Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Iba jediný muž dokáže zastaviť teroristov, ktorí chcú vyhodiť do vzduchu hokejový štadión natrieskaný divákmi počas finálového zápasu o Stanley Cup.
Otcovi sa počas finále hokejovej súťaže o Stanley Cup stratí malá dcéra. Spolu s ďalšími rukojemníkmi ju odvliekli teroristi, ktorí podmínovali štadión a žiadajú miliardu dolárov, inak exploduje celá hokejová hala aj s divákmi, a to ešte pred ukončením zápasu. Jedine požiarnik Jean-Claude Van Damme má plán, ako zachráni dcéru, zabráni ničivej explózii a to všetko stihne ešte do záverečného hvizdu zápasu.
Dejiskom dramatického príbehu je vypredaný zimný štadión, na ktorom sa má odohrať finálový zápas hokejovej súťaže o Stanley Cup medzi mužstvami Pittsburgh Penguins a chicagským tímom Black Hawks. Na hokejovom stretnutí sa okrem niekoľkých desiatok tisícov divákov zúčastní aj viceprezident USA so starostom. Štadión obsadí komando teroristov vedené Joshuom Fossom a čaká na doručenie obrovského výkupného. Všetko je dokonale pripravené - celý štadión je podmínovaný, spojenie prerušené, rukojemníci uväznení... Na scéne sa však objaví požiarny technik Darren McCord. Pred rokmi sa ťažko zranil, keď z horiaceho domu márne zachraňoval malé dievčatko. Vzdal sa miesta v zbore a prijal prácu obyčajného požiarneho technika, čo ťažko nesie hlavne jeho syn Tyler. Teroristi by jednoznačne vyhrali, keby jeden z nich nespravil chybu - ako jedného z rukojemníkov odtiahol do viceprezidentovej lóže aj Darrenovu malú dcérku Emily, ktorú otec vzal na zápas aj so synom Tylerom. A Darren sa veľmi nahnevá. Má plán, ako zachráni dcéru, zabráni ničivej explózii a to všetko stihne ešte do záverečného hvizdu zápasu. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (213)

Melies 

všetky recenzie používateľa

3 / 10 Upozornenie! Nasledujúci komentár sa nesie v dosť mrzutom duchu a tak nie je vylúčené, že sa v ňom sem-tam objaví nejaký ten spoiler. Na druhej strane, musím ihneď dodať, že Náhla smrť ani zďaleka nepatrí medzi tie filmy, ktoré stoja a padajú na dejových zvratoch a scenáristických vychytávkach, práve naopak - ide o ďalší z dlhej rady tuc-tuc akčňákov, pri ktorých mozog ak nie prekáža, tak rozhodne celkovému dojmu nepridáva. Bohužiaľ, jeho myšlienková zaostalosť nie je natoľko do očí bijúca, aby vás nechala príjemne ľahostajných. Bohužiaľ. Peter Hyams a jeho kolegovia od fachu nám tu totiž naservírovali práve onen druh logických prešľapov, ktoré sú už len a len tupé. Nie zábavne tupé, ale tupé. A neoriginálne a nudné a čo je najhoršie, myslené smrteľne vážne. Výsledkom toho všetkého sú scény, v ktorých si Van Damme, mimochodom, silne nezvládajúci svoju rolu, s pomocou pár kusov harabúrd zostrojí akýsi elektronický vystreľovač šípok len preto, aby s ním výsostne trápnym spôsobom obkrágľovaľ jedného jediného záporáka a hneď nato sa takmer dal sám zabiť, alebo scény, v ktorých sa fackuje s teroristkou prezlečenou za maskota pittsburských tučniakov. To by sám o sebe nebol zatratenia hodný výjav, vôbec nie, ide o jeden z tých vtipnejších nápadov, ale ak sa to celé odohráva uprostred miestnej kuchyne, ktorá je už dávno po zatváracej dobe, no aj napriek tomu v nej elektrická rúra frčí na plné obrátky, vo fritéze sa pre každý prípad pripravujú hranolčeky a mne neznámi prístroj a zároveň záhuba spomínanej teroristky je zapnutý a vždy po ruke, nemôžem sa zbaviť dojmu, že nejde o nič iné ako o úbohé scenáristické barličky. Keby si náš hasič a bývalý expert na výbušniny (to možno vysvetľuje, ako je možné, že na prvýkrát našiel všetky výbušniny porozhadzované po celom štadióne.. a možno aj nie) po úspešnom boji aspoň dal ešte teplý hambáč a prehodil nejakú tú suchú hlášku, nepoviem ani slovo a z chuti sa zasmejem, ale kde nič, tu nič. A to sú len dva príklady z mnohých. Ďalším veľkým problémom je aj absencia charizmatického hlavného sviňáka - bývalý kvázi-patriotický agent CIA moje pochybné chúťky naozaj neuspokojí. Zato ufňukaných, otravných sopľošov dostaneme hneď v rodinnom, dvojitom balení. Hanba. Jediná vec, ktorá mi zabránila dať smutnú jednu hviezdičku, bol Van Dammov nepochopiteľný, no konečne skutočne zábavný výlet na ľad v brankárskej výstroji priamo uprostred finále Stanley Cupu. Hárdkor! ()

