Írsky farmár Joseph Donnelly (Tom Cruise) vezme po otcovej smrti spravodlivosť a svoj život do vlastných rúk a rozhodne sa hľadať šťastie v „novom svete“. Na ceste do Ameriky ho sprevádza svojrázna Shannon Christieová (Nicole Kidman), ktorej sa priečilo žiť ako bohatej anglickej dáme so stovkami príkazov, zákazov a obmedzení. V Amerike sa chcú ako stovky iných ľudí pokúsiť získať kus vlastnej pôdy. Ružové sny o zasľúbenej zemi sa však veľmi rýchlo roztrieštia o drsnú realitu. Musia žiť v krutých podmienkach a tvrdou si prácou si zarábať na živobytie i cestu do Oklahomy, kde ešte možno získať pôdu. Navyše Joseph musí často tolerovať povznesenú a nadutú povahu Shannon. Napriek tomu zažívajú krátke okamihy šťastia i prehier. I keď sa však jeden druhému páčia, stále nemôžu nájsť k sebe cestu... (TV Markíza)

Nach

Chtěl jsem dát čtyři, opravdu moc chtěl, ale ten slaďácký závěr to prostě pohřbil. Je to film s obrovským potenciálem. Jde vidět, jak byl drahý a má svou atmosféru a výbornou chemii mezi Cruisem a Kidman. Jenže těch logických lapsů je tam tolik, že bych to nestihl spočítat. A to o čem jsem chtěl aby film byl.... tedy o Irovi s dívkou z vyšší společnosti, jak začínají budovat vlastní ranč, film vlastně vůbec není. Je to o tom, jak dva odlišní lidé, co se mají rádi se potloukají po USA, snaží se vydělat peníze do začátku, ale samotný začátek je vlastně konec celého příběhu. Smutné a strhávám za to celou jednu hvězdu. 65% ()

bourec

Ron Howard tady potvrdil, že je  první liga. Solidní tempo vyprávění, parádní hudba, a herecky taky klasa. Tohle můžu docenit až teď. Pěkný připomenutí. 90%. ()

ifa

Není to vyloženě film, který strhne, ale je to film s pěknými obrázky a krásnou hudbou. Ta čtvrtá * je hlavně za tu hudbu, skvělý Williams. ()

tomtomtoma

Jeden z těch typických romanticko-patetických velkofilmů, jehož sledování působí spíše újmu, nežli potěšení, či zábavu, o nějaké intelektuální stravě ani nemluvě. Je to rozvleklé, kýčovité, nevěrohodné, zbytečně melancholické se všemi atributy špatně provedené adaptace romantického bezduchého velkopříběhu o chudém mladíkovi, který si se svou vyvolenou splní svůj sen o vlastním domově a půdě v daleké cizí zemi. Navzdory daným společenským rozdílnostem, navzdory nejednoduchému plnění snu, navzdory všem překážkám, navzdory osudu. Dávný rodinný tradiční sen o své vlastní půdě byl pro Iry na konci 19. století splnitelný pouze v daleké Americe, zemi velkých nadějí, i drsné reality. A tak chudý rváč Joseph Donnelly (Tom Cruise) a dcera bohatého velkostatkáře Shannon Christie (Nicole Kidman) bolestivě a strastiplně směřují za svým společným snem a spojeným životem. Z dalších rolí: Shannonin původní snoubenec Stephen Chase (Thomas Gibson), Shannonini rodiče Daniel (Robert Prosky) a Nora Christie (Barbara Babcock), či velké bostonské zvíře Danty Duff (Cyril Cusack). Velkolepé, monumentální, rozpínavé, únavné, nevěrohodné, až slaboduché. ()

carly

mne sa Tom a Nicole ako pár veľmi páčia. a pre Írov som mala vždy slabosť. a ešte zbožňujem romantické filmy. až na tú krv tu nie je nič, čo by sa mi nepáčilo. ()

emo

Krásny epický príbeh dvoch ľudí z rozdielnych vrstiev spoločnosti, ktorý riskovali všetko aby mašli vytúžený domov. Tom a Nicol sú skvelí a tá chémia s proste nedá napodobniť... ()

