Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Hwaelos

Tři hvězdičky? Bože, co sem to za vola? Tohle je nejspíš ten nejlíp obsazenej film všech dob! A na druhé podívání musím říct, že je to "ještě lepší než La Scala" :) ()

murakamigirl

Ako bonboniéra. Sladučká a po okraj naplnená pestrou zmeskou cukríkov. Povedzme zamdlievate z marcipánu alebo medzi natiahnutím na škripec a želé by ste volili prvé menované? Aj keď tu sa tomu marcipánu/ želé (možno) neschováte, chuť z ostatných cukríkov graduje na jazyku a splynutie všetkých chutí do jednej, to je nebeský ohňostroj, akému sa nevyrovná ani ten silvestrovský v Sydney, fakt. :) A vy zmäknete, svorne i s nejakými svojimi marcipánovými predsudkami. Tak ako ja... Množstvo hereckých mien sa blysne vo veľmi sympatických polohách. Soundtrack? Šmrncovný! Sú songy, z akých moje zeppelinovské ja robilo kotrmelce, jasan:D, ale pre film a hodnotenie bezpredmetné... Láska nebeská mi darovala hneď 2 prínosy: predsatvila mi Granta, ktorého výrazy, úsmevy a "grantovstvo" mi nerozladilo nervové struny, to poprvé, a podruhé personifikuje NAJKÚZELNEJŠÍ vianočný film, čo som doposiaľ videla. Vystihnúť ho na Vianoce, sadnúť si naň s priateľom/ priateľkou/ človekom, ktorého máte radi a voilá- najveľkolepejší darček a večer je na svete:)!!! Život treba osladiť, otvorte preto túto kvalitnú bonboniéru a pošmáknite si na sladkom entuziazme Lásky nebeskej. A šupom, praitelia! 4,5*/ 90% ()

jh666

Vánoce v Londýně. K tomu plejáda nejlepších herců z ostrovů (Grantem počínaje, Neesonem konče). A stačí to. Pro mě nejlepší vánoční film, který není pohádka. P.S:: Konečně jsem viděl Billa Nighy bez chapadel. ()

moviesfan

Láska nebeská je film u kterého se budete chvíli smát, chvíli budete romanticky smýšlet. Budete také fandit mnoha postavám, aby se jim vydařilo to, co má. Herecké obsazení je výtečné. A příběh? K němu není co dodat. Alespoň já bych mu nic nevytkl. Pozitiva z něj jen srší (až na pár momentů), a to je dobře. Po skončení si řeknete, že tento film budete chtít vidět ještě jednou. Já ho viděl už asi 4x a stále nejsem zklamaný. ()

Terez.S

Když se láska nebeská před Vánoci v roce 2003 objevila v kinech, nikdo asi nepředpokládal, na jak vyjímečný film právě jdou. Láska nebeská se o té doby stala téměř kultovním filmem a podle mě naprosto zaslouženě, protože má všechno - má nadhled, eleganci, vtip, krásné příběhy, ve kterých se najde úplně každý, hudbu, která dotváří atmosféru, hvězdné obsazení, které není "hvězdné" jen podle jmen, ale i svými výkony (jmenovat můžu např. Hugha Granta, Emmu Thompson, Colina Firtha, Billa Nighty nebo Keiru Knightley) .. všechno to do sebe skvěle zapadá a věřím v to, že za 20,30,40 let si lidi budou pouštět Lásku nebeskou jako úžasnou klasiku a budu ji mít rádi stejně tak, jako ji teď máme (většina) rádi my. ()

Tyler:D

Romantické komédie nepozerám, ale kvôli toľkým známym hercom a vysokým hodnoteniam som urobil výnimku. A oplatilo sa, veľmi milá a vtipná vec. Aj vystrihnuté scény stoja za to, mohlo by to trvať kľudne aj 3 hodiny, na kvalite by to neubralo. 90% ()