Zodd 

všetky recenzie používateľa

Nechtěná parodie na Die Hard se sympatickým prostředím, předvídatelným klišoidním dějem, infantilními dialogy, brilantně černobílými postavami a afyzikálními akčními scénami, ze kterých hraje nejvyšší skóre fight JCVD s ženou v obleku maskota Pittsburghských Tučňáků. Do jisté míry to zábava je a nepatří to mezi nejhorší béčka, co jsem viděl, ale urychlený závěr působí mdle na celý film, takže si další den sotva pamatujete, že jste něco viděli. ()

Reklama

Xmilden 

všetky recenzie používateľa

Po svého času hrozně moc špatném Street Fighteru, který mě poprvé v životě neskutečně posadil na prdel a já zjistil že Van Damme natočil neskutečnou pi*ovinu, tady máme Náhlou smrt (rozpočet: 35, tržby: 68) , jejichž vznik trval rok. Pokud bych VanDammovky měl rozdělit na jednotlivé období, tak bych to udělal asi nějak takto: První období znamená začátek kariéry a nese se v duchu nízkorozpočtových béček, ve kterých se to hodně řeže a každý snímek ať už dobrý nebo špatný je něčím vyjímečný a má své kouzlo (Karate Tiger, Krvavý sport, Černý orel, Cyborg, Kickboxer, Smrtící zatykač). Druhé období se vyznačuje nárůstem rozpočtů a také oslovením podstatně většího množství diváků, takže vznikají fajn snímky s vyššími rozpočty, které jsou známé a mistrovi ve filmografii určitě ostudu neudělaly. Také zde ubývají kopance a často ke slovu přichází pistole (Lví srdce, Dvojitý zásah, Universální voják, Není úniku, Živý terč, Timecop). No a Náhlá smrt patří do třetího období, které bych nazval počátkem úpadku. Jedná se o druhý špatný film za sebou a divák má tušení že dále to už bude jen a jen horší s občasnými světlejšími okamžiky. Sudden Death by ze sebe strašně moc ráda udělala klon Smrtonosné pasti, jenže na to zkrátka a jednoduše nemá. Peter Hyams si svou dávku štěstí vybral Timecopem a tady už jen ukazuje své skutečné možnosti. Příběh je debilní tolik, že s každou další reprízou trpím o něco více než s předešlou. Kdysi jsem tohle viděl v televizi a v 90. letech jsem NHL neskutečně žral. Navíc Luc Robitaille byl mým oblíbeným hokejistou. Hrozně mě vadí, že jsem nedostal možnost si postupně odškrtávat padouchy, které nápaditým stylem zlikviduje náš chrabrý hasič. Ztratil jsem se už po čísle dvě. První to schytá maskot, po něm ještě jeden týpek po domácku vyrobenou zbraní a dále už se hlavně střílí a v úplném závěru trapně spadne helikoptéra s arcipadouchem a je jakože vymalováno. Snímek jsem také viděl o nějaký ten rok později než v době svého vzniku. Zřejmě jsem byl v té době ještě stále tolik zklamaný tím Street Fighterem. 30% ()

Dale 

všetky recenzie používateľa

Tento film som v čase jeho uvedenia na video veľmi chcel. Všade som ho zháňal, no bez úspechu. Mal som tri dobré dôvody, prečo som si myslel, že to bude najlepší film môjho života: 1. Film je zo športového prostredia a také filmy sa mi vždy páčili, 2. Hrá v ňom vtedy môj najobľúbenejší herec (Van Damme), 3. hral v ňom požiarnika, čo mi v tom čase bolo veľmi veľmi blízke. Teraz, 8 rokov neskôr, som veľmi rád, že som si to nekúpil. ()

Wacoslav1 

všetky recenzie používateľa

No je to sice ptakovina to nezpochybnuju ale stejne se mi zda mistni obec k tomuto snimku ponekud prehnane kriticka Zan je tady jeste velkej pan hasic co zkope falesnyho tucnaka zneskodni bomby a jeste si vystrihne vedlejsak v hokejovy brance a zaporak Powers Boothe je proste bozi a pokud nekomu vadi kour staci rict ()

Galéria (42)

Zaujímavosti (15)

  • Luc Robitaille si ve filmu zahrál sám sebe. Hráč se zapsal do historie jako nejproduktivnější levé křídlo v historii NHL a v roce 2009 byl uveden do hokejové síně slávy v Torontu. (Luky-7)
  • Tři roky před natočením filmu se hrálo finále Pittsburgh vs. Chicago. Tučňáci tehdy vyhráli 4:0 na zápasy. (Untouchabl)
  • Během filmu se několikrát brankáři Penguins změní barva betonů z bílých na černé a naopak. (Terva)

Reklama

Reklama