c.tucker

Ron Howard zde ukázal své kvality, perfektní film s výborným Tomem Cruisem a ještě lepší Nicole Kidman. Je sice pravda, že je trochu rozpačitě kýčovitý, ale to zde není zase tak na škodu. ()

pankreminek

Tejden mi trčelo v hlavě, že 4 jsou za Navždy a daleko málo, tak to čert vem, že to neni nic světobornýho dávám pět. Irské scenérie a Williamsova hudba odvede své, navíc mi Nicole a Tom jako dáma z lepší společnosti s chudým synem farmáře, co spolu utečou do Ameriky přišli strašně sympatický. ()

tom88

Veľmi pekný príbeh, dobre natočený s dobrými hercami. Je trošičku dlhší, ale vďaka dobrému deju nenudí až na niektoré dlhšie scénky, ktorých je tam veľmi málo. Tom a Nicole spolu ladia ako nikde inde. 80% ()

kubin.

Nebýt dvou momentů filmu, které jsem nedokázal překousnout, mohlo to být klidně i za pět hvězd, protože zbytek filmu se mi líbil a byly tam některé opravdu povedené momenty. Ovšem celkový dojem mi zkazil hlavně konec, přesněji znovu oživnutí Toma a také bitka s Italem, kterou prohrál kvůli Nicole. Prostě scénář typu všechno vychází, než to holka posere už mě vážně nudí a je pěkně ohraný. Jinak hudba od Johna Williamse jak je jeho dobrým zvykem vlice chytlavá a dá se říct, že poměrně dobrý film. Škoda, mohlo to být i mnohem lepší. ()

daEmoNickY

Je to proste limonada, ve ktere dva ruzni (chudej a bohata) lidi spolu resi prakticky veci. Do poloviny docela v pohode. Pote uz to je mene expresivni http://encyclopediadramatica.com/Face_palm . ---===Upozorneni===--- Pokud nemate "muzo" http://www.csfd.cz/film/15739-austin-powers-spion-ktery-me-vojel-austin-powers-the-spy-who-shagged-me, tak muzete prestat cist dalsi odstavec. ---===Dam ci nedam filmu pro damy odpad prohnany===--- ---===[-]===--- Nechapu proc ji parkrat neojel a nezotrocil jako kazdej "normalni chlap" http://www.csfd.cz/film/15575-zalesak-trap-the/ [ hrdina je spis spanily princ nez zkuseny vidlak ] ... ... Ve scene "chci bejt tvoje cuba" [ scena, kdy skoro reknou "miluju te", zenska vzechne a kdyz vzdechne aji jeji chlap tak ho zenska prasti ] Nikolka jak cubka vypada (double strike). Pote nasleduje scena s marinadovou krvi a rudymi rty kurvicek (triple strike). ... ... ... V nasledujici scene "laska nebo kariera" [ jak boxuje ] jde film do "riadnych sracek" http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc ... Pak tam zustava ... Dale pokracuje jednou "chybou v Matrixu" za druhou ( = deja vu ) http://galeon.hispavista.com/cinerama/actu2/matrixdarkcity.htm (Matrix byl sam taky chybou v Matrixu). ---===Motivy===--- Vzkriseni (otce, syna ...). Prijimani (bohata divka zapada do chudych pomeru). Krest (Tomik po hadce hodi Nikolku do vany - "klesne az na dno" - a stane se kurvickou; Monika by mi neodpustila jedine polknuti, kdybych nerekl ze to dno je obrazne. To dno je obrazne!). ... Myti pradla. Souboj. ... K cemu jsou ty motivy dobry? Jo rekni nam to, kdyz tady s nema furt otravujes Pro to, aby divak, co se na film kouka 2 hodiny, mohl rict "reziser je genialni" a zhodnotit tak praci scenaristy, ktery na "jeste ne film" kouka 2 tydny [ odhadem, tipuju ze prvni verze musi byt rychle hotova a pak se moc neupravuje ]. ---===[=]===--- Ten film se maskuje Krestanstvim, ale nakonec se preci jen vyjevi jako Zidovske dilo (velky nos Toma Cruise, Tomova lacnost po penezich http://www.youtube.com/watch?v=tGvHNNOLnCk , jeden z Zidovskych vynalezu = vzkriseni). Je docela prijemne videt jine filmove dilo o Zidech nez neco od Barbry Streisandove http://www.csfd.cz/film/8768-jentl-yentl/ a Holokaust http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Holocaust . Priznat barvu (zlutou http://www.imdb.com/title/tt0104231/business ) by nevadilo, mmch uspech Holokaustu vyronil slzu u nejednoho Nezida http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Acne, ale kdo by v Americe na takovy film pak sel, ze http://answers.yahoo.com/question/index?q20071002025638AA65984 ? ---===Muzika===--- ---===[+]===--- Enya! Skoda ze tam neni radsi nejaky videoklip http://www.youtube.com/results?search_query=enya . ---===Shrnuti===--- Jestli chces napsat limonadu, tak se na to koukni. Je tam nekolik situaci a Deus Exu http://cs.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina [ milec se rozhoduje mezi milkou a svym snem, byvali milec divky vyzve mladika na souboj na smrt, divka s milcem utikaji, milec pouziva zdedenou Zidovskou superschopnost "vzkriseni" ... ], ktere je dobre promyslet. Napriklad tady, aspon pro me, moc nefunguji, takze je videt ze "nahoda sice devka je, ale ani bohatym [ filmarum ] dat nemusi". Nicmene musis mit na pameti, ze to, ze to nefungovalo, muze byt zpusobene napriklad tim, ze pri sledovani romantickych filmu delam neco jineho v jinych oknech http://www.youtube.com/results?search_query=mother+of+all+demos [ Pouceni? Duveruj ale proveruj http://www.dbskeptic.com/wp-content/uploads/2008/03/the-scientific-method.jpg ]. ... Na filmu je pekne videt prvoplanovost; ktera v pribezich proste je, jenom si to divaci nechteji pripustit. Ne ze by prvoplanovost byla spatna, jenom pocet carek u objektivne negativniho OMG http://encyclopediadramatica.com/OMG "nesmi" prevysit pocet carek u subjektivne pozitivniho WTF http://encyclopediadramatica.com/OMG. Aha http://encyclopediadramatica.com/Facepalm ! () (menej) (viac)

