Neal Page je reklamní agent, který chce pouze odletět domů do Chicaga, aby strávil den Díkůvzdání se svou rodinou. Od voňavého krocana ho však zdržuje Del Griffith - hlučný, přesto sympatický obchodník, který zavede Neala na nesmyslnou pouť napříč kontinentem. Neal a Del mají patent na to, jak ze špatné situace udělat ještě horší. Všechny noční můry cestovatelů se stávají skutečností. (oficiálny text distribútora)

Mikecat

Jednu* dávam za nádejný vtipný úvod a empatický záver. Steve Martin sa fakt snažil, ale to užvanené trapne tlste prasa s tým nemožným dreveným boxom ma nesmierne vytáčalo, od úvodnej scény nuda až do konca. Nápad veľmi dobrý-ako sa môže všetko posrať na jednej ceste domov, scény nie najhoršie, tie bezduché tlustoprdove kecy predlžovalo čas min.o 2 hod.ws ()

Calwen77

Vůbec nevím, co bych vytkla :-) Martin a Candy se skvěle doplňují, charaktery jim sedly jak "prdel na hrnec" a docela se divím, že tenhle film není profláklejší, neboť scénář i obsazení je naprosto perfektní a smát se budete hodně :-) ()

dmatejek777

Jak již tady někdo psal, Steve Martin hrozně přehrává, až je to někdy trapné než vtipné. John Candy je v pohodě, ale Steve Martin mi tady nesedl. Jsou rozhodně mnohem lepší komedie. I toho humoru je dost málo a je to dost roztahané. Moc jsem se nebavil. 50% ()

Brenda.Ch

Tak tohle můžu. Tak trochu prvoplánová na nic si nehrající komedie, která plyne v uvolněné atmosféře jednoho návratu domů. Pohodlně se usadit, udělat si plnou mísu popcornu, zarytí vlastenci si můžou pořídit pravé arašídové křupky a barevnou bublinkovou limonádu, a prostě se bavit. Bezva hřejivá podívaná, kde vás občas zamrazí, občas svraštíte čelo a vykřiknete "fuj", ale budete se bavit a občas si jen tak s úsměvem vzdychnete. Má to myšlenku (rodina, přátelství), má to vrstvený humor a spousty dopravních prostředků. Výborné herecké výkony, hlavně John Candy. ()

bmx6

Převelice příjemný,vtipný film,který mi sedl.Na můj oblíbený snídaňový klub od stejného režiséra to sice nemá,ale i tak je to skvělý. ()

daleba

Na rozdíl od tisíců stokrát opakovaných hovadin je to geniální kousek. U nás bohužel skoro neznámý. Vůbec nechápu, proč tohle nejede každý Vánoce v televizi?! ()

Houbos

Tak nevím, prvně se tváří jako další milá rodinná komedie a pak si vyslechneme dialog sebestředného Neila a ženy za přepážkou v půjčovně automobilů: „How may I help you?“ „You can start by wiping that fucking dumb-ass smile off your rosy fucking cheeks. Then give me a fucking automobile. A fucking Datsun, a fucking Toyota, a fucking Buick. Four fucking wheels and a seat.“ Oh boy, nebýt 2 minut, byl by film vhodný pro děti. Radši ani nechci slyšet český dabing, musí trhat uši. Za mých dětských let rating nikoho netrápil, doba se ale změnila. Podobné: Uncle Buck / Strýček Buck ()

Zette10

Parádní pohodová vánoční komedie, naprosto jednoduchý námět, skvěle zpracovaný. Hvězdičku dolů dávám za vcelku citelný zub času (zejména co do hudby/zvuků). ()

dawexx

Brilantní komedie 80. let, jaké se už dnes netočí. Martinovi a Candymu to jde ve dvojici dobře jak Laurelovi a Hardymu za mlada a spolu zažívají pořádně ujetý dobrodružství na cestě přes USA. ()

RoyBatty444

Ein Ticket für Zwei. Vtipné? Áno je. Taktiež sa, ale jedná o soc. drámu a humor s príchuťou. Kto si chce pozrieť ako vyzerá amerika mimo hlavných trás a osudy mimo reklám toto je pre vás. ()

P@\/EL

Povedená komedie, která svým obsahem nenudí a neobsahuje ani výrazně hluchá místa. To je velká výhoda těchto filmů na cestách, jelikož se neustále mění prostředí a děj přináší nové a nové dobrodružné situace, takže je se pořád na co dívat. K tomu budiž přičtena výborná komika v podobě několika vtipných situací, trefných hlášek a zajímavých dialogů. Vždy me pobavilo, jak se hlavní hrdinové po odloučení dokázali k sobě znovu vrátit. ()

JUX

Velice prijemna zalezitost, kdo by to byl rekl. Steve Martin hraje normalne, bez nejakyho pitvoreni, obcas dokonce pripomina Harrisona Forda, obzvlast v klobouku! Peknej film na svatky. ()

Oxytocin

Film jsem viděl společně s rodiči. V jedné ze scén, kdy zpátečkou vrazí do hotelového pokoje, který se rozpadne, pronesla moje mamka výstižné hodnocení, s kterým se ztotožňuji. "TO JE ALE VOLOVINA". Zajímavé scénové konfrontace dvou charakterem odlišných lidí, kteří jsou okolnostmi nuceni cestovat společně jsou s dialogy buď úsměvné nebo lehce trapné (např. změna Candyho na ďábla při jízdě autem, odkašlávání na posteli, úprava sedadla, ...). Nemůžu si pomoci, ale Steve Martin v mých očích hrozně "přehrává" (mávání rukama, styl běhu a grimasy) na mě nepůsobí přirozeně. ()