je tu jeden zásadný nedostatok, - absencia vývoja deja, psychiky postáv, akéhokoľvek myšlienkového odkazu (teda okrem tej skvelej stártrekovskej citácie, že pomsta je jedlo, ktoré treba servírovať chladné). Všetko od začiatku do konca je vlastne len samoúčelná prehliadka násilie pre násilie samo. "Je to čistá práca ruky profesionála. A nejaký magor by to (tento film) dokonca mohol obdivovať." Sám Tarantino týmto kúskom dialógu možno nič netušiac ohodnotil výstižne aj vlastný film. Pulp Fiction bol skvelý, možno najlepší akčný film aký som videl. Mal obsah, vtip, akciu ale hlavne odrážal pestrosť zločineckej duše. Zatiaľ čo Uma Turman v Kill Bill 1 až na svetlé výnimky bola len vraždiaci stroj. ()

jurama525

Skvělej film , zaživnej přiběh, celkem hodně krve a vytečné bojove scény . Styl Quentina Tarantina to je prostě něco zkvělého. Když uvidite nějaky film a objevi se v něm toto jméno tak ten dotyčný film musí byt určitě pecka. Kill Bill tou peckou určitě je. ()

L_O_U_S

Ani tarantinovská ujetost a zajímavé nápady nedokáží zakrýt to, že první Kill Bill neobstojí jako samostatný film a že jeden záměrně přeexponovaný nářez na konci je trochu málo. (763., 25. X. 2012) ()

Aleee89

Když jsem film viděla poprvé, skoro vůbec se mi nelíbil. Ale poté, co jsem viděla dvojku, více se doplnil příběh, člověk více pochopil a tím se mi i jednička začala líbit. Sice si pořád myslím, že je horší než dvojka (což je výjimka), ale i tak mám na ni veskrze kladný názor. Sice ano, některé scény byly na můj vkus divné a nelíbily se mi, ale zase to vyrovnaly scény jiné. které mě přímo dostávaly (hlavně scény s O-Ren Ishii). Velkým plusem tohoto filmu je hudba, ta je báječná. Jinak Quentin Tarantino - není to můj oblíbený režisér, ale jeho filmy mají něco do sebe a člověk si už zvykl, že jsou prostě jiné... ()

DonPedro

KillBill tedy rozhodně není pro ty, kteří nejsou kvůli formě ochotni zamhouřit oko nad obsahem. Příběh je dálnice, která nabízí kdesi za obzorem jednu zatáčku a na tom nic nezmění ani už tradiční vyprávění na přeskáčku. Naštěstí se Tarantinovi ze scénáře hustoty vakua podařilo natlačit do filmu kromě obrovské porce zábavy i nějaké ty emoce – přes anime střípek, pološílený pohled Umy Thurman, zklidněný závěrečný souboj v okamžiku, kdy by další akrobacie hrozila stereotypem a neskutečnou hudební masáž. Na jedničku bez hvězdičky zrežírovaný půlfilm s velkou šancí na plné hodnocení po dokončení. ()

Sheldra

No jo, pomsta holt chutná nejlépe za studena, a hlavně podle Tarantinova receptu. Je to sekaná, u které se pokaždé nezřízeně řehtám a zároveň mi přecházejí oči a uši. Beatrix a Quentin válí! ()

dyfur odpad!

...toľká reklama na film ...pozrel som a divné...neviem čo tým sa chcelo povedať úplná blbina.... odpad . samoúčelné -o ničom ()

Chrysopras

Za pochvalnou zmínku stojí jen soundtrack, jinak slabá revange zápletka v níž překvapivě chybí aspon ta nadsázka. Nejslabší kus QT... ( s nepochopitelně přepálenym hodnocením na imdb ). ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)