Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Arassuil

Jsem anglofil a tak jsem prostě musel, i když romantické komedie moc nesleduji. Nicméně nebyl jsem zklamán, spíše naprosto nadšen z potrhlých scén, z anglického humoru, z krásných hereček a především z mladé Keiry Knightley. Opravdu plnohodnotná vánoční oddechovka, kterou jsem schopen sledovat i v 35 stupňových vedrech. Sice mi zase trvalo než jsem zkousl ten sladký konec, ale místo ocelového lana jsem kousal nit. Těch pět hvězdiček si dle mě zaslouží. ()

Lal.V

Geniálne ! Úžasná komédia, neskutočne úžasná :O Takto som sa nebavil už dávno, skvelé jednotlivé príbehy, niektoré smutné a niektoré veľmi šťastné, tvorili túto skvelú mozaiku. Komédiu, ktorá by ma rozosmiala takmer pri každom zábere tu už dlho nebola a hlavne som to nečakal od komédie s poznámkou romantická. Som si neškodne sedel doma, keď sa jeden z členov rodiny rozhodol LN sledovať a ja som najprv nezaujato sledoval jedným okom, až kým som mal v oboch očiach slzy šťastia i smútku. Ansámbl anglických hercov bol neskutočne skvelý, osobne sa mi však najviac páčil kúsok s... a vlastne to je jedno, pretože ich bolo viac a človek si skutočne nevyberie. P.S Jednoznačne ma však pobavila jedna časť, ktorá ani tak nesúvisela s obsahom, ale keď som si predstavil Martina Freemana po istej scéne ako bude hrať Bilba, tak som sa skoro zadrhol. ()

chikolas

Přiznávám že tento film jsem viděl teprv nedávno. Po zhlédnutí se ihned zařadil mezi moje nejoblíbenější. Opravdu nádherný film s dechberoucí hudbou Craiga Armstronga. Už dlouho mě takhle žádný film nedojal. ()

Ajka13

Ta nejtypičtější romantická komedie co vůbec existuje, ale na rozdíl od všech ostatních jí nechybí humor a pointa. Nemluvě o představitelích, které zbožňuju - A. Rickman, K. Knightley, C. Firth, H. Grant atd... Moje Vánoční klasika, která na mém počítači nesmí o Vánocích chybět! ()

Lukkyn

Romantická komedie není zrovna můj šálek kávy. Většina z nich mi připadá hloupá , nezajímavá, a často i trapná. Jenže ouha nehažme všechny do jednoho pytle. Tenhle fiml se vyhoupl až do desítky těch nej co jsem viděl. Opravdu mě tenhle film chytil. Dějové linie lidí , kteří jsou navzájem provázáni a kteří prožívají zajímavá zamilování. To vše mě nadchlo víc než jsem čekal. K tomu se přidalo poměrně dost známých herců a je z toho velice povedený film. ()

Linsang

Plejáda největších britských hvězd v mozaice příběhů z předvánočního Londýna. Tento film má všechno, co od romantických komedií čekám - zasmála jsem se (Colin Firth a jeho uklízečka, Hugh Grant a skoro všechny jeho scénky, Bill Nighy jako značně omšelá hvězda), dojmula (tam toho bylo také více, např. neopětovaná láska k manželce svého nejlepšího kamaráda v podání Keiry Knightley, nešťastný konec slibné noci mezi spolupracovníky, nevěra Alana Rickmama...) a nakonec i toho happy endu jsem se dočkala :-) Jen tak dál, milí Britové, jen tak dál... PS: A soundtrack je pro mě malý poklad. ()

Diceros

Pro mě nepochopitelné hodnocení! Já se tedy dost nudil (a to mám romantické komedie rád). Několik příběhů, které se přepínají až se vlastně nedozvíme o dané dvojici vpodstatě nic moc, ale nakonci se příběhy samozřejmě setkají, jak neočekávané. Jednotlivé příběhy jsou kýčovité až hanba, přímé, jednoduché, nereálné až to bolí a celkově nudné. Občas i dost sprosté. Znám mnoho a mnoho a mnoho lepších romantických komedií... U mě to nemá ani na průměr, takže 2* ()

baterka.27

Několik dojemných příběhů, které se musí dotýkat každého člověka, který není z kamene. Oproti jiným romantickým komediím má tato hned několik happy endů, které spolu soutěží o to, kolik diváků dojmou k slzám. Tím získává film ještě větší sílu, než je tomu u podobně laděných snímků. ()

Peenugirl

Nebezpečná vec tá láska, aj tá nešťastná dáva dokopy ľudí. Takže ak to najskôr vyzerá na poriadne škaredý rozchod, je možné, že vám to do života prinesie viac ako odnieslo. Láska je všade vôkol nás a je taktiež aj v každom z nás, preto je len otázkou času kedy ju s niekým prežijeme naplno. Krásna myšlienka, ešte krajšie stvárnenie. Vtipný balzám na dušu. Nezaprem sa, som žena. 85% plus 1% za scénku "vážny" rozhovor otca a syna na lavičke - tak milé... ()

lepinla792

Měl jsem to mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale jsou jiné filmy, které mám raději, nicméně film je to výborný, pohodový..... a tak. Po čase měním názor a dávám po druhém shlédnutí 5 hvězdiček. ()

