Neal Page je reklamní agent, který chce pouze odletět domů do Chicaga, aby strávil den Díkůvzdání se svou rodinou. Od voňavého krocana ho však zdržuje Del Griffith - hlučný, přesto sympatický obchodník, který zavede Neala na nesmyslnou pouť napříč kontinentem. Neal a Del mají patent na to, jak ze špatné situace udělat ještě horší. Všechny noční můry cestovatelů se stávají skutečností. (oficiálny text distribútora)

Oxytocin

Film jsem viděl společně s rodiči. V jedné ze scén, kdy zpátečkou vrazí do hotelového pokoje, který se rozpadne, pronesla moje mamka výstižné hodnocení, s kterým se ztotožňuji. "TO JE ALE VOLOVINA". Zajímavé scénové konfrontace dvou charakterem odlišných lidí, kteří jsou okolnostmi nuceni cestovat společně jsou s dialogy buď úsměvné nebo lehce trapné (např. změna Candyho na ďábla při jízdě autem, odkašlávání na posteli, úprava sedadla, ...). Nemůžu si pomoci, ale Steve Martin v mých očích hrozně "přehrává" (mávání rukama, styl běhu a grimasy) na mě nepůsobí přirozeně. ()

tein

S ostatnimi zde to nadseni rozhodne nesdilim. Casto hrozna nuda a obcas dost trapne prvoplanovane a tedy jednoduche vtipky, a tradicne dojemna zaverecna scena. Podprumerny film jak hercu tak rezisera. ()