Polední žár

(TV film)
všetky plagáty
TV spot

Bývalý spisovatel detektivních románů Bill Harding (J. Hanzlík) se podruhé oženil s Betsy (Z. Adamovská), dcerou newyorského milionáře. Po letech se setkává s první ženou Angelikou (S. Postlerová), která žije s kontroverzním spisovatelem Lumbem (J. Čenský), k němuž ji pojí vztah plný hádek a nesvárů. Lumb nečekaně nabídne Hardingovi k posouzení svůj nový román a seznamuje se s milionářovou druhou dcerou Dafne (S. Laurinová). Protože hledá bohatou nevěstu, lehkomyslná dívka jeho představě vyhovuje. Jednou večer zatelefonuje Angelika Billovi a prosí ho o pomoc. Vzápětí Lumba někdo zavraždí a oba se stanou rázem podezřelí… Napínavý detektivní příběh napsal podle románu klasika amerického detektivního žánru Patricka Quentina Jiří Hubač, režii měl Zdeněk Zelenka a za kamerou stál Vladimír Opletal. (Česká televize)

evangelik

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Celý příběh je sice trochu překombinovaný a L. Mrkvička si tak trochu hraje na Colomba, ale rozhodně jsem ihned ponořil do děje a nakonec jsem byl překvapen rozuzlením... ()

horskejvlk

Skvělá inscenace, bohužel jako poslední dojezd tohoto žánru v ČT. Plejáda skvělých herců, esence americké New Yorkské plutokracie, prostě divadelní detektivka jako bezva představení. ()

ROSTABAR

Příjemná detektivka o vraždě seladona Lumba, který chce vydírat bohatou rodinu v New Yorku, ale někdo musí zakročit. Nejvíce podezřelá je bývalá manželka Billa Hardinga, která s Lumbem nějakou dobu žila. Bill nevěří, že by to bývalá manželka mohla provést a tak se jí snaží bránit před neúnavným vyšetřovatelem. ()