Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

emil_sojka

Na tenhle film se dívám každej rok, nezávisle na ročním období. Popravdě řečeno, zakazuji si dívat se na něj víc než jednou za rok, protože pak bych ho už znal nazpaměť a ztratil by pro mě své kouzlo (tak jako se to stalo pohádkám, které jsou v bedně uváděny na velikonoce, jiné státní svátky a na vánoce zas). Láska nebeská mě vždycky rozesměje, ať mám sebeblbější náladu, potěší a pohladí. Konec je na mě moc přeslazenej a sračkoidní, ale i to přežiju. Přehlídka hereckých kalibrů by zcela jistě snímek utáhla, ale skvělý humor a nesmrtelné scénky Lásku pozvedávají nahoru. Tuším, že dlouhá léta v tomto žánru další klenot nevznikne, ale co bychom nechtěli, dobré komedie se nedělají na počkání. ()

kacudzde

Pro mě zatím nejlepší romantická komedie a můj tradiční vánoční filmík. Propletenec příběhů z předvánočního Londýna, které se všechny týkají lásky. Plejáda skvělých britských herců a nezapomenutelné scény- Bill Nighy jako hláškující vyžilý rocker, Rowan Atkinson a jeho balení dárku, Colin Firth a jeho rozhovory s portugalskou služkou, vyznání lásky beze slov s pomocí transparentů... Láska je prostě všude kolem nás... Viděno v kině 2 krát :-) 19.11.2003, 30.11.2003; v televizi už ani nevím, kolikrát. Srdeční záležitost :-) ()

LooX

Ti z Vás co už si stihli všimnout co za filmy tu hodnotím a z toho si vyvodit obrázek o tom jaké preferuji,budou teď asi dosti překvapeni.Ano,i já mám duši romantika,skládám dívkám básně,trhám jim čerstvé květiny,připravuji snídaně,sleduju s nimi západy slunce a hvézdnou oblohu a vykládám smutné pŕíběhy o mém milovaném mrtvém pejsku Punťovi.Pak se spolu vyspíme a já některé z nich pošlu hned k vodě a týden se léčím z toho strašlivého přetvařování které mi z části naruší psychiku :-D nicméně některé romantické filmy mám opravdu velice rád a Láska Nebeská patří mezi ně.je milá,velice vtipná,příjemné natočená a úžasně podchycená kouzelnou atmosférou Vánoc. ()

f1

Bohužel mi to přišlo jako "skica", ze které mohli vybrat jen 2 páry a více to propilovat. No a co, že tady hrají samá známá jména, I don't buy this. S Bridget se to prostě nemůže rovnat. ()

sashator

Skvělý, chytrý, vtipný a laskavý. Tak bych asi jednoduše zhodnotil tento pro mě nejlepší romantický snímek. Kouzlo Vánoc na vás dýchá, i když si film pustíte v červnu a to možní i umocňuje zážitek. Ani jedna z linií filmu není hlavní nebo vedlejší- všechny jsou si rovny a žádná by bez té druhé nefungovala. A myslím si, že i sebevětším "drsňákům" musí při tomto snímku plesat srdce. ()

Hrobař

Nechápu. Tohle jsem kdysi přetrpěl a pořád nechápu proč je to tolik oblíbený film. Budu si to muset pustit znova ....i když .. ()

adamm90

No super.... Romantická komedie nabytá známými tvářemi. Byl to krásná podívaná plná vánoc a romantiky, jenž nenechá snad nikoho chladným. Snad každý si zde může vybrat. Mě osobně se nejvíce líbila postava staré rockové hvězdy v podání Billa Nighyho. Jenom jsem čekal trošku více vtipu od filmu jako celku, ale i tak pěkná podívaná. Co víc dodat.... ()

PavHer

Velice příjemná záležitost, a to nejlepší, co lze mezi romantickými komediemi najít. Sledujeme několik paralelních příběhu, založených na tom, že láska hory přenáší :-) Větší počet ústředních postav není vůbec na škodu a celková stopáž mohla být klidně ještě delší, než výsledně sestříhané 2 hodiny. ()

mayla

Jediná romantická komedie, kterou můžu vidět několikrát a vůbec to nevadí, ba naopak. Atraktivní doba,místo a příběh z tohoto filmu dělají klenot všech slaďáků. ()