LucyZ

Snad nejlepší novodobý romantický film. Ač nemám filmy tohoto typu příliš v oblibě, tenhle je výjimkou potvrzující pravidlo, že nic se nemá házet do jednoho pytle. Rickman, neeson, Firth opět nezklamali a Hugh Grant příjemně překvapil (a to nemluvím o těch ostatních). Teď nezbývá, něž jen čekat na další "Lásku nebeskou"... a doufám, že to bude brzy :-) ()

pralinka_01

Je jedno koľkokrát tento film vidíte, stále má svoje čaro a radí sa k mojim najobľúbenejším. Videla som ho už asi 10-krát, no Vianoce bez neho si neviem predstaviť. (A asi ani leto, keďže je teraz august). Zas a znova sa mi potvrdilo, že milujem "divný" britský humor a vianočný Londýn. ()

bergeron

Why do we love ? Odpoved najdete v tomto filme. Su tu sice poprepinane viacere pribehy, ale su sucastou jedneho velkeho. Zaroven tu hra tak vela hercov, ze nebudete vediet koho chcete vidiet na platne v danej sekunde minute. Uz zaciatok filmu s Billy Mackom vam vytvori usmev na tvari, nasledne ustrachany Hught Grant, smutny Liam Neeson, utiahnuty Collin Firth, a slizky Alan Rickman so svojim prizvukom Vam ulahodi tiez. Vsetci v jednom filme plnom roznych situacii spojenych s laskou. Humor dodava Billy Mack prevazne ( tiez obdivuhodny akcent ), napatie Liam Neeson so svojim synom, True love Collin Firth, a neskutocne chvile radosti a smutku, usmevu a slz, a nasledne konecnej nalady po vypnuti televizora vam daju vsetci dokopy. Tento film bude mat navzdy nieco,niekoho, kde si najdete aj vy samych seba. „The Christmas is all around you and you just have to let it snow “ ()

prostoreka

Pekné, milé, vianočné, atmosferické... na konci síce klišé s letiskom a naháňaním svojej ,,životnej lásky", životnej preto v úvodzovkách, pretože v tomto prípade to bola láska 11ročných detí, ale čo tam po tom. Málokedy pri romantických filmoch plačem, ale pri tomto som plakala. A budem plakať ešte veľakrát, lebo toto nebolo posledný raz, čo som to videla. ()

logosi

Love actualy je přesně ten typ filmu,u kterého lidé okolo mě začnou pochybovat o mé inteligenci,neb sedím jak u vytržení a ve tváři mám přiblblý úsměv.Jsem holt duše romantická a když je ta romantika navíc podaná vkusně,s vtipem a dobrými hereckými výkony, jsem jak v sedmém nebi. ()

vlk++

Dnes již klasická 5* romantická komedie, na kterou je v čase vánočním stejný spoleh jako na Mrazíka ;). "Ahoj děti, nekupujte si drogy! Staňte se hvědou a budou vám je dávat zadarmo!" :). Opět jsem sledoval od první do poslední minuty, poslouchal skvělou hudbu a hledal si svého favorita. Tentokrát to byla Portugalka Lúcia Moniz (dvojice s Colinem Firthem). ()

Mocca

Krásny romantický a komedialně naladěný film s výborným obsazením a skvělou hudbou.Skvost těchto žánrů.Navodil ve mě velice pozitivní náladu.Konec filmu mi přinesl usměv na tváři. ()

Djflash

Britské vnímání vánočních svátků je diametrálně odlišné, než tomu je za velkou louží, což také dokazuje Curtisův vanoční snímek Love Actually. Láská nebeská je totiž taková mozaika liodských osudů, kterou sledujeme po určité časové období s celkovým vyvrcholením v tomto pípadě na štědrý večer. Ve filmu je hned několik příběhů a každý z těchto příběhů má svůj specický rys a tedy je něčím zajinavý (každý z příběhů má jinou zápletku ) a něktré se i vzájemně prolínají. V průběhu filmu se u diváka vystřídají ruzné směsice pocitů, jako je například smích, radost či pláč, a to z toho důvodu, že né každý příběh musí mít zaručené šťastný konec , a to i přesto, že se děj snímku odehrává v té nejkouzelnější době v roce. Vystupuje zde celkem hodně hereckých stalic britké i světové kinematografie. Jejich herecký čas strávený před kamerou je však velmi správně vyvážený takže postavy jsou dostatečně vykresleny a v takovém případě má samotný divák možnost k nim určitým způsobem přilnout a ztotožnit se s jejich osudem. Mě osobně nejvíc zaujal děj okolo premiéra Hughea Granta av hodně jsem se pobavil i u příběhů opilecké vyhaslé rockové hvězdy Billyho Macka.(mimochodem jeho vánoční videoklip je jeden z nejvtipnějších klipů s vanoční tematikou, který jsem doposud měl možnost vidět.) Obratem se tak dostávám k hudbě a výborně sladěnému soundtracku, který společně s vinikajícími instrumentálnímmi počiny od Craiga Armstronga dotvářejí tu pravou vánoční i filmovou atmosféru. Myslím si, že ani sám Richard Curtis tehdy netušil, že natáčí film ze kterého se stane postupem času ta pravá vánoční klasika,, která se bude rok co rok objevovat na televiznich obrazovkách a s oblibou ji bude stále sledovat nespočet divaků, což mužeme považovat za velky filmový úspěch . Nutno říci, že Láska nebeská si hoo bezpochyby doopravdy zaslouží. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)