JohnCZ

Skvělá a hlavně inteligentní romantická komedie se špičkovým obsazením, skvělým soundtrackem a příjemně napsaným scénářem. Love Actually nepostrádá vtip, špetičku dramatu a vzhledem k tomu, že je to maximálně pohodový a milý vánoční film, nevadil mi ani notně předimenzovaný happy end, u kterého se nemůže potutelně usmívat jen ten největší cynik. Britové umí! Hey kids! Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free! ()

jahol

Ano, tahle exploze lásky je schopna pěkně vymést z temnějších stránek vaší duše leccos smutného. Pro čas těsně předvánoční ideální film, rozpadající se do řdy epizod různého vyznění - od až komediálně satirického (úžasná postava stárnoucího rockera) přes ryze romantické (asi nejlépe natočená epizoda o namlouvací cestě do Provence), posmutněle krásné a stále romantické (epizoda s Keirou Knightley) až po ryze dramaticky smutné a přitom velmi aktuální (trojúhelník stárnoucího bosse, jeho ženy a mladé dravé sekretářky). Je toho až malinko moc, pár epizodek je o něco slabších, ale méně než pět hvězdiček se dát nedá. ()

svik

Hodnotím za 1a...Mám pro tyto filmy slabost. Bylo tam všechno co by ve skvělém a napínavém filmu mělo být. Je to hlavně to co mě fascinuje, že je nekolik příběhů dohromady vpuštěných do děje a tyto příběhy byly fakt super. ()

mau

Co bych měla dodávat? Síť vztahů, jejichž protagonisty ztvárnili samí úžasní herci a těžko soudit, kdo z nich se mi líbil víc - za každých okolností a v jakékoli roli sexy Colin Firth či nezapomenutelný Bill Nighy, jehož typickou mimiku i pohyby snadno rozeznáte i přes velmi pečlivou masku ve filmu Piráti z Karibiku 2.. A neříkejte, že jste neplakali :D ()

joehot

Moje nejoblíbenější romantická komedie. Krásné příběhy, úžasní herci,perfektní hudba, zábava, někdy i smutek, dojetí.. Jentak se nenajde konkurent pro tento film.. P.S. Pro mě a pro přítelkyni je to takový ten "náš" film..:) ()

corpsy

Úžasný, dojímavý, vtipný. Neviem ani poriadne vyjadriť pocity, ktoré mám pri sledovaní tohto excelentného diela. Dalo by sa povedať, že je to ultimatívny film v žánri romantickej komédie. Film, ktorý je tradičným spestrením mojich Vianočných sviatkov, kedy najviac zapôsobí jeho prekrásna romantická atmosféra. ()

zablaga

Nestotožňujem sa so všetkými a niektoré príbehy mi prídu prehnané, ale je to naozaj výborná romantická komédia, ktorá vám zaručí vianočnú náladu, aj keby to pozeráte v lete:) Vždy ma rozplače story: Alan Rickman+Emma Thompson, Keira Knightley+Andrew Lincoln:) ()

