Allena Bauera jako malého chlapce zachrání před utopením mořská panna. Později se vrací na toto stejné místo a opět ho panna zachrání. Allen si není jistý, zda jde o skutečnost, něbo měl jen halucinace. Mořská panna se ho rozhodne vyhledat v New Yorku. Když Allena najde, oba dva hrdinové se do sebe zamilují, ale jejich minulost se jim nepodaří dlouho udržet... (oficiálny text distribútora)

Peggyyy02

Co se asi tak dá čekat od fantasy romantické komedie? Spoustu fantazie, lásku a nějakou tu legraci. A přesně to tenhle film má. Řekla bych, že není vůbec špatný, avšak mohl být i kapku lepší. Je skvělé sledovat začátek herce, který je teď na vrcholu své slávy. Troufám si film označit jako "Old but gold." ()

tron

No dobre, nomináciu na Oscar za najlepší scenár tu príliš riešiť nebudem. ŽBLNK každopádne nie je najhoršia rodinná komédie, obtiahnutá netradičnou romantikou a mystickou fantasy. K tomu začínajúci Tom Hanks (v 80. rokov navýsosť komický), Daryl Hannahová s plutvou a v podporných roličkách podarení klauni á la John Candy a Eugene Levy, neskôr "Jimov otec". Zo snímky nezostane v pamäti takmer nič tak výrazne, ako v skvelom VEĽKOM. Každopádne sa jednalo v čase uvedenia do kín o komerčný úspech, čo potešilo štúdio Touchstone Pictures, pre ktorého bol tento vlastne celkom príjemný film štartovacím člnom, vyslaným na rozbúrené more. Jeho tržba dokázala, že Touchstone je plnohodnotným hráčom na poli hollywoodských spolčoností. Zaujímavosťou je, že sa jedná o jeden z mála filmov o morských pannách. O mnohé roky neskôr sa o to pokúsil M. Night Shyamalan v DÁME VO VODE, kde morskú pannu hrala Bryce Dallas Howardová, dcéra režiséra Rona Howarda, ktorý nakrútil ŽBLNK. Neuveriteľné prepojenia. Neuveriteľné. ()

Elleannie

Tohle je srdeční a vzpomínková záležitost. "Žbluňk" jsem viděla kdysi dávno, snad mi mohlo být 12 let, a od té doby mám ráda Toma Hankse. Je to krásný romantický příběh s trochou vtipu a "nadpřirozena", který mi uvízl v paměti už navždy a moc ráda se na něj podívám znovu. Dodnes si pamatuju, jak jsem byla nervózní z toho, jak to dopadne, a přestože jsem takový konec nečekala, lepší bych si nemohla přát. Opravdu krásná skoropohádka. ()

Melies

6 / 10 Daryl Hannah ako morská panna zoznamujúca sa nielen s krásami života na súši, ale aj s ľudskou chamtivosťou a krutosťou, je skutočne nádherná a výkon Toma Hanksa si už tradične udržuje vysoký štandard, no ich vzťah nie je natoľko pevný, aby odolal opakovanému vzhliadnutiu. Veľmi príjemná romantická komédia pre všetkých nevyliečiteľných rojkov a donkichotov, bohužiaľ, len na jedno použitie. ()

zdeny99

Chvíli má ploutev, chvíli ji nemá a pak zase má. A takhle je to furt dokola. A k tomu je strašně ale strašně moc nadržená. A pak se dozvíš, že ploutev má jen když je mokrá. No jo ale když je furt tak nadržená, tak by tu ploutev měla mít pořád. To je strašně moc šibnutý, stejně jako celá tahle nenáročná komedie o mořské panně. Vždyť ono je to celý o tý panně a hlavně o Daryl Hannah. [7334. hodnocení, 103. komentář, 59%] ()

• Daryl Hannah ve scéně v restauraci odmítla jíst skutečné humry, protože je vegetariánka, proto štáb vydlabal vnitřek uvařeného humra a naplnili jej hustým krémem z tofu. (Barydave)
  • Tom Hanks měl potíže s vodními scénami, částečně proto, že byl kuřák. (rafix)
  • Ve scéně, kdy Walter (Eugene Levy) padá v New Yorku do šachty, je na chodníku vidět transportní bedna s nápisem „Made in Czechoslovakia“. (astilbe)

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (viac)

Channing Tatum si zahraje mořského panice

Channing Tatum si zahraje mořského panice

01.08.2016

Nebo... jak jinak byste pojmenovali mužskou verzi mořské panny? Lepší výraz asi není, čeští překladatelé by ho ale měli začít hledat, jelikož se blíží remake osmdesátkové komedie Žbluňk. Možná si… (viac)