Charlie (Eddie Murphy) a Phil (Jeff Garlin) sú natoľko pohltení svojou prácou v prestížnej reklamnej agentúre, že sa nevedomky pripravujú o všetky rodičovské radosti. Potom čo prepadne ich reklamná kampaň na cereálie s príchuťou zeleniny, sú obaja prepustení, čo okrem iného znamená, že už si nebudú môcť dovoliť drahú starostlivosť o svoje deti v exkluzívnej Chapman Academy. Tá je vedená prísnou slečnou Gwyneth Harridan (Anjelica Huston). Po bezvýslednej snahe o nájdenie zamestnania, dostane Charlie šialený nápad. Pokiaľ sa s Philom dokážu starať o dve deti, prečo by ich nezvládli rovno desať? (TV Markíza)

johnny01

Velmi příjemné překvapení – v jednoduchém srozumitelném příběhu je zarámováno mnoho velice zábavných situací. Konkurenční boj prestižní školky vedený přes práskání na úřady je více než realistický, vývoj příběhu je pak velmi nepředvídatelný a překvapivý, stejně jako vyrovnávání se se zvláštnostmi jednotlivých dětí. ()

Paity

Už je mi na blití z té tuctovosti zápletek amerických filmů. Prostě scénáristé si nedají ani tu elementární práci, aby našli trochu něco originálního. Takže v každé druhé komedii pracuje hlavní hrdina v "reklamce" a když jde o studenta na vysoké, tak studuje psychologii. Dvě hvězdy dávám vlastně za kluka, co se převlíka za Flashe. ()

Olík

Tonoucí Eddie Murphy se chytá metaforického stébla, představujícího sázku na jistotu v podobě dětské roztomilosti a rodinného happy endu. Eddie se chytá a nakonec i chytí, bohužel toto chatrné stéblo, které ho sice nenechá utonout, mu při pokusu vyškrábat se na pomyslný břeh, představující návrat mezi hollywoodskou elitu, poskytne medvědí službu!#! ()

Slarque

Eddie Murphy není vrcholně trapný jako třeba v Zamilovaném profesorovi 2, aneb jak málo občas stačí ke spokojenosti. Problém ovšem je, že tahle komedie je až překvapivě málo vtipná. Navíc daleko přesvědčivější než dospělí herci jsou v tomto případě jejich malí dětští kolegové (a z dospělých jednoznačně Steve Zahn). ()

E..

Kdo od toho nečeká něco světobornýho, musí bejt spokojenej. Eddie Murphy je zárukou průměrných (někdy teda až podprůměrných) necelých dvou hodin strávených u televize..záměrně píšu u televize, páč pochybuju, že si někdo stahuje nebo kupuje dývka tohohle typu. Dívala jsem se na to náhodou a celkem jsem se bavila..neměla jsem žádný záchvaty smíchu nebo něco podobnýho, ale dívala jsem se se zájmem a příjemně jsem si oddychla. Klasická rodinná komedie s dobrým koncem. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)
  • Z anglické verze filmu je vystřižena scéna, ve které se dítě napije saponátu a pouští z pusy bubliny. (Cheeker)
  • V závěrečných titulcích se objeví vzpomínka na producenta a herce Jacka Brodskyho, který zemřel v roce 2003. (SONY_)

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (viac)