Pobuřující komedie od spisovatele a režiséra filmů Sixteen Candles a Snídaňový klub o tom, jak hodně se může zvrtnout legenda o Frankensteinovi. Kritiky uznávaný filmař John Hughes dal dvěma neoblíbeným troubům, počítačovému mágovi Ilanu Mitchell-Smithovi a jeho nejlepšímu příteli Anthonymu Michaelu Hallovi, moc stvořit „dokonalou ženu“ (Kelly LeBrock). Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Sci-fi Podivná věda oživuje oblíbené fantazie teenagerů za doprovodu rockových rytmů mnoha hudebních hvězd, včetně Oingo Boingo. (Magic Box)

corpsy

John Hughes vždy vedel, ako baviť publikum. Hlavne to mladé. A v tomto prípade namiešal takmer dokonalý koktejl prešpikovaný humorom, od toho infantilného až po ten takmer mládeži neprístupný, skvelými hereckými výkonmi ( Paxton, Hall a áno aj slečna nebezpečná LeBrock ) a perfektnou technickou stránkou. Nostalgická parádička. ()

eraserhead666

"Celou dobu ti u toho tekla voda. Víš, jakou jsme měli spotřebu?" Ups, ztělesněný a oživlý pubertální mokrý sen se snaží ojet patnáctiletého kluka. To se dneska remaku asi nedočká. Zábavné zpracování kruté pravdy - když najednou tváří v tvář stanete svým velkohubým kecům, jste marní. Máte-li kurva slabost pro osmdesátky jako já, tohle je doslova balzám na duši. LeBrock překvapivě i něco odehraje. ()

dr.fish

Breakfast Club ve mně vyvolal zájem o režiséra Hughese. Snídaňový klub je ale jen jeden. Weird science je jediný další jeho film, který mne bavil. Je to sice jen nablblá komedie o dvou šprtech co touží sbalit holku, tak si vytvoří jednu kočku na počítači, ta se zhmotní a ukáže jim zač je toho loket, zábava to ale je. 70% ()

3 AM Code

Z dnesniho pohledu podprumerna crazy teenage komedie o dvou pubertacich, kteri se (inspirovani Frankenstainem) rozhodnou 'sestrojit' si idealni pritelkyni, riznuta spetkou sci-fi a kouzelne zastaralymi CGI efekty. Na druhou stranu je ovsem "Weird Science" paradne ujety dobovy snimek, z ktereho primo kapou 80 leta. Najdete tu vsechny klasicke atributy: generacni vzpouru, priserne 'disco' obleceni jak z "Flashdance", sexbombu s desnym ucesem (a v prisernem disco obleceni), padouchy-motorkare vypadajici jak transverstiti (zdravime Benneta z "Commando") naivni pohled na pocitace a technicke hracicky ala Badhamovi "War Games". U nas naprosto neznamy film, pro anglo-americany co vyrostli v 'eighties' takova mala kultovni zalezitost. Bavil jsem se dobre, ale musite mit naladu experimentovat. ps: Kelly LeBrock je vazne VRRRR VRRRRR :-) ()

Devilian

Weird Science byla moje další zastávka ve filmografii Billa Paxtona. Tahle bláznivá teenagerovská komedie doslova přežraná osmdesátými léty si podle mě zaslouží větší pozornost. A.M.Hall hraje skvostně, Kelly LeBrock je okouzlující (ocení hlavně pánové), a Bill Paxton má neuvěřitělně sexy zadek (lol). Efekty jsou na svou dobu propracované. O titulní píseň se nám postarala skupina Oingo Boingo v čele s Danny Elfmanem (ano, opravdu tím slavným Danny Elfmanem). John Hughes dokázal, že umí dělat skvělé filmy (ať už je točí a nebo jen píše scénář). ()

• John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (ČSFD)