Zákon príťažlivosti

• Česko Zákon přitažlivosti (viac)

Audrey Woodsová (Julianne Mooreová) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patria v newyorskom právnickom svete medzi špičkových špecialistov na rozvody. 35-ročná ambiciózna Audrey Woodsová sa naplno venuje svojej práci, z ktorej si vzala pre svoj život ponaučenie – radšej sa nikdy nezaľúbiť a nevydať sa. Jedného dňa sa ako protistrany postavia proti sebe – Daniel zastupuje rockovú hviezdu Thornea Jamisona (Michael Sheen), Audrey zase jeho nespokojnú manželku Serenu (Parker Poseová). Klienti proti sebe vedou otvorenú rozvodovou vojnu, v ktorej hrá dôležitú úlohu aj zámok v Írsku. Ich právnici zachovávajú profesionálne dekórum, maskujúce však búrlivú antipatiu. Elegantná Audrey je chladne upätá, neurotická a striktne sa drží zákonov, Daniel je ironik a pôžitkár a kravatu môže mať správne uviazanú iba omylom. Právnik je však brilantný. Čo sa stane, keď sa títo dvaja profesionáli, čo nevedia prehrávať, do sebe proti svojej vôli zaľúbia? A čo urobia, keď sa jedného rána prebudia po divokej noci v nefalšovanom írskom štýle a zistia, že majú na rukách snubné prstienky? Lenže Danielovi sa mladá žena skutočne páči, a preto je odhodlaný znášať jej ataky s vedomím, že nakoniec dosiahne svoj cieľ... (TV JOJ)

fandula

Jo jo.Co byste chtěli jiného k nedělnímu odpočinku než tento lehce úsměvný romantický film s pihatou Julianne Moore.Je to prostě film o takové té trapné souvislosti soudní a sexuální.Co dodat.Já se bavím. ()

mcamino

Takový film na nedělní odpoledne kdy není co dělat. Nevim no, prostě průměr, dá se na to koukat, ale sám od sebe si to nepustím. 3* ()

Pythonator

Průměrná romantická komedie, na kterou se vždycky rád podívám, protože oplývá zvláštním kouzlem vzniklým kombinací právnického prostředí, Irska a charismatického zamilovaného párečku rivalů - a to jinak právnické filmy vůbec nemusím. Jedna hvězda navíc za sympatické herecké výkony všech zůčastněných. Opravdu perfektní casting. ()

Zu162

I když film nemá žádnou velkou hloubku, mně se celkem trefil do vkusu. Miluju, když se hlavní hrdinové na začátku nenávidí a během filmu spolu skončí v posteli a to nejlépe po velkém flámu nebo rovnou s prstýnkem na prstě s nápisem Just married na zádech. Brosnan možná fofrovatí a ve filmu je trochu za starého mládence, ale právě to je na něm možná sexy a ve spojení s uhlazenou a elegantní Moore k sobě prostě pasují. Myslím, že stojí za shlédnutí... ()

andy60

Pohodový film zacílený na nenáročného diváka. Místy to má až nádech telenovely, ale objeví se i vtipné momenty. Hlavní dvojice to vytahuje z podprůměru na dobře stravitelnou jednohubku. ()

MisaP3

Julianne Moore mam moc rada, hraje paradne a v tomhle filmu ji to proste sedlo. Vtipna, prijemna komedie. Namet omylany stale dokola nesnáší se - milují se, nikdy bavit neprestane ()