otík

Dlouho jsem se tomuto filmu bránil, ale manželka nakonec zavelela a já to musel shlédnout. A nelituji. Je to hezký příběh mladých lidí v těžké době s až téměř pár pohádkovými scénami včetně pohádkového konce. No ale budiž. I život někdy přináší pohádkové zážitky, proč by je tedy neměli zažít i Cruise s Kidman za tónu skvělé Williamsovy hudby? Jen ta minutáž! ()

Vraccas

Dobrá podívaná, která Vám umožní podívat se na 19. století v době osidlování Severní Ameriky(Oklahomy). Zbytečně dlouhé akorát. Jedna z Cruisových dobrých rolí. U mě také ubral "nadpřirozený prvek" zmrtvýchvstání. ()

danoo

Po Da Vinciho kóde je to môj najneobľúnenejší film môjho neobľúbeného režiséra Rona Howarda. Ide o gýčovú romancu s dokonale juvenilným Tomom a dekoratívnou figúrkou Nicol, toho času ešte pani Cruisovov. N. Kidmanovej rozvod po všetkých stránkach jednoznačne prospel. ()

Mishqo

honba za americkým snom...no hej film je trošku patetický a občas otravný ale ponúka aj dobré momenty...hlavne ústredné duo funguje tak jak má a fantastická hudba 75-80% ()

JohnSmith

Nebylo to tak špatný jak jsem čekal. Mělo to spád, nechyběl humor a mezi Cruisem a Kidman to pěkně jiskřilo. A té romantiky tam taky nebylo tolik. ()

EvaM

Romanticko dobrodružný film, který poutavě popisuje život a útrapy irských přistěhovalců a jejich boj o americkou půdu. Skvělý výkon obou hlavních představitelů, zákulisí boxerských zápasů, prostředí nevěstinců a nakonec závod o půdu dodává filmu diváckou atraktivitu. ()