Marek1991

K tomuto filmu som sa dostal po viac ako 9. rokoch. Chcel som už konečne vedieť, čo tak uchvátilo ľudí na tomto filme. Niektorí vravia, že je to najlepšia romantické komédia v štýle anglického humoru, takže som si hneď predstavil niečo v zmysle Mr. Bean a The IT Crowd spojené s niečím ako Pomáda, či Titanic. Po pozretí prvej pól hodiny som si vravel, čo za odpad toto je, ja mám iný vkus a ľudia to musia nadhodnocovať kvôli obsadeniu a mnohým originálnym príbehom, ktoré by boli základňami pre dosť filmov. Ten šok a zmenu z toho zatiaľ vynechám a poviem vám, že konci filmu som si vravel, kto režiséra tlačil do toho, aby z toho niečo vystrihol, prečo to nemohli naozaj natiahnuť na tie približne tri a pól hodiny, veď keď je niečo veľmi nádherné, ľuďom by tá dĺžka trvania až tak nevadila, hlavne to je vidieť na veciach menej akčných a nudnejších ako Vtedy v Amerike, či Vtedy na Západe. Prvá pól hodina až trištvrte hodina bola u mňa v znamení náhodných, trápnych, predvídateľných, vysoko nereálnych cukrových príbehov, ktoré sa môžu stať len vo filme a zároveň vybrakovali mnoho nápadov. Potom som si, ale povedal, veď čisto anglický humor to nie je, podieľali sa na tom aj Francúzi a Američania. Možno tie náhody a nereálnosti majú aj nejaký zmysel. Možno, práve tá odľahčenosť a absurdnosť má byť jadrom toho príbehu. Práve preto, že je to akási moderná rozprávka na Vianoce, ktoré sú symbolom šťastia, lásky, mieru a porozumenia, to chce niečo, nášmu cynickému a zlému svetu plnému nešťastia proste vyjsť oproti ako protiklad. Tým, že je to len film, ktorý by mohol byť niečoho symbolom a ja som ten anglický humor pochopil trochu viac, sa mi náhľad na to, trocha zmenil. Príbeh otca a nevlastného syna bol spočiatku pre mňa nepríjemný, lebo ten otec sa choval dosť nereálne prihlúplo a naivne, až ku koncu sa mi zapáčil a tým krásnym nereálnym behom za šťastím, ktoré náhodne vyšlo, bol skôr nádherným symbolom. Príbeh bláznivého starého muzikanta, ktorého brak hrajú rádiá a je v televízii a zaznamenáva návrat na scénu, je akýmsi reálnym symbolom dnešného zábavného priemyslu, kde nad kvalitou prevláda šou, šokujúce udalosti, komerčné tendenčné a vnútri prázdne diela, ktoré sú však dobre načasované na správne obdobie a propagované účinným marketingom a tým zaznamenávajú úspech, samozrejme aj u neho ten koniec príbehu musel byť taký, aby všetko vyšlo priam dokonale a všetci boli šťastní. Príbeh premiéra a sekretárky sa mi znepáčil hneď v úvode, keď si Hugh Grant dal ruky do vačkov a sekretárka začala predvídateľne a nereálne koktať a mýliť sa, ale práve nereálnosť tohto príbehu bola niečím zábavným a roztomilým, vďaka ktorému záver s bozkávaním vyšiel skvelo. Príbeh manželstva, ktoré stratilo iskru a novej známosti manžela, dopadol zvláštne, ťažko povedať, či dobre, ale vyzeralo to, že šťastne. Najviac ma na tom pobavil Atkinson s balením darčekov a pri záverečnom behu chlapca, bol akoby takým vedľajším anjelom, ktorý mal zabezpečiť, aby film dopadol dobre, i keď, keby ste predavačovi povedali dosť, tak by tak zrejme spravil, ale znova je to film, kde prehnanosť a náhodnosť hraje veľkú rolu. Príbeh samotára, kde hral Colin Firth som si myslel, že mi bude najviac blízky, nakoniec nebol, ale nesťažujem si, len som si k nemu musel nájsť cestu. Už od úvodu preháňal s tou neschopnosťou sa dorozumieť, ku koncu mi dokonca pripomenul nejaké filmy, tým ako sa hnal s mnohými ľuďmi za svojou láskou a bol aj zábavný, samozrejme s vianočným koncom. Príbeh s postihnutým členom rodiny bol slabý, ale poukázal na problémy, nanešťastie sa mu nevenovalo toľko času, ktorý by na obsiahnutie psychológie pre svoju náročnosť a rozmanitosť v našich životoch ľudí potreboval. Príbeh s tým pravdepodobne zaskakovacím hercom a herečkou, ktorí boli obaja naivní a pôsobili v akomsi nepodarenom pornofilme mal byť symbolom toho, že žiadny vzťah, ktorý môže vzniknúť, pri akejkoľvek príležitosti, nie je nemožný. Len sa mi až tak nepáčil, nahota tam bola zbytočná, preto to nie je ani tak film pre malé deti. Môj príbeh, ako som si ho nazval, je však ten s priateľmi a ženou, ktorá si vzala jedného z nich, ale ten druhý ju tiež miloval, ale nedokázal to dať najavo. Ja som mal tiež v živote mnohokrát problém s tým, že sa mi páčili mnohé ženy, ale nedokázal som im to dať najavo, či už kvôli tomu, že ma nevnímali, mali za blázna, nejavili o mňa záujem, či som ten záujem nepostrehol alebo boli zamilované, či chodili s niekým iným. U mňa však to odhalenie, že niekoho mám veľmi rád, tou osobou nikdy neprišlo a tak som nemohol využiť ani nejaké krásne vyznanie, to bolo naozaj srdcom filmu, keďže už nemohlo a ani nedokázalo nič v manželstve pre Bohom zmeniť, ale odhalilo pravdu, spôsobilo uzmierenie, odľahčilo srdcia. Neviem, aký by mal byť koniec toho príbehu, ak ten môj dopadne šťastne, budem vám vedieť povedať, čo tam mohli vymyslieť. Mimochodom začínam si čím ďalej tým viac obľubovať Keiru Knightley, doteraz bola pre mňa symbolom filmov odohrávajúcich sa v histórii na území Anglicka, Francúzska, či na oceánoch. Pri Blafuj ako Beckham bola pre mňa tuctová, vo filme Vojvodkyňa sa mi páčila, len film bol trošku nuda a nezaujímavý, len v dieloch o Pirátoch z Karibiku som si ju asi najviac obľúbil, preto som zvedavý na ďalšie filmy s ňou. Ešte by som rád dodal, že komerčný supermodeling nemám rád a som rád, že pre Claudiu Schiffer dali len takúto malú krásnu rolu, lebo by mi to už smrdelo riadnou komerciou, protekciou, marketingom a takto to bolo aspoň neškodné a možno prvýkrát sa mi ako tak, v tej čiapočke páčila. Láska nebeská chcela priniesť pozitívum, radosť, šťastie a lásku do našich životov. Nech už akokoľvek preháňala, bola neúplná a jednoduchá, práve svojou mozaikou a vybranými príbehmi chcela poukázať na dôležitosť pozitív v našich životoch. Dnes, keď som si to pozrel je štvrtok 25. október 2012. Vonku už trocha zima, miestami hmla, mokro, menej denného svetla a význam lásky mi dáva veľkú dôležitosť, keďže u ľudí prepukajú depresie. V našich životoch by to chcelo tento film nielen aplikovať, ale aj rozvinúť do detailov, on je pre mňa len návod, návod k niečomu lepšiemu než žijeme. Posledný piatok sa obesil jeden môj bývalý spoluhráč z futbalového klubu, včera mal pohreb, neviem prečo to urobil, mal frajerku, priateľov, ale teraz si vravím, škoda, že nevidel tesne pred svojím činom, ktorý by možno nespáchal, tento film alebo ho niečo v živote nepotešilo veľkým úderom, život je totiž zložitý a smutný, nie je jednoduchý ako tento film, ale práve jednoduché veci môžu veľa zmeniť. Je to výpoveď o niečom radostnom a aj keď sa úplne šťastný byť ani ja ako samotár necítim, dodal mi odvahu, nádej, dúfam, že sa toho šťastia a lásky všetci raz v našich životoch dočkáme, všetkým to prajem! () (menej) (viac)

