Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Paity

Zábavná animační road-trip komedie, která by bez Doris byla o třetinu horší. Celkově ale úžasná zábava pro celou rodinu a pochopitelně hlavně pro nejmladší. ()

farfalla

Stále svěží animovaný film. Zábavný příběh pro děti i pro dospělé. Skvělá animace i dialogy. Český dabing se také vydařil. Ustrašený rybí tatínek opečovává synka Nema, ale tím jenom napíná jeho fantasii a touhu po dobrodružství. Nemo se pak díky své neopatrnosti dostane do nesnází a táta se ho vydá hledat na širé moře. Musí bojovat se svým strachem z neznámého, ale i překonávat setkání s nebezpečím. Díky své nové známé Dory se však se vším vypořádá hrdinně anebo i náhodou. Ryby mají v moři mnoho nepřátel, ale mají i hodně přátel. ()

Terezinka198

Krásná pohádka mého dětství, pořád na ni ráda vzpomínám a jen tak snadno ji nezapomenu. Dory a její výpadky paměti jsou pro mě nezapomenutelnou součástí Pixaru! ()

provitamin

Otravnejší animák som už dávno nevidel. Ale už som zistil v čom je háčik. Keď vidím v popise filmu slovíčko "rodinný", je to záruka infantilnosti a trápnosti. Ideálne by bolo, keby sa na konci prípadného tretieho pokračovania stratili Nemo, Dory a všetky ďalšie otravné morské živočíchy a skončilo by sa to happyendom, že by ich už nikto nikdy nenašiel a nenakrútil ďalšie pokačovanie. ()

Hanys_

Když jsem Nema viděl poprvé, byl jsem nadšený. S dalšími reprizami už ale tenhle animák dost ztrácí, to se mi u jiných pixarovek nestává. ()

kaygen.it

Jeden ze tří nejlepších animáků, které jsem kdy viděl. I příběh byl ohromně roztomilý:) Je mi to už jasné - být rybou, vyvěsil bych si plakát Finding Nemo na svůj korálový útes. ()

Cassandra

Příjemný film, ale s takovými přívlastky jako nejlepší film roku či nejlepší film studia Pixar bych počkala. Přece jen příběh byl slabší a některá klišé si také mohli odpustit (ale přece jen byla přesvědčivější něž v Disneyovkách). Ovšem výtvarná stránka filmu a všechny ty vtípky Vás dostanou. Od Pixarů mám pořád nejradši Toy story 2 , Nema bych dala zhruba na úroveň Příšerek s.r.o. ()

shimpy(CZ)

Kdo by řekl, že příběh o mluvících rybách bude tak skvělý? Především to je originálním, dospělejším scénářem a postavami, ve kterých poznáte i sami sebe. Když se k tomu navíc přidá úchvatná animace a vizuální zpracování vůbec, vznikne film, který se řadí mezi mé nejoblíbenější animáky. Pobavil mě, nakonec i dojal. Ostatně jako všechny pixarovky. ()

Wishkah

Nádherný a krásný film. Technicky i příběhově. Milý rodinný humor a naprosto neuvěřitelný dabing. Jeden z nejlépe nadabovaných filmů vůbec a jeden z mála, na který raději koukám v české verzi ()

Prochy38

Nádherný příběh, parádně zanimováno, věrohodnost mořských živočichů je ohromující! To z tohoto snímku dělá kouzelnou podívanou v mořském světě. Smutný začátek se přehupuje přes veselé pasáže do strhujícího závěru. Jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. 90% ()

Itar

Jeden z nejlepších filmů z dílny Pixaru. Emotivní, dobře vypointovaný scénář, nezapomenutelné jednotlivé scény, příjemná hudba a jedna potrhlá modrá ryba navíc. ()

Hanes88

Opravdu nádherný animovaný film o tom, co dokáže otec, když jde o záchranu svého syna. Navíc je to nádherně nakreslené a jsou zde i skvělé vedlejší postavy. Nemám žádné výtky, takže myslím, že není co řešit. 90%. ()

vander19

Neviem, ale mne tie ryby a zvlášť Dori liezla pekne na nervy. Príbeh putovania otca za svojim synom vôbec nemal šťavu. Jeho hlášky a neuveriteľný strach z oceánu ma po pár minútach pekne začali srať. Ako tak čo sa mi na tomto animáku páčilo boli rybičky u zubára. Tam sa to dalo pozerať a nenudilo to. Veľmi priemerné. 50% ()

Paldiny

Po prvom pozretí skôr sklamanie, pri animovanom filme som v tínedžerskom veku očakával, že sa budem viacej baviť, ale Pixar je iný, namiešava koktejl pre celú rodinu, aby si každý prišiel na svoje, čo má svoje plusy i mínusy. Zopár detailov ako vycibrená grafika či dvojzmyselný humor som tak vedel doceniť až časom, našťastie sympatické živočíchy zostali aj po rokoch sympatickými a tak sa Nemo drží nad hladinou čo do kvality aj po rokoch. Celovečernú Dory už ale vynechám, predsa len mi prišla z podmorského osadenstva najslabšia a pretransformovanie do hlavnej role ma len odrádza. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)