Úspěšná muzikálové komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze roku 1959 v okolí dejvického hotelu Internacional. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne "muž odnikud" mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klukovského světa, ale také do světa dospělých snažících se nemyslet na lehkou dobu v níž musejí žít. Bejby svým nečekaným příchodem zasáhne do života číšnického pomocníka Edy Drábka, okrskáře Prokopa a jeho syna přezdívaného Kšanda, a svým způsobem i do života barové zpěvačky Milady a jejího manžela, arogantního estébáka Přemka. (oficiálny text distribútora)

no2

6/10 - Průměrný Hřebejk, rozhodně ne neprávem nízce hodnocený film. Dobrá rozcvička před Pelíšky a Musíme si pomáhat, na druhou stranu zase ne tak o mnoho horší než např. Horem pádem nebo U mě dobrý. Většinou ten film nedokoukám do konce. ()

camper

Zde jsem nemohl dát nic jiného než pět hvězdiček, podle mého názoru je to jeden z nejlepších našich muzikálů a abych se přiznal moc nechápu to slabé hodnocení tady. Každopádně hudba ze Šakalích lét ve mě utkvěla navěky! Výborná hudba, zejména Táhněte do háje a Zavřete oči! ()

JK-Stinger

Moje srdcovka, jeden z nejlepších českých filmů co krásně vystihuje těžkou dobu a zoufalou chuť po změně v podobě pomalu vtírajícíhose rokenrolu. Hřebejkův nadupaný kinofilmový debut, který ho vynesl pomalu ke hvězdám. ()

ZorkaJ

Na film jsem se chystal dlouho a uplynulo mnoho času, než jsem se k němu nakonec dostal. no, dostal...Asi bych o nic nepřišel, kdybych se na něj nepodíval vůbec. Hned od začátku filmu se dostavilo obrovské zklamání, které se vleklo po celou délku filmu. Martin Dejdar je skvělý a jako jediný se ve filmu snažil, což se u ostatních herců říci nedá. ()

Chevees

Jsem na rozpacích, jak tento film ohodnotit... Vzpomínám si, že když byl uveden do kin, e se mi moc líbil, , ale když jsem ho viděl teď znova po letech, tak už to je slabší... Moje hodnocení by spíš mělo být *** a 1/2 ()

JohnFarst

Je jasné, že na počiatku svojej kariéry to mal Hřebejk ťažké. Natičiť v podstate prvý porevolučný muzikál bola určite výzva a on sa jej chytil celkom schopne. Lenže je na filme vidieť, že ešte len naberal skúsenosti s celovečerákmi a s profesionálnimi hercami. Keby to natočil o desať rokov neskôr bolo by to určite veledielo plné perfektných heftov a hereckých výkonov. Takto je to sem tam zábavné inde nudné a nezáživné. Muzikálové scény sú pekne zostrihané ale filmu chýba silná pesnička, ktorá by nás viac oslovila, na ktorú by sme mohli spomínať. Herecky sú zaujímaví len Dejdar, Špalek a Abrhám na ktorých sa dej asi najviac zameriava. Ostatní sú totálne nezapamätateľný a nevýrazní. Inak fajn, zase jedna kritika spoločnosti československej. ()

trepka

příběh, film a hudba s duší Dejvic. na koncertu Šakalích let Ivana Hlase k jeho narozeninám mi došlo zas a znova, jak jsem šťastná, že jsem vyrostla zrovna tady... ()

adriane9

Pořád vidím Sylvu Tománkovou jak se točí kolem té tyčky a zpívá "Nechci bejt prsatou dámou v teplákách na večer", něco o "posranejch sakách" a víc než herecké výkony si fakt vybavuju jen tu hudbu, která mě osobně ve filmu dost ovlivňuje takže pro mě průměr. A nelze opomenout skladbu "Mám tě rád"... tu, co se umí zarýt pod kůži v jakýmkoliv věku. ()

sirien

+1* za toho Dejdara... rozhodně zaslouží pozornost už jen za to, že postavy nejsou sebetrýznící zrcadlo českosti, ale mají nějaké směřování a odvahu. ()

bangee

Pro mě příjemný český muzikál, jeden z mála, který mě baví. Výborný Abrahám, Špalek a Sylva Tománková plus skvělá rockandrollová hudba na pozadí šedivé industriální Prahy s parodií na socialistický život. ()

Rokle

Průměrný příběh, který mě ani na chvíli nedonutil přemýšlet, v čem se v té době žilo. Průměrné písně, což je u muzikálu podstatná část celkové kvality. Výsledek - průměrný film. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám