Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Thomick

"... but it's Christmas and I just wanted to ... check." --- A tak já si teda taky značim check - a zase za rok. Vážně nevynechám byť jen jediný Vánoce; absolutní klasika, absolutní dokonalost po všech možných i nemožných stránkách. Zřejmě v žádnym filmu nemám tolik oblíbenejch scén jako tady. ()

Ilicka

Láska Nebeská je pro mě film, který mě ani po x-tém zhlédnutí nijak nenudí. Pokaždé si najdu jiný střípek, příběh, který sleduji bedlivěji, ve kterém se poznávám, pokaždé mě zaujme něco jiného. Láska je důležitá a kvete v každém věku. Herci si její zpodobňování a oživování příběhů užívají a i na malinkém prostoru, který jim z dvouhodinového filmu při obrovské kumulaci hvězd britského filmu zbývá. Vyzdvihla bych především Emmu Thompson, Alana Rickmana, Liama Neesona, Colina Firtha a představitele Sama. Vánoční atmosféra tomu dodává zvláštní kouzlo ( A na vánoce se má říkat pravda...) a soundtrack se velmi dobře poslouchá, především PM love's theme a Glasgow Love Theme.Nevím, co mám ještě dodat.. Snad jen, že Čeština tomu neubližuje zase tak moc, jak někteří tvrdí. Pokud jste zamilovaní nebo odmilovaní, potřebujete povzbudit, dojmout či rozněžnit, film zahřeje na duši. ()

ReneeS

Po prvním shlédnutí jsem měla pocit, že je tenhle film nějak zmatený. Po druhém mi došlo, že zmatená jsem tak akorát já a napoprvé jsem nemálo detailů přehlédla. A po třetím bylo jasné, že to rozhodně musím vidět znovu =) Nemám tušení, kolikrát jsem tuto okouzlující, vtipnou, milou komedii viděla, ale rozhodně ji ještě mnohokrát uvidím. Sledujeme ji na Šťědrý den, koukáme na ni s přátely pokaždé, když potřebujeme zlepšít náladu a všechny ty otravné domácí práce a úklid si už bez soundtracku z LA vůbec nedokážu představit. A víte v čem je kouzlo tohohle filmu? Nikdy se vám neokouká. I po stopadesáte jste všemi těmi postavami a jejich příběhy znovu okouleni. Richardu Curtisovi se podařilo stvořit film, který je přecpaný mými oblíbenými herci, vtipnými hláškami, bláznivými i smutnými momenty a nádhernou hudbou. Film, který stojí zato si pustit ...hlavně o Vánocích! ()

Necrotongue

Britská komedie se skvělým hereckým obsazením a velice dobrým humorem.Jelikož se jedná o vánoční záležitost,obsahuje značnou dávku romantiky,čímž nechci říct,že by byla na škodu.Film jako celek funguje výborně,nelíbily se mi pouze pasáže s Liamem Neesonem,v těch už se přece jen tlačilo na city až příliš.Na druhou stranu postavy,které hráli Martin Freeman a Bill Nighy,mě opravdu dostaly."Nekupujte si drogy,staňte se rockovou hvězdou a budou vám je dávat zadarmo!" ()

mm13

Som po všetkých tých oslavných reakciách mierne sklamaný. Nepopieram, že sa to pozerá dobre, ide skutočne o ideálnu oddychovku s kopou sympatických hercov a ich skvelých výkonov. Autorom sa tiež úspešne podarilo neprehnať to ani so zabávaním ani s dojímaním diváka, čo je na vyše dvojhodinový film s takýmto námetom výkon... Čo im ale absolútne nevyšlo, to je záver filmu, kedy sú všetky dejové roviny tu viac, tam menej, no vo väčšine tak trochu nasilu a narýchlo zlepené dokopy, bez vyvrcholenia, bez pocitu katarzie a naplnenia. Rovnako "silný" zážitok a pôžitok som mal aj z polhodinového zostrihu vymazaných scén, ak viete, čo tým myslím (inak sa to oplatí pozrieť, niektorých je fakt škoda)... Na druhej strane, nemusí byť všetko pecka typu Pulp Fiction či Magnólia, no nie? A Láska nebeská je na večer strávený vo dvojici s opačným pohlavím (a nie nutne mileneckej) naozaj ako stvorená. ()

Jenda

Absolutně nejlepší romantická komedie současnosti plná skvělých hvězd. Nejlepší je Bill Nighy a jeho song "Christmas is all around". ()

902 10

love actually je na-zacatku-singles-na-konci-vsichni-happy together romanticka komedie, ktera ani neurazi, ani nenadchne. budouci vanocni klasika. ()

Ištván87

Romantika, romantika, sranda, sranda, dojemné příběhy a nejromantičtější vyznání lásky, jaké svět kdy viděl (To me you are perfect - už víte který příběh mám na mysli?). ()

veru_needy

Jak udělat výbornou romantickou komedii. Vezměte několik příběhů o lásce, které spolu nemají pranic společného, vložte je do období vánoc a olala. Máme tu snad nejlepší romanťárnu. Britské romantické komedie jsou to nejlepší, co nás kdy mohlo potkat. Nejsou totiž kýčovité, trapné ani neoriginální a především mají trochu obojího; jsou romantické a jsou i vtipné, což se nedá říct o většina amerických romantických komedií. Příběh vánočního období při kterém sledujeme životy několika lidí, kteří jsou svým způsobem propletení. Pan režisér dokázal nemožné tím, že dal dohromady jednoduchý příběh, který je kouzelný a k tomu přidal i skvělé obsazení; nejlepší britský výběr. Já nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. - "They're all of me." ()

luka4615

Nejsem moc velký fanoušek romantických filmů, nicméně u Love Actually platí velká výjimka, jelikož se jedná o vytříbenou klasiku prověřenou časem, k níž se vždy velmi rád vracím. „Hiya kids. Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free!“ ()