vurhor

Ten film je bonboniéra. Nechutná ti tenhle kousek? Dej si ten nad ním! A ten vedle je taky hodně skvělej. To, co činí Lásku nebeskou tak unikátním a jedinečným snímkem, který je o tři levely dál před mnoha jinými dobrými romanťárnami, je především ten fakt, že ji vytvořil člověk, který opravdu UMÍ psát. Curtis je prostě borec a jeden z nejlepších britských scénáristů současnosti. Zbytečně nepatetizuje a když už jo, je to vždycky v momentě, kdy se to opravdu hodí. Charaktery (mimochodem skvěle obsazené) mají hloubku, člověk se s nimi dokáže ztotožnit a jsou do jednoho sympatičtí. Nejoblíbenější postavy? Premiér (best dance ever) a spisovatel. Ti jsou prostě boží. Ale asi jsem jen ovlivněnej Bridget Jonesovou. Nejenže je Láska nebeská nejlepší romantickou komedií všech dob, je to film, který prostě musí mít rád každý. Snad jen s výjimkou pozérských hipsterů, kteří se chtějí od ostatních odlišovat, a "mrakomorů", co ten film považují za příliš "sluníčkový". Ten film je překrásný. Co překrásný... je vyloženě nadpozemský. Láskyplných 5* ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)