Musíme zabiť Gunthera

• Česko Zabít Gunthera (viac)

V komédii, ktorá sa odohráva vo svete nájomných vrahov, si niekoľko mladých, neskúsených zabijakov najme štáb dokumentaristov, aby získali nezvratný dôkaz, že práve oni zabili najväčšieho z neslávne známych zločincov všetkých čias - Gunthera (Arnold Schwarzenegger). Lenže Gunther o ich pláne vie a je odhodlaný urobiť im zo životov peklo. Začínajú sa preteky s časom, v ktorých sa z lovcov rýchlo stáva štvaná zver... (TV Markíza)

DEXTER099

Tak jsem s očekáváním jako fanda Arnolda shlédl tento nový jeho počin a trochu to zhodnotím.:-) .Tak za prvé jsem od tohoto kousku neměl přehnané očekávání,ale po zhlédnutí traileru mě nejdříve trochu vadilo jaký styl si Taran Killam vybral,myslím tím natočit film jako částečné dokument,ale zase mě potěšily záběry právě s Arnoldem,protože bylo cítit,že si to opravdu užívá.Po shlédnutí jsou moje pocity takové,že styl rádoby dokumenty mi tolik nevadil a Arnold opravdu potěšil.Jeho roli jsem si užil a i když celkově neměl takový prostor tak si film celý podmanil pro sebe.Co se mi ,ale nelíbilo byl příběh ,co byl často jen rádoby vtipný..a to je u akční komedie docela mimo,když chybí často ten vtip a to hlavní akce-tak té by tam mohlo být taky více.No,takž nebýt Arnolda tak je tento film hodně podprůměrný,ale celkově hlavně za Arnolda,který to hodně táhl dávám celkově 50% a tři hvězdy. ()

tron

Arnoldovi Schwarzenggerovi v podstate už ani nič iné neostáva, iba hrať v podobných trafených, relatívne nízkorozpočtových, čudných alebo recesistických snímkach, ktoré nemajú šancu osloviť masy (Maggie, Aftermath). Pokiaľ sa ho neujme vizionársky maniak formátu Camerona, McTiernana, Verhoevena alebo Johna Miliusa, tak vo filmoch, ako je Killing Gunther, bude hrať už do smrti. Je to zvláštne, keď uvážime, že v 80. a sčasti aj v 90. rokoch patril k najmonumentálnejším megahviezdam Hollywoodu. Tak ale čo, všetci starneme a musíme sa s tým nejako vyrovnať. Killing Gunther je neveľmi zábavná vec, ktorá dopláca predovšetkým na matný kasting a nudný scenár, vychádzajúci z dobrého sitkomového námetu. Schwarzenegger sa objaví až na konci, čo je dosť veľký podvod. Občas to má slušný vtip (Arnie zamaskovaný ako sexi barmanka), ale dali by sa zrátať na prstoch jednej ruky (elegantný Aziat, hádžuci po obetiach hadí jed). Myslím (obávam sa), že pokazené zábery z nakrúcania by boli vtipnejšie, než celý tento nešťastný, hoci snaživý, nepodarok. ()

luka4615

Akční jednohubka se stopovým množstvím kreativního humoru, která si (většinou) velmi nenápaditým způsobem utahuje z přítomné plejády nájemných zabijáků. Je velká škoda, že většina gagů či scén vyznívá zcela naprázdno, přičemž film dostane ten správný "drajv" až při scénách s Arnoldem Scharzeneggerem, který si to zde očividně velice užívá. Killing Gunther by byl tedy lepší jako "kraťas" někde na YouTube, jelikož tato celovečerní podoba se vážně moc nepovedla. PS: Jakožto dlouholetého fanouška SNL mne velmi potěšila účast Tarana Kiliama a Bobbyho Moynihama! „When I found out there were a bunch of assassins trying to kill me, I got pissed off.“ ()

Gogo333

Killing Hasselhoff moc dobře nedopadlo, ale tady hraje Arnie a Cobie, tak jsem čekal, že půjde o lepší kousek. Bohužel je to nezajímavá nuda, obohacená o trapnost. Hodně to pak na konci filmu zachraňuje Arnie a jeho cca 15 minut. Arnie je naprosto perfektní a scény s ním fakt pobaví. O to víc zamrzí, že celý film není z jeho pohledu jako těch pár posledních minut. Původně jsem chtěl dát 1*, ale Arnie tomu vysloužil ještě druhou hvězdičku. Pokud bych to měl porovnat s KH, tak KH je celý film na ty dvě hvězdy, tady je první hodina odpad a vše zachraňuje konec s Arniem. Velká škoda, mohla to být fajn akční komedie, takhle si radši pusťte Smokin' Aces. ()

lykan9

Totální nuda a průšvih do doby, než se objevil Arnie. S ním jsem hltal každou větu a scénu a přesvědčil mě, že si umí poradit i s komediální rolí. Škoda, že se neobjevil dřív. Ta chvilka na závěru totiž nemohla film zachránit, protože zbytek byl místy vyloženě trapný a Taran Killam by se k režisérské židli neměl přibližovat. Dvě hvězdy jsou opravdu jen pro Arnieho. ()

• Natáčelo se v Burnaby a Surrey (Britská Kolumbie, Kanada). (griph)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (figis20)