dextrush

*****! no hudba, ktorú si môžete vychutnávať počas celého filmu, by si zaslúžila aj viac! Určite najlepší OST! Musím povedať, že Love Actually je veľmi dobré spracovaná romantická komédia! Nasmial som sa celkom kvalitne. Z postavy spievajúceho Billa (Nighy) som šiel pravidelne do kolien, ako aj zo skvelé spracovaných, dvojjazyčných, dialógov medzi Angličanom Jamiem (Colin Firth), Portugalčankou Aureliou (Lúcia Moniz), ktorí si navzájom nerozumeli, no rozprávali sa. Rovnako tak Rufus (Atkinson), ktorý sa vo filme dlho neohrial, no predviedol iný humor, aký nám v televízii prezentoval počas dlhých Silvestrovských večerov. Dokonca, a to musím zvýrazniť, že aj The Prime Minister (Grant) bol dobrý! Všetky postavy v tomto filme sú krásne vypointované a ich osudy sú dotiahnuté do konca. Nikto neostane zabudnutý! Boli ale DVA MOMENTY, ktoré sú úplne hlúpe, napriek tomu brilantné spracované - 1. vzopretie sa prezidentovi USA (to sa Angličanom v celej histórii hádam ani nepodarilo a určite nepodarí), 2. mýtus, že každá americká krásavica sa hodí do náručia Angličana len preto, že anglický akcent je proste neodolateľný. Briti si teda pred Vianocami trochu pomasírovali vlastné egá, no spôsobom im vlastným :) ()

WHMMD

Cez Vianoce sa stáva najviac samovrážd, možno práve aj kvoli tomuto filmu :-) Hugh Grant ako britský premiér a Billy Bob Thornton ako americký prezident, are you seriously? Kamoška mi píše: "To je film pro holky :D". Rozmyslel som si to, tento film je fakt skvelý. Toľko pozitívnej energie z jednoho filmu som ešte nevidel vyžarovať. Vianoce sa blížia, viem, čo budem pozerať. Doporučujem všetkým, ktorí Lásku nebeskú ešte nevideli. Love is really all around. ()

Petro

Přiznávám, komediím se vyhýbám. A tomuhle DVD na stáncích jsem vůbec nevěnoval pozornost. Ovšem pro dobré hodnocení oblíbených "golfisty" a "kleopatry" a celkové hodnocení jsem zakoupil. Velmi, velmi příjemný zážitek. A docela bych brzdil s jednoznačným hodnocením jako je komedie. Snímek je složitější svým početným střídáním scén a neustálými rozhovory. Má úžasný spád a nenechá vás ani na chvilu "vypadnout". Nádherně lidský a něžný film. ()

milada008

Mými známými mi byl tento snímek vřele doporučen, jak něco zcela vjímečného a vybočujícího z komediálních mantinelů. Co dodat po jeho zhlédnutí. Osobně se domnívám, že nijak výjímečně z ničeho nevybočuje a nevyčnívá nad jinými filmy. Je zde dobrý nápad propojit navzájem několik stejných, ikdyž rozdílných příběhů. Navíc skvěle herecky obsazených ! Ale pouze a jak jsem správně předpokládal mne náramně pobavil pouze Hugh Grant ve své roli ministerského předsedy. Trochu mimo mísu a místy i rušivě působil příběh jakýchsi pseudopornoherců, či postpubertálního hocha, který si jede léčit své libido do USA. To jsem si připadal jako na projekci nekonečných příběhů Prci, prci prcičky. Sečteno a podtrženo. Ve filmu je pár dobrých momentů, kde jsem se bavil, ale celkově mě film nenadchl, ale ani neurazil. Na to, aby o vánočním čase nahradil už vyčpělou Pretty Woman zatím, možná bohužel nemá. ()

morlumak

Hrozně pohodový a milý film. Perfektní koláž příběhů, které spojuje předvánoční čas a láska. Není nad čím váhat, tenhle film je prostě skvělý. ()

AlBertzap

No já vám povím lidičky... To byl tedy nářez! To je jako kdyby mi někdo udělal hrachovou polívka uzené maso a já to snědl bez sebemenšího úšklebu. Tím chci jen naznačit, že romantické filmy nejsou pro mě, ale tohle je fakt jiná. Nemám moc rád takové ty sladkobolné sračky, po kterých mě bolí zuby ještě týden, ale musím uznat, že takový nášup jsem ještě nezažil. No já už k tomu nemám moc co napsat, protože přirovnání k uzenému už je docela solidní:P ()

Zette10

Vánoční megapohovka splétající zajímavé příběhy zajímavých lidí. Vtipné scény, skvělé navození sváteční atmosféry, opravdu příjemná podívaná, která má navíc co říct. Žádná nuda. Není potřeba něco více psát. Ani co vytknout. Pět hvězdiček. ()

Peršanka

Jak jsem u toho mohla vydržet sedět až do konce, to tedy nechápu. Naprostá konina. Snad kromě Emmy Thompson nikdo nic neuhrál, nebylo to napínavé, zábavné ni dojemné. Takové nepovedené puzzle. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)