Mgb21

I když nepatřím mezi fanoušky romantických filmů musím poděkovat své přítelkyni, že mě přemluvila a já tak mohl tuto skvělou komedii vidět. Spojení spousty výborných herců s britským humorem a dobrým dějem mě příjemně překvapilo. Vidět Hugh Granta tančit po čísle 10 a Billy Bob Thorntona jako amerického prezidenta obtěžujícího asistentku britského ministra vám v době vánočního shonu hned zlepší náladu. ()

becki_tu

Nevím, jestli to je tím, že Britové mají pro podobné záležitosti větší cit nebo tím, že to je jen skvěle napsané a hvězdně zahrané. Jedno vím ale určitě: Láska nebeská mi dokázala zvednout náladu do nebeských výšin. Snad každá generace by si měla v téhle směsici romantiky a perfektního humoru najít to svoje a na velkolepém zažitku se rozhodně odrazí i to, když si pustíte film přímo na Vánoce jako jsem to udělal i já. Ve filmu se objevila jedna z nemilejších hereckých sestav za poslední dobu v čele z božím rockenrolovým dědkem Billem Nighym, uťáplým premiérem Hughem Grantem, nesmělým Colienm Firthem, vtipně seriózním Rowanem Atkinsonem, nádhernou Keirou Knightley nebo "Americkou bohyní" (jak bylo trefně uvedeno v titulkách) Elishou Cuthbert. A pokud ještě pomyslím na skvěle poskládaný soundtrack, kterému jednoznačně vévodí hitovka Christmas is All Around... Zkrátka s hřejivým klidem na srdci můžu označit Lásku nebeskou za nejlepší romanťák co jsem zatím kdy viděl. ()

MáŠa

Boží, boží, boží, ale v Česku nedoceněný film, koupený na stánku za 39 korun :-) Jo, je to britský film, z názvu je patrné, o co tam pude, hraje tam spousta hvězd, které jsou často k vidění ve filmech jako Čtyři svatby a jeden pohřeb, napsal a zrežíroval to člověk, za kterém stojí zajímavé filmy, celou dobu do toho hraje dojemnějši hudba, no, já myslím, že snad ani nemusím pokračovat dál, aby si pod tímhle vším kdosi cosi představil. Prostě pár lidí ví, co se líbí, a umí se podle toho zachovat. Ještě že tak. ()

Lucasion

Krásná věc jménem láska. Film, co sleduje několik párů, kteří řeší milostné trable všeho druhu. Předvede se tady Liam Neeson, Bill Nighy, Colin Firth, Keira Knightley a další známe hvězdy. Film je to krásný, pozitivní, vtipný a roztomilý. Ve srovnání se stejně laděným Šťastným Novým rokem je Láska Nebeská více humorná. Příběhy jsou vymyšleny dobře a to že téměř každá má happyend tomuto snímku náramně prospívá. Vánoční atmosféra je skvělá a hudba kouzelná. Ať už máte Hugha Granta rádi nebo ne. Film je to parádní a stojí za to si ho pustit. Hlavně o svátcích. Veselé Vánoce. :-) ( 85 procent ) ()

Sawy

Richard Curtis si po scénářích ke skvělým komediím jako Čtyři svatby a jeden pohřeb nebo Notting Hill řekl,že má už dost zkušeností a rozhodl se natočit ultimátní romantickou komedii.A ono se mu to skutečně povedlo!Dostal k dispozici obrovské množství skvělých a charismatických britských herců a všichni jsou skvělí.Ani jedna linie mě nenudila,všechny měly své skvělé momenty.Třeba taková cesta do Ameriky byla skvělá.Colina Firtha sice nemám rád,ale jeho linie s krásnou Portugalkou byla jedna z nejzábavnějších.Výborný byl Liam Neeson v roli otce,kterému právě zemřela manželka,skvělý byl Hugh Grant jako britský premiér,který se zamiluje do své sekretářky(mimochodem skvělé cameo Billyho Boba Thorntona),dva pornoherci byli okouzlující,Keira Knightley krásná(cedulové vyznání je můj nejoblíbenější moment z filmu).Nejlepší ze všech byli ale stárnoucí manželé Emma Thompson a Alan Rickman.Když Alan kupuje řetízek,který není pro manželku,od Rowana Atkinsona,je to vůbec nejvtipnější scéna.No a samozřejmě je tady ještě geniální Bill Nighy v roli správného rock 'n' rollového dědka a jeho nezapomenutelný vánoční song Christmas is all around.Finální setkávání na letišti pak vše skvěle završuje a já už se nemůžu dočkat dalšího Curtisova filmu Piráti na vlnách.Jestli to bude stejně dobré jako Láska nebeská,pak se moje TOP 10 režiséru trochu pozmění.95 % ()

Morholt

Romantické komedie dvakrát nemusím, ale tohle si mě zkrátka získalo. Slzel jsem, smál se či se přiblble usmíval i při té sebekýčovitější či sebenaivnější scéně, ale zkrátka to, co mi u jiných podobně zaměřených filmů vadí, mě tady bavilo. I herecky mi to sedlo dokonale a to vč. Hugha Granta, který v mém osobním žebříčku oblíbenosti okupuje spodní příčky. Ale pochopitelně mě nejvíc dostal Billy Nighy: "Děti! Nikdy neberte drogy! Staňte se popovou hvězdou a budete je dostávat zadarmo!" :D 90% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)